269 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Balık Gelinlik Modelleri


Balık Gelinlik Modelleri Sık Sorulan Sorular

 

Gelin adayları, düğün tarihi yaklaştıkça gelinlik modeli seçimi telaşına girerler. Yeşim Gelinlik olarak tüm gelin adaylarına en güzel model seçeneklerini sunuyoruz. 2022 tasarımlarını incelemek için online sitemizde, gelinlik modelleri kategorisini İnceleyebilirsiniz. Gelinlik modelleri kategori sayfasında, balık gelinlik kategorisini seçtiğinizde sizin için hazırlamış olduğumuz yeni sezon model çeşitlerini görüntüleyebilirsiniz. 

Tüm modellerimizde olduğu gibi balık gelinliklerde de her mevsime uygun konsepte uygun 2022 yılının yeni tasarımları, ürün sayfasında yer alıyor. Yeşim gelinlik modellerimizi inceledikten sonra sevdiğiniz modeli satın alabilir ya da kiralama yapabilirsiniz. Özel gününde daha güzel görünmek isteyen gelin adaylarının en çok tercih ettiği modeller arasında balık gelinlikler ilk sırada yer alıyor. 

Online sitemizde gelinlik modellerini arama bölümü kullanarak bulabilirsiniz. Balık gelinlik modelleri kategorisinde, sevebileceğiniz ve ilginizi çekecek yeni tasarımları bir arada görebilir ve ürün hakkında her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Gelinlik randevusu aldığınızda, indirim kampanyasından faydalanabiliyorsunuz.

Balık Gelinlik Nedir?

Balık gelinlik ismini etek tasarımından alıyor. Balık gelinliklerde üst bölüm vücudu sarar ve diz altı bölümünden sonra genişlemeye başlar. Giyildiğinde deniz kızı silueti oluşturduğu için bu balık gelinlik olarak isimlendiriliyor. Yeşim Gelinlik balık model gelinlikleri incelerken,bu modellerin iki farklı etek tasarımına sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu modeller, tam balık tipi gelinlikler ve yarım balık tipi gelinliklerdir. 

Tam balık tipi gelinlikler, dizlere kadar vücudu sarar ve dizlerden sonra genişleyerek açılan modellerdir. Orantılı bir vücut hatlarına sahip olanlara önerdiğimiz gelinlik tipidir. Yarım balık tipi gelinliklerde ise basenlere kadar vücudu sarar ve basenlerden sonra genişlemeye başlar. Daha rahat hareket edilmesini sağlar.

Dar Kesim Gelinlik Trendi Balık Gelinlikler

Gelinlik seçiminde vücudu saran modelleri tercih edenler için balık gelinlikleri gösteriyoruz. Dar kesim gelinlik modelleri vücudu tam sardığı için gelin adayının vücut hatlarının daha ön plana çıkmasını sağlar. 2022 yılının gelinlik trendleri arasında yer alan dar kesim gelinlik çeşitlerimizi, balık gelinlik kategorisini seçenek görebilirsiniz. 

Deniz kızını simgeleyen gelinliklerimiz, vücut hatlarına güvenen gelin adaylarının daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Dar kesim tasarımları üst bacak bölümünü de tamamen saracağı için daha romantik bir görüntünün oluşmasını sağlar. Dar kesim gelinlik tasarımına sahip olan balık modelleri, düşük omuzlu, sırt dekolteli, dantelli, V yaka, pelerinli gibi çok farklı tasarımlara sahiptir.Bu modeller her sezon tercih edilen ve trend olan gelinliklerdir.

Tasarım Harikası 2022 Balık Gelinlik Modelleri

Online olarak sunulan hizmetlerle, tüm gelin adaylarının tasarım harikası ve 2022 yılının yeni modelleri olan balık gelinliklerin tümünü görmelerini sağlıyoruz. 

Balık gelinlik modelleri hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için her model görseli açıklamalarına yer veriliyor. Beğendiğiniz modeli seçtiğinizde, ürün sayfasında gelinlikleri daha detaylı inceleyen biliyorsunuz. Ürün bilgisi için whatsapp destek hattı ile iletişim kurmaya başlayabilirsiniz. Hayallerinizi süsleyen gelinlikleri bulabileceğiniz doğru adres olarak hizmet verirken, gelinlik seçimi için randevu almanın önemli olduğu da gösteriliyor.

