38 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

A Kesim Gelinlik Modelleri


A Kesim Gelinlik Modelleri Sık Sorulan Sorular

 

Yeni Sezon A Kesim Gelinlik Modelleri

Bel bölgesinden itibaren A harfi şeklinde adım adım genişleyen gelinlik modelleri A kesim gelinlik olarak adlandırılır. Bu model vücudun üst kısmını sarıp yere doğru evaze şeklinde iner. Bu sebepten ötürü daha uzun görünmek isteyen gelinler için de sıklıkla tercih edilen bir gelinlik modelidir. Kararında bir genişliği olduğu için kullanımı yorucu ya da rahatsız edici değildir. A kesim gelinlik modelleri şık görünmek isterken konforundan da ödün vermek istemeyenler için fevkalade bir seçenektir. Üst bedeni daha zarif olan gelin adayları vücudunun üst kısmını vurgulamak adına sıklıkla a kesim gelinlik modeli tercih edebilirler. Geniş basenlere sahip gelin adayları bu durumu kamufle etmek adına a kesim gelinlik modelini tercih edebilir. A model gelinlikler kesiminden dolayı vücuda oturmadığından tesettürlü gelinler açısından da kullanışlı bir seçenek olacaktır. A kesim gelinlik modeli her döneme uyum sağlar ve kendi içinde birden fazla modeli vardır. Her vücut ölçüsü ve yapısına yakışan gelinlik modeli farklıdır. Kusursuz bir gelin olmak için vücudunu iyi tanımak ve ne istediğinden emin olmak önemlidir. Böylece en unutulmaz günü en büyülü güne çevirmek de oldukça kolay olur. Her gelin güzelliğiyle çevresindekileri büyülemek ister. Bu doğru adımlarla ilerlendiğinde asla imkansız değildir. 

Göz Alıcı A Kesim Gelinlik Modelleri

Zarafetle asilliği harmanlayan A kesim gelinlik birbirinden farklı birçok model seçeneğine sahiptir. Her model farklı düğün ve nikah konseptinde tercih edilecek şekilde tasarlanır. Örneğin deniz, kum ve güneş üçlüsünün olduğu sahil düğününde seçilecek gelinlikle saray ya da benzeri bir ortamda yapılacak bir düğünde seçilecek gelinlik oldukça farklıdır. Zira her ortam için rahat edilecek ve onu tamamlayacak gelinlik modeli birbiriyle aynı olmaz. Bunun yanı sıra vücut yapısı da seçilecek gelinlik modelini oldukça etkilemektedir. Her gelin kendi bedenine uygun A kesim gelinlik modeli ile muazzam bir görünüme kavuşabilir. Örneğin A kesim gelinlik içinde kendini peri kızı gibi hissedecek vücut tipindeki kadınlar özellikle armut vücut tipindeki kadınlardır. Bunun sebebi bu vücutta basenlerin belden yukarısına göre daha geniş olmasıdır. A kesim gelinlik de belden aşağıya doğru usturuplu bir bollukla geldiği için dengeleyici bir görüntü oluşturur. Bunun dışında da diğer tüm vücut tipine sahip gelinler kendisini tamamlayacak ve muhteşem hissettirecek A kesim gelinlik modelini kolayca seçebilir. Gelinliğin üzerindeki en ufak bir detay dahi tüm görünümü değiştirilmektedir. Örneğin geniş omuzlara sahip bir gelinin straplez gelinlik giymesi geniş omuzlarını daha da göz önüne çıkarması demektir. Aynı şekilde çok kısa boylu bir gelinin de upuzun kuyruklu gelinlik tercih etmesi pek de yerinde bir seçim olmayacaktır. Tam da bu sebeplerden ötürü kişinin bedenini tanıması gerekir. Böylece kafa karışıklığı yaşamadan hangi modeli seçtiğinde daha kusursuz görüneceğini bilir. Dolayısıyla gelinlik seçmek esasında komplike bir durum değildir. Aynada kendinizi inceledikten sonra direktiflerimize uyarak kolayca bedeninize yakışacak modeli bulabilirsiniz.

Fransız Dantelli A Kesim Gelinlik Modelleri 

Dantelden vazgeçemeyen gelinler ilk sırada Fransız dantelli A kesim gelinlik modeli tercih etmelidir. Özellikle kol kısımlarına özenle bezenen dantel detayı gelinliğe daha ağır bir hava katar. Bu yüzden salon düğünü yapmayı tercih edenler gelinliğe ağır bir görünüm veren bu modeli kullanabilir. Fransız danteli ince olduğu gibi şık bir görünüme sahiptir. Bu yüzden yaz aylarında dünya evine girecek olan gelinlerin de kalbini çalan bir modeldir. Çünkü diğer modellere nazaran hafif olmakla beraber görünüm olarak bunun aksine oldukça ağırdır.

