69 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Kaftan


Düğün öncesi gelin adaylarının, bindallı ya da kaftan giymesi Osmanlılardan kalma Türk geleneklerinden biridir. Sayısız farklı renk ve tasarımlar ile her gelinin zevkine ve vücut tipine uygun bindallı ve kaftan seçeneği bulmak mümkündür. Kına gecelerinde gelinler için hazırlanan kıyafetler üç seçenekli olarak tasarlanır. Bunlar bindallı, kaftan ve her ikisini de tercih etmeyen gelinler için abiye kına elbiselerdir. Kaftan ve bindallı arasında çok bir fark olmamasına rağmen, bazı ufak detaylar ile birbirinden ayrılır.

Bindallı modelleri genellikle çiçek, yaprak ve dal motifleri süslenir ve hazırlama aşamasında ipek, kadife veya atlas kumaşlar kullanılır. Kaftan modelleri ise astarsız olarak dikilir ve ayak bileklerinize kadar uzanır. Elbisenin ön ve kol kısımlarında şeritler halinde Osmanlı figürleri taşıyan işlemeler bulunur.

Osmanlı dönemlerinde sultanların giydiği bu kaftanlar kadife kumaş, saten kumaş ve altın rengi süslemeleri ile dikkat çeker. Yeşim Gelinlik stilistleri tarafından azami özen ile hazırlanan bu ürünler her gelin adayının tercih edebileceği şık tasarımlara sahiptir.

Çok Seçenekli Kaftan Modelleri

Gelin adaylarının en mutlu günlerinden biri olan kına gecelerine Yeşim gelinlik tarafından özel tasarlanan, Osmanlı kaftan modelleri; kristal taş ve dantel işlemeli, Kayık yaka, V yaka gibi daha birçok model ve lacivert, kırmızı, yeşil, mor ve pembe gibi pek çok renk seçeneklerine sahiptir.

Kol kısmı pelerin gibi uzayan, yarasa kol, kolsuz ve uzun kollu gibi detaylar ile gelin adaylarının beğenisine sunulan kaftan bindallı modelleri ile siz de oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bindallı modelleri ile kaftan modellerini harmanlayıp çok daha güzel bir stile imza atan Yeşim gelinlik her ikisinden de vazgeçmeyen gelin adaylarına hitap eder.

İç elbisesi ve kaftanı tek tasarım olan bu kına giysileri tarlatan, başlık ve kemer gibi aksesuarlarla birlikte kullanıldığında oldukça albenili seçenekler arasında yerini alır. Kabarık kaftanlı bindallı ve dar kesim bindallı çeşitlerine kadar aradığınız sayısız renk ve tasarımda ki ürünleri Yeşim Gelinlik’de bulabilirsiniz.

Özel Tasarım Kaftan Modelleri

Gelinin birkaç kıyafet giyeceği kına geceleri için tasarlanan, iç elbise ve kaftanın tek olarak hazırlandığı kaftanlı bindallılar, üst değiştirme konusunda kolaylık sağlaması açısından, daha elverişli modellerdir. İnce yapılı gelinlerden, büyük bedenli tüm gelinlere hitap eden marka kınalık kaftan modellerinden biri de sade abiye bir elbise üstüne giyilen kaftan seçenekleridir. Salona girerken ve kına yakılmasına kadar geçen sürede kaftanı kullandıktan sonra eğlenme aşamasında kaftanı çıkararak oyunlara katılabilirsiniz.

Model seçiminde, kına gecesi organizasyonunun yapıldığı mekana göre karar vermeniz daha doğru olur. Eğer kınanız geniş ve gösterişli bir mekanda gerçekleşecek ise kaftanınızın altına tarlatan giyebilirsiniz. Bu şekilde hem daha gösterişli hem de mekana uygun bir seçim yapmış olursunuz. Daha küçük mekanlarda yapılan kına gecelerinde ise tarlatan kullanmak rahat hareket etmenizi engelleyeceği için size sıkıntı yaratabilir. Kına gecesinin mevsimi de kıyafet seçiminde önemli bir etkendir. Kış mevsiminde yapılacak kına gecesi etkinliğinde kadife kırmızı kaftan ve kadife bindallı sizin için daha uygun bir tercih olabilir.

Kadife kumaşın asaleti ve ağırlığı ile Yeşim gelinlik modelistlerinin dokunuşları bir araya geldiğinde en güzel gelin adaylarından biri de siz olabilirsiniz. Açık havada ve yaz akşamlarında yapılan kına gecelerinde ise daha sade, sizi terletmeyecek, kolları şifonlu ve ince saten kaftan modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modeller ile gece boyunca aşırı sıcaktan bunalmaz ve kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Yeşim Gelinlik tarafından tüm gelin adayları için hazırlanmış olan modelleri uygun olan kaftan fiyatları ile kiralayabilir ya da satın alarak kına gecenizde kendinizden emin bir şekilde doyasıya eğlenebilirsiniz.

En Güzel Kaftan Motifleri ve Seçimleri

Yeşim Gelinlik kaftan modelleri arasında dikkati çeken gümüş ve taş işlemeli kaftanların özellikle kollardaki yoğun işlemeleri göz doldurur. Kırmızı, mor ve beyaz kaftan renkleri dışında son zamanlarda yeşil, lacivert, bordo hatta siyah kaftan dahi bulmanız mümkündür. Asaletin simgesi siyah renkli kaftanı hareketlendirmek için kullanılan nakış ve gümüş işlemeler şık bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Pelerinli kaftan modelleri dans oyunları sırasında oldukça şık bir görüntü ortaya çıkartır. Oyun oynarken elleriniz kaldırdığınızda uçuşan pelerin sayesinde kendinizi masallardan çıkmış peri kızı gibi hissedebilirsiniz.

  • Kına kıyafetinizin gösterişli ve zengin görünümlü olmasını istiyorsanız fes veya kaftan tacı gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz.
  • Kaftanın içine bindallı ya da abiye bir elbise giyecekseniz renk uyumuna özen göstermelisiniz.
  • Kaftanın üst tarafının bedeninize tam oturması önemlidir. Aksi durumda salaş bir görüntü ortaya çıkabilir.
  • Omuz kısmınız genişse, bakışların bu bölgeye toplanmaması için omuz kısımları işlemesiz sade olan kaftanları tercih etmelisiniz.
  • Seçtiğiniz kıyafet aşırı gösterişli ise daha fazla boğmamak adına aksesuar kullanmamanız daha uygun bir tercih olur.
  • Kına giysinizi sade bir tasarımdan yana kullandıysanız, taç, takı ve kemer gibi aksesuarlar ile görünümü zenginleştirilebilir.
  • Siz de kına geceniz için hazırlık aşamasında isenız öncelikle bindallı kaftanı satın almak mı, yoksa kiralamak mı istediğinize karar vermelisiniz. Kararınız ne olursa olsun Yeşim Gelinlik’ten tüm bindallı ve kaftan modellerini, en uygun fiyat opsiyonlarıyla satın alabilir ve unutulmayacak anılarınıza kına gecesini de ekleyebilirsiniz.
WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?