Tesettür Nişanlık

Tesettür Nişanlık Sık Sorulan Sorular

1-) Tesettür Nişanlık seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tesettür nişanlık seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken konu bedeninizi tanıyor olmanızdır. Ürün seçimi yaparken özellikle boy kilo ve vücut şeklinize göre tercihler yapmalısınız. Vücut tipleri armut, kum saati, oval ve dikdörtgen olmak üzere sıralanır. Armut vücut tipine sahipseniz üst tarafı işlemeli modelleri tercih edebilirsiniz. Kum saati vücut tipine sahipseniz balık tesettür modellerini tercih edebilirsiniz. Oval vücut tipine sahipseniz asla vücudunuzu saran kıyafetleri tercih etmemelisiniz daha çok dökümlü modeller tercih edilmelidir. Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz alt ve üst kısımları dolgulu modelleri tercih edebilirsiniz.
Nişanlık seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus nişanın yapılacağı mevsim koşullarıdır. Eğer yaz ve ilkbahar aylarında açık havalarda nişan yapmayı düşünüyorsanız daha açık tonlarda kıyafetler tercih etmelisiniz. Sonbahar ve kış mevsimlerinde nişan yapmayı düşünüyorsanız daha koyu renklerde kıyafetler kullanabilirsiniz.

2-) Tesettür Nişanlık 2021 Trend Modelleri nelerdir?

Tesettür nişanlık elbise modellerinde bu sezonun trendlerinden biri de dantel ve payet işlemeli tasarımlar. Sizde sade ve şıklıktan yanaysanız dantel işlemeli modelleri seçebilirsiniz. Genellikle sade bir tasarıma sahip olan bu modeller ile Siyah, beyaz gibi klasik renklerde dantelli abiye modelleri seçebileceğiniz gibi; açık mavi ya da pembe gibi yumuşak tonlarda renkleri de 2021 yılı trendleri arasında yerini almaktadır. Payet nişanlık modelleri ise aynı şekilde son yıllarda en çok tercih edilen popüler modeller arasındadır. Elbisenize harika ve şık bir hareket katmak istiyorsanız payet nişanlık modelleri size bu imkanı sağlayacaktır.
2021 tesettür nişanlık trendleri arasında öne çıkan detaylar pelerin ve pelerini andıran parçalardır. Omuzdan dökülen parçalar, kollarda hareketlilik sağlayan detaylarda yine 2021 trendleri arasında. Pelerinin verdiği hacimli yapı hem tesettürlü gelin adaylarının hacimli, görkemli bir görünüm edinmesini sağlıyor hem de hareket ettikçe görsel bir şölen oluşturuyor.

3-) Tesettür Nişanlık aksesuar olarak neler kullanılabilir?

Tesettür nişanlık seçiminden sonra onu tamamlayacak ve bir adım öne çıkaracak şey kesinlikle aksesuarlardır. Tesettür nişanlığınıza eşlik edecek aksesuarlar arasında taçlar, en güzel aksesuarlardan birisidir. Kıyafetinize zarif bir görünüm kazandıracak olan taç detayı gerçekten önemli bir aksesuardır.
Tesettür nişanlığınızın altında kalsa bile sizin gece boyu rahat etmenizi sağlayacak aksesuar ise ayakkabıdır. Nişanlık ayakkabısını seçmeniz için rengini, topuk kalınlığını ve topuk uzunluğunu göz önünde bulundurmalısınız. Seçeceğiniz ayakkabının rengi gece boyunca giyeceğiniz elbiselerle uyumlu olmalıdır. Bu nedenle süet ya da kadife nude tonlarını veya kırmızıyı tercih edebilirsiniz. En önemli etken ise topuk uzunluğudur. Gece boyunca ayakta kalacağınız için uzun topuklar yerine 5-8 cm topuklu ayakkabıları giymelisiniz. Aynı şekilde hem zeminde rahat yürümek hem de acı hissetmemek için kalın topuklar tercih etmeniz geceyi keyifli geçirmenizi sağlayacaktır.

4-) Vücut tipime uygun Tesettür Nişanlık Modelini nasıl seçebilirim?