Dekolteli A Kesim Gelinlik Modelleri

Dekoltesiz olmaz diyenler de tercihini sırt dekolteli A kesim gelinlik olarak yaparak istedikleri çekiciliğe ulaşabilirler. Bunun yanı sıra göğüs dekolteli A kesim gelinlik modelleri de oldukça revaçtadır. Dekolte deyince aklına bacak dekoltesi gelenler içinse yırtmaç detaylı gelinlikler daha kullanışlı olabilir. 

Kuyruklu A Kesim Gelinlik Modelleri 

Gelinliği gösteren kuyruğudur fikrinde olanlar uzun kuyruklu A kesim gelinlik modelleri ile kuğu gibi bir görünüme kavuşabilir. Bu model uzun boylu gelinler için daha ideal olmaktadır. Zira kuyruk boyu normalden daha kısa gösterebilir. Boyu yeterince uzun olmayan gelinler bu durumu yüksek topuklu kullanarak kolayca çözebilir. Eğer düğün çok lüks bir mekânda gerçekleşecekse bu ortama en iyi uyum sağlayacak modellerden biri uzun kuyruklu gelinliklerdir.

Kalp Yaka A Model Gelinlikler

Çene hatları yüzüne oranla kısa olan bayanlar bunu dengelemek adına kalp yaka A kesim gelinlik seçeneklerini inceleyebilir. Bir illüzyon yaratan bu model ile görüntü dengelenir. Aynı zamanda kalp yaka sayesinde bel daha ince görünür. Sıklıkla askısız tercih edilen bu model istenildiği takdirde askılı olarak da kullanılabilir. Kalın askılı modeller büyük göğüslü gelinler için daha ideal olmaktadır. Yuvarlak omuzlara sahip olanlar içinse ince askılı kalp yaka gelinlik daha münasip olmaktadır.

Halter Yaka A Kesim Gelinlik Modelleri 

Geniş omuzlara sahip olup bu durumdan rahatsızlık duyan gelinler halter yaka a kesim gelinlik ile arzu ettiği görünüme kolayca sahip olabilir. Koltuk altından boyna doğru üçgen şeklinde gelen bu modelde omuzlar açık kalmaktadır. Bu şekilde de geniş omuzlar dengede görünmüş olur. Bu sebepten dolayı da geniş omuzlardan mustarip olanlar için muazzam bir seçimdir.

Payetli A Kesim Gelinlik Modelleri 

Dikkatler bir an olsun üzerimden ayrılmasın diyenler tercihini payetli a kesim gelinlik çeşitlerinden yana kullanarak her saniye ışıltılı kalabilir. Küçük pulların birleşmesinden meydana gelen payet görünümü göz alıcı bir ambiyans yaratır. Gelinliklerde kullanılan pullar sıklıkla şeffaf olarak tercih edilmekle beraber kimi zaman beyaz pullar da kullanılabilir. İki türlü de oldukça parlak ve ışıltılı bir görünüm oluşur.

Ortiş A Kesim Gelinlikler 

Parti tarzında bir düğünle dünya evine girecek olanlar için otriş a kesim gelinlikler muazzam bir tercih olacaktır. Tüy şeklindeki bir kumaştan meydana gelen otriş göz alıcı olduğu kadar parti havası için de en uygun türlerden biridir. Yapay olarak elde edilebildiği gibi kaz tüyünden de yapılanlar vardır. Bazı gelinliklerde transparan görünüm ile tüyler bir arada kullanılır. Bu da yine parti şeklinde bir ortam için daha uygundur. 

Bunlar belli başlı detaylar olsa da burada esas olan sizin kendinizi hangi tarz gelinlik modeli ile daha iyi hissedeceğinizdir. Şüphesiz her gelin tercih ettiği A kesim gelinlik içinde kusursuz ve büyüleyici görünecektir.

