75 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Prenses Gelinlik Modelleri


Prenses Gelinlik Modelleri Sık Sorulan Sorular

 

Prenses gelinlik modelleri, her zevke hitap eden tasarımları ile giydiğinizde kendinizi gerçek bir prenses gibi hissedeceğiniz bir modeldir. Balo tipi gelinlik ve kabarık gelinlik olarak da adlandırılan bir modeldir. Prenses adını etek kesiminden alan bu model, belden itibaren bombeli bir şekilde açılarak hacim kazanır. Prenses gelinlik modelleri tam ve yarım olmak üzere iki çeşittir. Tam prenses modelde, tam bel hizası başlangıç bölgesidir. Yarım prenses modelde ise, kabarıklık leğen kemiğine yakın bir yerden başlar.  Vücut tipine göre istenilen çeşit tercih edilir. Birbirinden ihtişamlı, şık, zarif ve gösterişli modelleri ile her zevke hitap eden prenses gelinlik, hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur. Bu modeli tercih ettiğinizde, kabarık eteği ve işleme detayları ile düğününüzün prensesi olabilirsiniz.

Gelinlik prenses tarzı bir modele karar vermeden önce düğünün yapılacağı mekanı kararlaştırmanız daha doğru olabilir. Kabarık ve dikkat çekici görünüme sahip bu modelin, otellerin balo salonları, tarihi mekanlar gibi gösterişli yerlerde kullanılması mekan ile muazzam bir uyum yakalamanızı sağlar. Mekana uygun olarak prenses model gelinliğin, danteline, taşlarına, işlemlerine karar verebilirsiniz.

Her Tarza Hitap Eden Prenses Model Gelinlik 

2021 yılında prenses gelinlik modelleri sırt dekoltesiyle kadınları büyülüyor. Özellikle yaz günlerinde açık havanın tadını alarak bunalmadan düğünün keyfini çıkarmaya olanak sağlıyor. Bu yıl prenses model gelinliklere yakışan bir diğer detay ise kalın askılar. Kalın askılar gelinliğin hacimli görünümünü olabildiğince minimalize ederek sade ve şık hava katıyor. Bu modellerin tamamlayıcısı duvaklarda ise bu yıl sadelik, ışıltı ve minik dokunuşlar moda. Gösterişten uzak, sade prenses gelinlik modelinde taşlı, desenli duvaklar tercih edilirken, sırt dekoltesi olan ya da dantel detayları olan prenses gelinlik modellerinde dekolteyi kesmeyecek boyutta duvaklar tercih ediliyor. 2021 prenses gelinlik modelleri, kendi düğününün prensesi olmak isteyen her gelin adayı için kusursuz gelinlik modelleri sunuyor.

Pek çok genç kızın hayali olan gelinlik modelleri prenses, kendi arasında da çok fazla farklılık gösterir. Bu çeşitlilik arasından tarzınıza en yakın olan gelinliğe karar verebilirsiniz.

İddiası ile Fark Yaratmak İsteyen Gelinler için: Taşlı, Simli Prenses Gelinlik Modelleri

Göz alıcı tasarımlara sahip olan bu gelinlik modelleri, ihtişamlı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarının ilk tercihleri arasında yer alır. Swarovski taşlar, sim ve boncuk gibi detaylar ile göz kamaştıran bir şıklık kazandırır.

Bir Kuğu Gibi Sade ve Güzel Prenses Gelinlik Modelleri

Sade kumaştan, üzerinde işleme, boncuk bulunmayan bu model ile kabarık eteğe sahip olsanız da sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Dilerseniz ışıltılı aksesuarlar ile de kullanabilirsiniz.

Dantel Detayları ile Daha Romantik bir Görünüme Sahip Prenses Gelinlik Modelleri

Romantik bir tarza sahip iseniz dantel detaylı modeller tam da size göre. Eteği, gövdesi, kolları ya da isteğinize göre tamamı dantelli olan modellerden tercih edebilirsiniz.

Transparan Bir Görünüm Tercih Etmek İsteyen Cesur ve Feminen Prenses Gelinlik Modelleri

Feminen bir görünüm için kabarık etekler engel değil. Vücut tipinize ve sırt bölgenize göre sırtı açık ya da göğüs dekolteleri ile üst kısmı transparan hale getirebilirsiniz. Zarif detayların hayal tül üzerine işlendiği transparan modeller de seçenekler arasında yer alır.

Vücut Tipine Göre Prenses Gelinlik Modelleri

Prenses gelinlik modelleri, etek kısmı kabarık olduğu için geniş basenlerini kamufle etmek isteyen gelin adayları için ideal bir modeldir. Yani vücut tipi olarak armut olan gelin adayları, görünümde bu tasarımlar ile hayalini gerçekleştirebilir. Armut tipi gelin adaylarının ince gövdelerini öne çıkarması gerektiği için gövdesi hareketli kabarık modellerden uzak durmalıdır. Üst kısmı gösterişsiz, sade ve şık modelleri tercih edebilir.

Kum saati vücut tipi her kesimde gelinliği rahatlıkla giyebilir. Muazzam bir görünüm isteyen bu vücut tipi gelin adayları eteği kabarık gelinlikleri tercih edebilir. Prenseste, üst kısmı dar modelleri tercih ettiklerinde orantılı vücut hatları da ortaya çıkar. Fit vücut hatlarını ortaya çıkarmak için seçenekler arasında bulunan vücudu saran, askılı, straplez, sırt ya da göğüs dekolteli tasarımları prenses gelinlik modelleri değerlendirebilir.

Prenses kesim gelinlik modelleri uzun ya da orta boylu ve zayıf gelin adayları için de doğru bir seçim olabilir. Bu model tercih ederseniz, alt kısımları hacimli olan bu modelde şık ve gösterişli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Her vücut tipi için uygun olmayan bu model, ters üçgen ve elma gibi dikdörtgen gibi bel kıvrımı olmayan ve geniş gövdeye sahip bu vücut tipleri prenses gelinlik modelinden uzak durmalıdır. Bu modeli tercih ederseniz, düz bel bölgenizi ve kalın gövdenizi daha fazla ön plana çıkarmış olursunuz. Kısa boylu gelin adaylarını daha kısa göstereceğinden, kilolu gelin adaylarını ise daha kilolu göstereceğinden prenses model onlar için uygun değildir. Fazla bölgelerinizi kapatmak ve boyunuzu daha uzun göstermek için daha az hacimli olan farklı prenses gelinlik modelleri tercih edebilirsiniz.

Avantajlı Prenses Model Gelinlik Fiyatları

Evlilik sürecinde gelin adaylarının önem verdiği şeylerin başında gelinlik gelir. Prenses model gelinlik, pek çok model tercihi ile size hayalinizdeki gelinliği bulma şansı tanır. Birbirinden güzel, şık tasarımları ile sizi cezbeder. Her gelinliğin hazırlanmasının başlangıcından son haline kadar aşamaları farklıdır. Bu farklılıklar fiyata da etki edebilir. Kullanılan kumaş, kumaşın kalitesi, dantel, dantelin kalitesi, boncuk, taş, straplez, v, kayık yaka modeli gibi kriterler fiyatı belirleyici unsurlar arasında sayılabilir. Gelinliğin üzerindeki işleme detayları işçiliği artıracağı için fiyatının da artmasına sebep olabilir. Bir diğer unsur da duvaktır. Duvak boyutu ve duvağa işlenen detaylar artıkça fiyat da artar. Belirli bir bütçe ayırdığınız gelinlik için yüzlerce prenses gelinlik modelleri arasından hayalinize en yakın olana karar verebilirsiniz.

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?