Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür Gelinlik Modelleri Sık Sorulan Sorular

Tesettür gelinlik modellerinde gelin başı nasıl olmalı?

Tesettür gelin başı modelleri son yıllarda modern ve minimal çizgide tasarlanıyor. Tesettür gelin başı belirlenirken tıpkı saç yapımı gibi gelin adaylarının yüz şekline, makyajına ve gelinlik modeline göre şekilleniyor. Tesettür türban tasarımı genel olarak abartıdan uzak, sade kruvaze olacak şekilde gelin adaylarının beğenisini kazanıyor. Sade yapılan türban üzerine inci süslemeler, gelinliğe uygun aplike danteller aksesuar olarak kullanılıyor. Türban tasarımlarında 2021 yılıyla birlikte şapka aksesuarlar dikkat çekiyor. Duvak üzerine yerleştirilen gelinlikle uyum içerisinde tasarlanan fötr şapka gelinliğin havasını değiştirip modern bir görünüm sunuyor. Gelinliğiniz abartıdan uzak sade bir modelse türban tasarımınızı hareketli tercih edebilir, inci ve minik çiçekli taçla hareketlendirebilirsiniz. Gelinliğiz hareketli ve kabarık etekliyse tüm gözlerin sizde olması için türban seçiminiz sade olmalıdır. Maskülen detayları olan saten bir gelinlik tercihinizse veya hakim yaka tesettür gelinlik tercih etmişseniz şapka türban modelleri tercih edebilirsiniz.

Duvak seçimi nasıl yapılmalı?

Duvak seçimi yapmak demek gelinliğin seçilmiş geriye aksesuarlar kalmış demektir. Burada önemli olan gelinliğin modelidir. Retro severler için şık bir nikah esnasında kafes duvak olarak geçen en kısa duvak modelini tercih edebilirsiniz. Genellikle tül ya da fileden tasarlanır ve sadece yüz çevresini kapatır. Eğer gelinliğiniz kabarıksa dirsek hizasında duvak modeli seçilmelidir. Duvağın bittiği yerde kabarık eteğin başlıyor olması gelinliğinizi tamamlayacaktır.  Sade ve helen tarzı gelinlik tercih etmişseniz o zaman diz hizasında duvak modeli tercih edebilirsiniz. Ne kısa ne uzun bir görüntü sunan bu duvak modeli etkileyici bir görüntüye sahiptir. Havuz başı ve balo salonu düğünlerinde uzun bir giriş yapacaksanız şapel duvak en doğru tercihtir. En uzun duvak modellerinden biri olmakla birlikte balık modellerle harika bir görünüm sunar. En az üç metre duvak isteyenler için katedral duvak modelini tercih edebilirsiniz.  Prenseslik hissi veren en uzun duvak modeli gösterişli düğün konseptleri için idealdir.

Tesettür gelinlik modellerinde aksesuar olarak neler kullanılabilir?

Tesettürlü gelin adaylarımız için birçok aksesuar bulunmaktadır. İncili, boncuklu, çiçek desenli taçlar, gelinliğin kumaşından özel tasarlanan aplike detaylar, parlak taşlardan oluşan taçlar ve daha pek çok aksesuar. Son zamanların trendlerini takip etmek isteyen gelin adaylarımız için retro dantel eldivenler şık bir tercih olacaktır. Özellikle nikah merasimlerinde kullanılan eldivenler gelinliğe şık bir hava katacaktır. Bununla birlikte duvak üzerinde kullanılan şapka detaylar ise marjinal bir görünüm isteyen gelin adayları için ideal bir aksesuar seçimidir.

Tesettür gelin makyajı nasıl olmalı nelere dikkat edilmeli?

Tıpkı gelinlik provası gibi gelin makyajınızın da provasını yaptırmalısınız. Profesyonel makyaj uzmanında yönlendirmesiyle cilt tipinize göre kullanabileceğiniz ürünleri incelemeli ve denemeler yapmalısınız. Gelin makyajınızda yüzünüzün hatlarını ortaya çıkaracak tonlamaları ve uygun ürünleri seçmelisiniz. Mevsime ve gelinliğinizin modeline göre şeftali tonlar, soft renkleri deneyerek size en uygun olan tonları bulabilirsiniz. Canlı bir cilt elde etmeli ve ultra HD ürünleri tercih etmek hem cildiniz için hem de makyajın uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır. Gelin makyajınız günlük makyajdan daha profesyonel olmalıdır. Makyaj sonrası küçük rötuşlar yapmak için yanınıza pudra ve rujunuzu almayı unutmayın.