Saten A Kesim Gelinlik Modelleri 

Gelinliğin kumaşı önemlidir. Her kumaş tipi her kadında aynı durmamaktadır. Saten a kesim gelinlik modelleri özellikle sade ve şık olmayı tercih edenler için oldukça ideal bir seçenektir. Çünkü bu kumaş kendiliğinden parlaktır ve sıklıkla sade olarak tasarlanır. Kendi zarif ve göz yormayan ışıltısı yeterli hareketliliği katmaktadır. Abiye grubunda ve gece kıyafetlerinde de oldukça tercih edilen bu kumaş gelinlik için de oldukça uygundur.

Cepli A Kesim Gelinlik Modelleri 

Özellikle spor görünümden hoşlanan ve bu tarzı kendine benimseyen gelinler için cepli a kesim gelinlikler fevkalade bir seçenektir. “Ben düğünümde spor ayakkabı giymek isterim!” diyen gelinler bu modeli ekseriyetle düşünebilir. Zira sneaker ile de abes durmayacak bir gelinlik çeşididir. Tek cepli ya da çift cepli şeklinde iki farklı modeli bulunur. Rahatına düşkün gelinler için oldukça şık ve yerinde bir alternatiftir.

Trasparan A Kesim Gelinlik Modelleri

İddialı giyinmeyi ve dikkat çekmeyi seven gelinler için bir diğer alternatif transparan a kesim gelinlik modellerdir. Bu tarz gelinliklerde sıklıkla bel çevresini saran kısım transparan olarak işlenir. Aynı şekilde uzun kollu ya da fakir kollu versiyonlarında da bu kısımlar şeffaf olur. Çok fazla açık olan modelleri olduğu gibi sevenini rahatsız etmeyecek derecede olan çeşitleri de vardır.

V Yaka A Kesim Gelinlik Modelleri 

Eğer üst bedeninizin nispeten fazla olduğunu düşünüyorsanız bunu V yakalı a model gelinlik ile orantılayabilirsiniz. Aynı zamanda boyunuzun kısa olduğu fikrindeyseniz ya da daha uzun görünmek istiyorsanız da bu yaka çeşidine sahip A kesim gelinlik sizi tatmin edecektir. Buna ek olarak yaka kısmında taş veyahut payet işlemeli modeller tercih ederek hem uzun hem ihtişamlı bir görünüme kabuşabilirsiniz.

A Kesim Hangi Vücut Tipine Uygundur?

A kesim gelinlik modelleri tercih edenler arasında sıklıkla armut tipi vücuda sahip kadınlar vardır. Elbette farklı vücut tiplerinden kadınlar arasında da tercih edilir. Fakat belden aşağıya doğru bollaşan bir model olduğundan dolayı, basenleri geniş olan armut tipi vücuduna sahip kadınlarca kurtarıcı bir gelinlik modeli olarak görülür. Bunun yanı sıra omuzları alt bedeniyle kısmen aynı ölçüde olan elma tipi vücut tipine sahip kadınlar da bu görüntüyü dengelemek adına A kesim gelinlik tercih ederler. Böylece alt üst arasındaki düz görünüm yerini daha orantılı bir görünüme bırakır. 

2022 A Kesim Gelinlik Fiyatları

Gelinlik fiyatlarını etkileyen birden fazla faktör söz konusudur. Örneğin özel dikim gelinlikler hazır gelinlik çeşitlerine oranla daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Bunun sebebi hususi olarak talep üzerine üretiliyor olmasıdır. Özel dikim adına münhasır olarak size özel şekilde dikilir. Yani modelinden ölçüsüne kadar her şey sadece size has ve tek olacak şekilde yapılır. Dolayısıyla emeği de daha fazla olduğu için bu gelinlik fiyatları üzerinde arttırıcı etkiye sahiptir. Özel dikim olmasının yanı sıra A kesim gelinlik fiyatı modeline göre de değişkenliğe sahiptir. Fransız dantelli gelinlikle kuyruklu gelinle eş değer fiyatlarda olmaz. Zira dantel için verilen zaman fazladır. Gelinlik fiyatı birçok etmenden etkilenmektedir. Kullanılan kumaş, üstündeki süslemeler ve harcanan malzeme miktarı değiştikçe ücret de değişime uğrar. Satılık gelinliklerle kiralanan gelinlikler arasında da fiyatlandırma farkı söz konusu olmaktadır. Bu gibi sebeplerden ötürü gelinlik fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Hemen kategorimizden A kesim gelinlik modelleri inceleyerek hem bütçenize hem de tarzınıza uygun gelinlik çeşidini kolayca bulabilirsiniz. Böylece dikkatlerin üzerinizden bir an olsun ayrılmasına müsaade etmeyecek gelinlik modeline oldukça hesaplı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?