Saten Balık Gelinlik Modelleri

Balık gelinlik modelleri 2022 yılında da trend modeller olmaya devam ediyor. Saten kumaş, her mevsim için kullanılabilen ve giyildiğinde, gelin adaylarının kendisini özel hissetmesini sağlar. Tamamen pürüzsüz ve parlak yapısı ile balık gelinlik tasarımlarının daha şık durmasını sağlıyor. 

Saten kumaşı, gelinlik modellerinde yıllardır en çok tercih edilen kumaş türü olmuştur. Balık gelinliklerde, düşeş sateni ve Amerikan sateni olarak iki farklı türü kullanılıyor. Gelinlik modellerinin şık durmasını sağlayan en önemli unsur kumaş özelliğidir. Saten balık gelinlik modelleri vücudun tam sarılmasını ve parlak, pürüzsüz yapısı ile gelin adayının denizkızı gibi görünmesini sağlar.

Büyük Beden Balık Gelinlik Modelleri

Her kadın şık görünebilmek için vücut tiplerine göre kıyafet seçimi yapmaya çalışır. Büyük beden balık gelinlik modellerini seçmek isteyenler, vücut tiplerine göre balık modelleri deneyebiliyor. Balık model gelinlik 2022 tasarımları arasında, her beden için çeşitler vardır. 

Büyük beden tercihinde bulunanlar için omuz pencereli truvakar kol balık gelinlik, kalp yaka sarkaç kol detaylı kuyruklu balık gelinlik modelleri en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Kilo fazlası olduğunu düşünenler, kol detaylı gelinlik modellerimizle hayal ettikleri gelinliklere sahip olabiliyor. Büyük bedenliler için yarım balık gelinlik modellerimizde önerilen seçenekler arasında yer alıyor.

Straplez Balık Gelinlik Modelleri

Gelinlik modellerinde özel işlemelerin en iyi şekilde kullanıldığı modellerden biriside straplez modellerdir. straplez balık gelinlik modelleri hayal tül üzerine özenle işlenmiş ışıltılı taş detaylarına sahiptir. Hayal tül üzerinde yer alan taş işlemeler, el bileklerine kadar uzanıyor ve kusursuz bir görüntünün oluşmasını sağlıyor. Straplez modellerde, derin göğüs dekoltesi kullanılıyor ve etek tasarımının vücut hatlarını ön plana çıkarması sağlanıyor. Lüks görünüme sahip olan ve 2022 yılının her mevsim trend modelleri arasında yer alıyor. Dantel tasarımlarının katmış olduğu lüks görüntü, gelin adaylarının oldukça güzel görünmesini sağlıyor.

Dantelli Balık Gelinlik Modelleri

Her gelin adayının sevdiği gelinlik modelleri farklı olabiliyor. Romantik tasarımları tercih eden gelin adayları için balık gelinlik modelleri kategorisinde, dantelli modeller gösteriliyor. Balık modellerde kullanılan dantel detayları gelinlikleri hareket katıyor ve dikkat çekici oluyor. 

Balık modellerde, vücutta daha kalın görünmesi istenen bölümler için dantel seçenekleri kullanılıyor. Genelde, küçük göğüslü gelin adayları, dantelli balık gelinlik modelleri ile kendilerini daha iri göğüslü gibi gösterebiliyor. Dantel detaylarının modellerin büyük bir bölümünde kullanılması, sevdiğiniz modelde gelinlik seçimi yapmanızı kolaylaştıracaktır. Fransız dantel detayları, askılı modellerin daha hareketli olmasını sağlayacaktır.

Sırt Dekolteli Balık Gelinlik Modelleri

Yeşim gelinlik modelleri arasından balık modellerini seçerken, sırt dekolte tasarımına sahip birden fazla model bulabilirsiniz. Sırt dekolteli balık gelinlik modelleri arasında şunları bulabilirsiniz.