Kadınlar, daha evlilik teklifi almadan, küçük bir kız çocuğuyken bile kendisini en güzel gelinliğin içerisinde hayal eder. Bir film karakterinin üzerinde, davetli olarak gidilen bir düğünde, bir dergi ya da sosyal medyada göze çarpan bir görselde ‘işte benim gelinliğim’ heyecanını neredeyse her kadın yaşar. En özel gününde kusursuz görünmek her kadının hayalidir. Bu güzel hayallerin gerçek olması için günümüzde birbirinden eşsiz tesettür gelinlik modelleri tasarlanır. Her tarz ve farklı stile sahip kadınlar için özenle tasarlanan gelinlikler içerisinde yeri farklı olan modellerden birisi de tesettür gelinlik modelleridir. Kapalı gelin adaylarının en özel gününde eşlik edecek, gecenin yıldızı olmasını sağlayacak modeli seçmek göründüğünden daha da zordur. Kapalı gelin adayları için stresli ancak bir o kadar da heyecanı yüksek tutan şey gelinlik modeli seçmektir.

Tesettürlü gelinlik modelleri, ihtişamlı, sade, kabarık, salaş, dantel detayları, kol detayları ve yaka tipleriyle birçok seçeneğe sahiptir. İhtişamlı ve görkemli bir duruş isteyen kapalı gelin adayları için kabarık etekli modeller, cesur ve nefes kesici etki arayanlar için balık formunda dar kesimli tesettürlü modeller, salaş ve romantik bir tesettür gelinlik arayışında olanlar için bohem tarzı modeller, sadeliği ve sakinliği tercih eden kapalı gelin adayları için ise A kesim modeller sunar. Bu modeller içerisinde kişinin kendine uygun gelinlik modelini bulması stresli ve zor görünür. Ancak gelinlik alışverişi kişiyi yoran değil hayali kurulan o düğün gecesine yaklaştıran mutluluk artırıcı bir süreçtir. Model çeşitliliğinin fazlalığı ve değişkenliği kafa karıştırıcı olabilir. Askıda harika görünen bir model kişinin üstünde o etkiyi veremeyebilir. Bunun nedeni vücut tipinin değişkenliğidir. Vücuda en çok yakışacak o modeli bulmak için öncelikle kapalı gelin adayları hangi vücut tipine sahip olduğunun bilincinde olmalıdır. Kendi vücudunu tanımak vücudun kusurlu görünen bölümlerini kamufle edilmesi için önemlidir. Armut vücut tipine sahip, basenleri geniş kapalı gelin adayları tesettürlü gelinlik modelleri içerisinde kabarık etekli, kaburga tarlatanlı modelleri tercih etmelidir. Kusursuz vücut ölçülerine sahip 90 60 90 kapalı gelin adayları için ise en cesur tercih olarak dar kesim eteğe sahip balık formundaki modeller tercih edilmelidir. A kesim formuyla her vücut tipine uygun olan tesettürlü modeller ise her kapalı gelin adayları için uygun bir tercihtir.

Diğer gelinlik modellerinin aksine tesettürlü gelinlikler daha çok kol tipi, yaka tipi, pelerin, lüks taşlı, türbanlı, tarlatansız ve etek kesimleriyle çeşitlenir. Özellikle kol tipleri olarak oldukça fazla seçeneğe sahip tesettürlü gelinlikler nefes kesici etki yaratır. Omuzdan aşağı düz inerek bileğe doğru genişleyen İspanyol kollar, gelinliğini nostaljik olarak hayal edenler için tasarlanır. Dans pistinde ortama ayak uydurmakla birlikte romantik havasıyla da oldukça dikkat çekici bir görünüme bürünür. Zayıf kol formuna güçlü bir duruş katan bishop kollu modeller, vücudu orantılar ve kapalı gelin adaylarının göğüs bölgesini daha dolgun gösterir. Yarasa kol tipi ise daha çok salaş ve bohem tarzda bir model arayan kapalı gelin adayları için tasarlanır. Kol tipi kadar dikkat çeken bir diğer detay ise yaka tipidir. Tesettürlü gelinlikler içerisinde en çok tercih edilen hakim yakadır. Hakim yakanın yüksek formu boyun bölgesini uzun gösterdiği için kapalı gelin adaylarının favorisidir.

Gelinlik seçme noktasında kararsız kalan kapalı gelin adaylarının vücut tipinden sonra denemesi gereken bir diğer nokta ise tarzının olmadığını düşündüğü modelleri denemektir. ‘Bana yakışmaz’, ‘tarzım değil’ gibi üzerinde düşünülmeyen modeller denendiği zaman ‘bu benim gelinliğim’ dedirtebilir. Bu nedenle bu tarz tesettürlü gelinlik modellerine şans vermekte fayda vardır. Gelinliğe karar vermeden önce düğünün tarzı ve mekanı da gelinliğin seçiminde yardımcı olmaktadır. Düğünün konsepti gelinlik seçimini kolaylaştırmada büyük bir etkendir. Tarihi mekanlar, lüks oteller, balo salonlarında kraliyet düğünü gibi görkemli mekanlarda düğün organizasyonu gerçekleştirecek kapalı gelin adayları için kabarık, lüks taşlı modeller uygun olacaktır. Gün batımında bir kır düğünü konseptiyle dünya evine girecek kapalı gelin adayları için ise uygun modeller tarlatansız bohem ve helen tarzı tesettürlü gelinlikler olacaktır.