İlk olarak yapılması gereken vücut tipinizi iyi analiz etmek ve bu bilgi doğrultusunda hareket etmektir. Doğru vücut tipine uygun seçim yapılan Tesettür nişanlığınız ile Sizi bu özel gününüzde şık ve zarif gösterecek olan modelleri böylelikle kolayca beğenebilirsiniz. Renk kombinasyonuna dikkat etmelisiniz gerçekten çok önemli bir detay olan renk seçimini kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Doğru renk seçimi kıyafetinizi bir bütün haline getirip mükemmel stilinizi yansıtacaktır. Kendinizi daha rahat hissedeceğiniz modelleri göz önünde bulundurup bu bilgiler doğrultusunda hareket ederseniz tüm görkeminiz konuklarınıza yansıyacaktır.
Armut vücut tipi basenleri geniş, üst beden ince olan hanımlardır. Basenleri gizlemek için en doğru seçim tül tarlatanlı tesettür nişanlık seçimidir. Bununla birlikte kum saati tipine sahipseniz kusursuz vücut orantısına sahip olduğunuz için özgürsünüz. Özellikle bir seçim gerekirse de balık model tesettür nişanlıklar sizde harika duracaktır. Elma vücut tipine sahip gelin adaylarımız bel bölgesini ince göstermesi için otriş detaylı kemerli nişanlıklar tercih edebilir. Aynı şekilde dikdörtgen vücut tipine sahip tesettürlü gelin adayları ise bel kıvrımını ortaya çıkaran modeller tercih etmelidir

5-) Tesettür Nişanlık Kumaş seçimi nasıl olmalı?

Kumaş seçimlerinde önemli olan etken faktör nişanın yapılacağı alan ve mevsimdir. Sıcak veya kapalı alanlarda yapılacak olan nişan ve davetlerde daha ince ve sizi rahat hissettirecek nefes alan kumaşları tercih etmelisiniz. Açık hava veya soğuk alanlarda yapılacak olan nişan ve davetlerinizde daha kalın ama rahatlık seviyenizi çok etkilemeyecek kumaşlar doğru bir seçim olacaktır.
Yaş ayları için şifon, saten, vb. hafif kumaşlar ; kışın ise kadife, tafta tarzında tok kumaşlar tercih etmek hem görünüm hem de hareket özgürlüğü bakımından size avantaj sağlayacaktır.