 • İp askılı kalp yaka sırt dekolteli saten balık gelinlik,
 • Sırt dekolteli demonte kuyruk detaylı işlemeli balık gelinlik,
 • Fiyonk askı detaylı sırt dekolteli işlemeli balık gelinlik,
 • İllüzyon yaka sırt dekolteli transparan balık gelinlik,
 • Havuz yaka pelerin ve sırt dekolteli dantel detaylı balık gelinlik,
 • İllüzyon straplez yaka asimetrik sırt dekolteli transparan balık gelinlik,
  Sırt dekolteli balık gelinlik modellerinin tümünün ortak özelliği, kusursuz bir güzellik sunmasıdır. Sırt dekoltesi iddialı bir görüntü oluşturur ve saten kumaşın sunduğu rahatlık ile gelin adaylarının kendilerini çok rahat hissetmelerini sağlar.

Askılı Balık Gelinlik Modelleri

Askılı balık gelinlik modelleri farklı tasarımlara sahiptir. Askı türüne göre modeller çeşitlendirilebilir. Modern tasarımlarla hazırlanmış olan balık gelinliklerde, ip askılı, spagetti askı, fiyonk askılı modeller kullanılıyor. İp askılı gelinlikler, vücut tipi kum saati tipinde olan gelin adaylarına daha çok yakışıyor. İp askısı ve Fransız danteli işlemesi ile şık ve asil bir görüntü oluşturuyor. Balık gelinlik modellerinde kullanılan ince zarif askı tasarımları, modern bir tarzın yakalanmasını sağlıyor.

Düşük Omuz Balık Gelinlik Modelleri

Düşük omuz balık gelinlik modelleri, sadeliği tercih edenler için sunulan seçenekler arasında yer alıyor. Düşük omuz modellerinde askı kullanılmazken, vücut hatları vurgusunun en iyi şekilde yapılabilmesi için dar kesim etek tasarımı kullanılıyor. Kullanılan üç boyutlu çiçekler gelinliğe bahar havasının katılmasını sağlıyor. Omuz kesimlerinde kullanılan düşük volanlar, gelin adayının şık görünmesini sağlarken bahar havasının oluşmasını da sağlıyor. Düşük omuz üst korse Fransız dantelli balık gelinlik modelini seçerek görsel üzerinden tüm detayları inceleyebilirsiniz. Sadelikten yana tercihte bulunmak isteyenler için 2022 yılında seçilebilecek en şık balık gelinlik modellerinden birisidir.

Transparan Balık Gelinlik Modelleri

Transparan balık gelinlik çeşitleri genelde işlemeli tül kumaş kullanılarak tasarlanıyor. Balık gelinlik modelleri arasında sık tercih edilen transparan detaylı tasarımlar, hem şık hem de daha seksi bir görünüm oluşturuyor. Transparan balık gelinlik modeli, işleme tasarımları ile detaylandırılıyor ve daha hareketli görülmesi sağlanıyor. Hayal tül üzerine yapılan taş işlemeleri bir bütünlük sağlıyor. Transparan bölümü üst vücut bölümünde yer alıyor ve gelin adayının tercihine göre transparan oranı ayarlanabiliyor. Bazı bölümler iç astar ya da yoğun işleme detayları ile kapatılabiliyor. Sırt ve göğüs dekoltesine sahip olan gelinlik modelinde kullanılan dantel motifleri daha ağır ve lüks bir görünüm katıyor.

Balık Gelinlik Hangi Vücut Tipine Yakışır?

Balık gelinlik modellerini her vücut tipine sahip kadınlar kolay kolay giyemezler. Vücut tipine güvenen ve kendisini daha cesur hisseden kadınlar, balık tipi gelinlik modellerini seçiyor. Balık gelinlik modelleri daha çok kum saati vücut tipine sahip olan gelin adaylarına yakışıyor. Bu gelinlik modeli daha fit ve şık görünüm oluşturabiliyor. Kum saati vücut tipine sahip olanlar balık gelinlik modellerini giydiklerinde orantılı vücut hatlarının daha ön plana çıkmasını sağlayabiliyor. Mevsimine göre tasarım farklılıkları tercih edilebiliyor. Sonbahar ve kış düğünleri için kol detaylı ve uzun kollu balık gelinlikler tercih edilebiliyor. Son yılların trendleri arasında, işlemesiz sade balık gelinlik modelleri yer alıyor.

Balık Model Gelinlik Kısa Boylulara Yakışır Mı?