Tesettürlü gelinlik modelleri, günümüzde diğer modellerde olduğu gibi birbirinden şık yüzlerce seçenek sunmaktadır. Güpürlü, dantelli, pelerinli, sade veya gösterişli her tarza hitap edecek çeşitliliğe sahiptir. Bu çeşitlilik içerisinde hayalleri gerçeğe dönüştürecek bir model her kapalı gelin adayı tarafından mutlaka bulunur.

2021 Tesettür Gelinlik Modelleri

2021 yılı sadeliğin, modernliğin, minimalliğin ve ihtişamın temsili kapalı gelin adaylarının hikayelerine eşlik etmesi için özenle tasarlanarak tesettür gelinlik dünyasını şekillendirmektedir. 2021’nin yeni trendlerinde öne çıkan detaylar incelendiğinde sadeliği, ultra minimalliği yansıtan modeller ve lüks detayların öne çıktığı görülmektedir. Özellikle kapalı gelin adayları için daha çok çeşitliliğin olacağı tesettür dünyasında 2021 tesettür gelinlik modelleri, hayallerdeki gelinliğe bir adım daha yaklaştırıyor.

2021’de gönülleri fethedecek trendler incelendiğinde sadeliğin ön planda olduğu modeller dikkat çekiyor. Abartıdan uzak, sakin kumaş tercihleri, tarlatansız etek formları kapalı gelin adaylarının yeni gözdesi oluyor. Öte yandan yaz akşamlarının tadını çıkarmak isteyen kır düğünü konsepti adaylar için üç boyutlu detaylar dikkat çekiyor. Uçuş uçuş tül üzerine işlenen her bir çiçek, baharı müjdeliyor. Etek uçlarında yoğun olarak kullanılabildiği gibi türbanın uçlarına detay vermek için de bu romantik çiçekler tercih edilebiliyor. Tesettüre olan uyumu ile büyük bir ilgiyle karşılanan balık formundaki 2021 tesettür gelinlik modelleri, trendleri yakından takip ederek şöhretini sürdürüyor. Kusursuz bir vücut hatlarına sahip kapalı gelin adayları için tasarlanan bu modeller, yeni nesil duruşlarıyla adeta nefes kesiyor. 2021 tesettür dünyasının olmazsa olmazı danteller bu yılda gözde duruşunu koruyor. Fransız danteli gelinliğin bütününde, etek uçlarında veya kollarda işlenerek geleneksel ve modernliği birleştirici bir duruş sergiliyor. Farklı dikim tarzlarının yoğun olarak işlendiği 2021 yılı trendleri içerisinde pelerinli tesettürlü gelinlik modelleri büyük ilgi görüyor. Duvağın bir parçasıymış gibi görünen pelerinler, omuzlardan dökülerek zarif bir görünüm yaratıyor. Düğün mekanına ilk giriş anında nefes kesici bir koreografi düşünen çifter için pelerin detay kurtarıcı bir parça olarak yerini alıyor. 2021 Prenses tesettür gelinlik modelleri, farklı kol stilleri ile ön plana çıkıyor. Kabarık kollar sade modellerde görselliğe hacim kazandırırken, kolu saran işlemeli dantel uzun kollar gelinliğe zarif bir görünüm katıyor.

İspanyol kol olarak tasarlanarak etek ucuna kadar uzanan sıra dışı kol detayları 2021’nin şaşırtan detayları arasında yerini alıyor. Görkem ve ihtişamdan vazgeçmeyecek kapalı gelin adayları için ise lüks taşlı modeller göze çarpıyor. Lüks taşlı, tamamı inci süslemelerle kaplı modeller oldukça göz kamaştırıcı bir etkiye sahip. Osmanlı’nın etnik ruhunu yansıtan ışıltılı taşlı modeller, 2021 yılının akıllara kazınan detayları arasında yerini alıyor. Görkemli bir görünümden ziyade sadeliği arayan kapalı gelin adayları için ise 2021 tesettür dünyası modern trendlere uyum sağlıyor. Tarlatansız ve kabarık olmayan gelinliklerin yanı sıra sofistike bir duruş sergileyen hakim dik yaka gelinlikler ön plana çıkıyor. Adeta rüyadaymış hissi veren uçuşan tüylerle hazırlanan modeller 2021 tesettür gelinlik modelleri içerisinde yerini derinleştiriyor. Hareketli ve narin görünüm vadeden otriş tüyler, işlemeler ve tüller tesettür gelinlik modellerini görsel bir şölene dönüştürüyor.