Elegan, naif ve zarif duruşlarıyla baş döndüren bir şıklık sunan tesettür nişanlıklar, stil sahibi gelin adaylarının en özel günlerine eşlik etmesi için tasarlanır. Düğünden önceki en önemli adımlardan biri olan nişan törenlerinde davetlileri büyüleyecek tesettür nişanlık modelleriyle unutulmaz anlara imza atılır. Zamansız bir trend olan dantel kuşkusuz nişanlıklara yakışan en güzel kumaş türüdür. Dantellerle süslenen ve muazzam işçiliği ile dikkat çeken tesettür nişanlıklar asilliğe vurgu yapmakla birlikte her yaş grubuna uygun modelleri gözler önüne seriyor. Ayrıca payetlerle bezenmiş olan gösterişli tesettür nişanlıklarda fazlasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Tesettür nişanlık modelleri tasarlanırken dantel ve payetin yeni sıra şifon, tafta, saten, ipek gibi pek çok kumaş türünde tasarlanır. Özellikle yaz mevsiminde şifon ve saten, kış mevsiminde kadife, tafta gibi tok kumaşlar tercih edilebilir. Şıklığıyla göz kamaştıran, zarafetiyle hafızalarda uzun süre yer edinen nişanlık modelleri içerisinde seçim yapmak çok önemlidir. Hangi tesettür nişanlık modeli seçeceğine karar veremeyenler için belirli kriterler bulunur. Nişan mekanı, mevsimsel koşullar ve kişinin vücut yapısıdır.
Nişan törenleri gelin adayının evinde olabileceği gibi bir mekanda da gerçekleştirilebilir. Burada ilk önce nişan mekanına kadar verilmelidir. Yer olarak evde bir nişan töreni gerçekleştirilecekse ve akşam saatlerinde olacaksa tesettür gelen nişanlık tercih edilebilir. Tesettür helen nişanlık modelleri hem kumaş bakımından hem de kesim itibariyle gece boyunca rahat edilmesini sağlar. Nişan yapılacak mekan ev dışında bir salondaysa o zaman tesettür A kesim nişanlık tercih edilmelidir. Özellikle akşam saatleriyle ve şık bir mekansa A kesim tesettür nişanlık tüm gözleri üzerine çekeceği için nokta atışıdır. Nişan yapacağınız mekan sıra dışı ve balo salonu, yalı veya tarihi bir mekansa tesettür kaburga nişanlık modelleri en idealidir. Tesettür kaburga nişanlığın hacimli yapısı nişan mekanının ihtişamına eşlik eder ve ortaya kusursuz bir görünüm çıkar. Kaburga modeli çok abartılı bulanlar daha minimalize edilmiş ama aynı zamanda da prenses gibi hissetmek isteyenler için ise tesettür prenses nişanlık modelleri bir diğer alternatiftir. Belden itibaren genişleyen ve nişan alanında yürüdükçe büyüleyen hacimli yapısı sayesinde unutulmaz bir nişan törenine imza atılır.
Ev değil ancak mekanda yapılacak nişan törenleri için nişan töreninin gerçekleşeceği mevsim nişan kıyafeti seçiminde önemli bir ölçüttür. Örneğin; kış mevsiminde kadife, tafta gibi tok kumaşlar yazın ise şifon, tül, saten gibi daha minimal kumaşlar tercih edilir. Böylece mevsimsel koşullar göz önünde bulundurulduğunda hem rahat edilir hem de şık bir görünüm elde edilir. Aynı şekilde pelerinli tesettür nişanlık ile kadife nişan elbiseleri mevsimin renkleriyle uyumlu olacaktır. Mevsim söz konusu olduğunda renk seçimi önemli bir belirleyicidir. Sonbahar ve kış mevsimleri için mor, mürdüm, lacivert, turuncu, bordo yaz mevsimleri için sarı, pembe, turkuaz gibi renkler tercih edilir. Son olarak en güzel nişan elbiseleri içerisinde gelin adaylarının vücut tipine uygun nişanlığı bulması gerekir. Öncelikle vücut tipinin tanınması gerekir. Temel olarak 4 vücut tipi var: Armut, elma, dikdörtgen ve kum saati vücut tipi. Bu tiplerden hangisine sahip olduğunu belirleyip, nişanlığı hatta günlük hayatta giyilen elbiseler dahi ona göre seçilmelidir. Küçük göğüslü ve basenleri geniş armut vücut tipine sahip gelin adayları Tesettür A kesim nişanlık modellerini tercih edebilir. Balık model nişanlık onların uzak durması gereken modeldir. Çünkü tesettür balık model nişanlık tüm vücut hatlarına vurgu yaptığı için uygun değildir. Elma vücut tipine sahip gelin adayları göğüslerini küçük gösteren tesettür helen nişanlık modellerini tercih edebilir. Dikdörtgen vücut tipine sahip adaylar ise tesettür kaburga nişanlık veya tesettür prenses nişanlık modellerini tercih edebilir. Kum saati vücut tipine sahip adaylar en şanslı adaylardır. Vücutlarındaki kusursuz orantı onları her zaman bir adım önde gösterir. Bu nedenle onlara en uygun model tesettür balık nişanlık modelleridir.
Tesettür nişanlık modellerinin fiyatları da en az kendisi gibi çeşitlidir. Tesettür nişanlık fiyatları satın alınacak nişanlığın kumaşına, işçiliğine, markasına ve satın aldığı şehre göre değişiklik gösterir. Fiyat bakımından ve bütçe bakımından uygun modeller arayanlar için ise en iyi alternatif kiralamaktır. En pahalı olanlar ise özel düküm nişanlıklardır. Kişinin bedenine uygun dikilmesi, el işçiliği ve kumaş seçimi göz önünde bulundurulur.
Tesettür nişanlık almadan önce nişan mekanı ve mevsimsel koşullar göz önünde bulundurularak araştırma yapılması nişan gününü kusursuz kılacaktır.

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
Cumhuriyet, Durmaz İş Merkezi, Kızılay Cd. 11/G, 38040 Melikgazi/Kayseri
info@yesimgelinlik.com.tr (0352) 220 00 47
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1620395614,"action_source":"website","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/tesettur-nisanlik","user_data":{"client_ip_address":"3.236.214.19","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST79575"}