Balık gelinlik modelleri için en çok sorulan sorulardan birisi, kısa boylular için uygun olup olmadığıdır. Kısa boylu gelin adayları vücut tiplerine göre gelinlik modeli seçebilir. Kısa boylu ve kum saati vücut tipine sahip olanlar balık model gelinlik türlerini seçebilir. Balık gelinlik modelleri, etek detayları ile kısa boylu olanların bacaklarının daha uzun gösterilmesini sağlayacaktır. Kısa boylu olan gelin adaylarına da yakışan balık gelinlik modellerinde düşük bel tasarımlı olanlar, daha uzun görüntü oluşturulması için tercih ediliyor. Kısa boylu olanlar, kalın platform topuklu ayakkabı modellerini giyerek boylarını uzatabilir ve seçtikleri balık gelinlik tasarımlarının kendilerine daha fazla yakışmasını sağlayabilir.

Yarım Balık Gelinlik Kimlere Yakışır?

Yarım balık gelinlik modelleri, gövdeyi saran ve basen ya da diz altı bölümden sonra genişleyen etek tasarımına sahiptir. Yarım balık gelinlik modellerinde etek genişlemesi basen bölgesinden başlıyor. Kısa boylu ve orantılı vücut yapısına sahip olan gelin adaylarına daha çok yakışıyor. Tek parça olarak tasarlanmış olan yarım balık gelinlik modelleri, bacak boyunun daha uzun görünmesini sağlayacak, gelin adayının daha şık bir görüntüye sahip olmasını destekleyecektir. Yarım balık gelinliklerin tercih edilmesinin nedeni uzun göstererek şık durmasıdır.

Kısa Boylular Balık Gelinlik Giyebilir Mi?

Gelin adayları, boylarına ve vücut tiplerine göre gelinlik modeli seçerek düğün gününün en şık kişisi olmak istiyor. Kısa boylulara balık gelinlik modelleri yakışıyor. Dikkat edilmesi gereken husus vücut tipidir. Kum saati vücut tipine sahip olan kısa boylu gelin adayları, yarım balık modeli gelinlikleri çok rahat giyebilir ve istediği şıklığı elde edebilir.

Balık Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gelin adaylarının gelinlik seçimi çok zordur. Balık gelinlik modellerini seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle balık gelinlik modellerinin hangi vücut tiplerine daha uygun olduğu bilinmelidir. Dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır.

 • Vücut tipi (Kum saati vücut tipi için daha uygundur),
 • Düğün mekanına göre seçim,
 • Mevsimine göre seçim,
  Dekolte detayı,
 • Damat ile uyumlu balık modeli gelinlik,
  Gelinlik alırken bunlara dikkat ettiğinizde gelinlik içerisinde kendinizi daha şık hisse bileceksiniz.

En Popüler Balık Kesim Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Gelin adayları, kusursuz ve iddialı bir vücut tipine sahip olduklarını düşündüklerinde ilk tercihleri her zaman balık gelinlik modelleri olacaktır. Farklı tasarımlara sahip olan en popüler balık kesim gelinlik modelleri tasarım detaylarından dolayı şöyle çeşitlendirilebiliyor.

 • Kalp yaka gelinlik modelleri,
 • Sırt dekolteli gelinlik modelleri,
 • Straplez gelinlik modelleri,
 • Saten gelinlik modelleri,
 • Transparan gelinlik modelleri,
 • Askılı gelinlik modelleri,
 • Dantelli gelinlik modelleri,
  En popüler gelinlik modellerinin tümünü bir arada görebilir, tek tek inceleyebilir ve vücut tipinize, dekolte detayına göre seçim yapabilirsiniz.

Yeni Sezon Balık Gelinlik Fiyatları

Balık gelinlik fiyatları tasarım detaylarına göre farklılık gösteriyor. Yeni sezon balık gelinlik fiyatları, tasarım, dikim şekli, tasarımda kullanılan dantel detayları, kumaş kalitesi ve dekolte kesim özelliklerine değişiyor. Tasarımlarda kullanılan sırt detayları ve göğüs dekolte modelleri daha estetik bir görüntü sağlıyor. Balık gelinlik tasarımında detay bölümlerin sayısı ve kullanılan motifler arttıkça fiyatlarda artabiliyor. Uygun fiyat seçeneklerinden faydalanabilmek için kiralama yapabilirsiniz. Kiralama ile satın alma arasında fiyatlarda büyük farklılıklar oluyor.  

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?