Göz kamaştırıcı etki yaratan ışıltılı tüller, parlak işlemeler dantelle birleşerek davetlilere unutulmaz bir görünüm vadediyor. Kendinden ışıltılı kumaşların özenle kullanıldığı tesettür gelinliklerinde romantik etki yaratılarak 2021’nin yıldızı modeller tasarlanıyor. Işıltılı taşlar ile zenginleştirilen bu modellere aynı kumaştan türbanlar eşlik ediyor. 2020’de dünya evine girecek kapalı gelin adayları için duvak yerine modern şapkalar görmek mümkün. Bu tarz aksesuarlar, maskülen tarzı kuvvetlendirerek daha Feminen bir duruş sergilemek isteyenler için farklı bir seçenek sunuyor.

2021 tesettür gelinlik modelleri kabarık etek formları, üç boyutlu çiçekleri, ultra minimal sade duruşlarıyla kapalı gelin adaylarının hayalindeki gelinliği bulması için özenle hazırlanıyor.

2021 Tesettür Gelinlik Fiyatları

2021 tesettür gelinlik fiyatları, her bütçeye ve her tarza uygun modellerle çeşitlilik gösteriyor. Tesettür gelinliğin modeli, tarzı, işlemeleri, hangi sezona ait olduğu, üretiminden kullanılan kumaş ve danteli gibi etkenlere bağlı olarak değişebiliyor. Tesettür gelinlik fiyat belirleme kriterlerini gelinliğin dikim şekli, tasarımcısının olup olmaması, kumaş ve işleme türü, satılık veya kiralık teslim şekli olarak sıralanabilir. Tesettür gelinlik modellerinde iki farklı dikim seçeneği bulunur. Birincisi markaların hazır dikim modelleridir. İkincisi ise kişiye özel dikimdir. Hazır dikim tesettür gelinlikler özel dikim tesettür gelinliklere göre daha uygun fiyatlıdır. Ancak aradığını bulamayan gelin adayları hayalindeki gelinliği diktirmek isteyebilir. Özel dikim olarak dikilen tesettür gelinlik modelleri, el emeği istediği için ve kişinin vücut ölçülerine uygun olarak sıfırdan dikileceği için fiyatı da yüksektir. Öte yandan hem işçilik hem de gelinliğin son şekline kadar provaların birkaç kez tekrarlanması fiyatı yükseltir. 2021 tesettür gelinlik fiyatlarının belirleyici olmasındaki bir diğer etken tasarımcının atölyesinden çıkıyor olmasıdır. Ünlü bir tasarımcı imzasına sahip her tesettür gelinlik, hazır dikim gelinlik fiyatlarına göre farklılık gösterir. Bunun nedeni hem marka bilinirliği hem de gelinliğin tasarlanma aşamasında kullanılan materyallerin kalitesinin değişiklik göstermesidir. Tesettür gelinlik üretiminde kullanılan her bir materyal fiyatı doğrudan etkiler. Kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi ne kadar iyi olursa fiyat da o oranda artacaktır. Kumaştaki ipek oranı arttıkça tesettür gelinliğin fiyatı da o ölçüde artacaktır. Kısıtlı bir bütçeye sahip gelin adayları ipek oranı düşük sentetik kumaşlardan üretilen gelinlik modellerini deneyebilir. Tesettür gelinliklerin olmazsa olmazı dantel işlemeler, boncuk işlemeler, kristal işlemelerde en az kumaş seçimi kadar etkilidir. Örneğin; Fransız danteliyle tasarlanan tesettür gelinlikler, diğer dantel türlerine kıyasla daha yüksek fiyatlıdır. Bu nedenle kısıtlı bir bütçeye sahip kapalı gelin adayları bu etkeni de göz önünde bulundurabilir. 2020 tesettür gelinlik fiyatları kapalı gelin adaylarına iki farklı teslim seçeneği sunar. Çok sevilen gelinliğe karar verildikten sonra daha uygun fiyatlı olması için kiralama seçeneği; gelinliğini o özel günün anısına hatıra olarak saklamak isteyen kapalı gelin adayları için satın alma seçeneği bulunur. Fiyat belirleme kriterleri içerisinde göz önünde bulundurulan kriterlerden biri de aksesuar seçimleridir. Tesettür gelinlik modellerinde son dönemlerde popüler hale gelen şapka türban aksesuarları, gelinliğe hacim veren pelerin detayları, duvak uzunluğu gibi değişkenlerde 2021 tesettür gelinlik fiyatlarını etkiler.
Tesettür Gelinlik alınırken, gelinlik için ayırılan bütçe aşılmayacak şekilde uygun fiyatlı modeller gözden geçirilmelidir. Böylelikle bütçe aşımı olmadan hayali kurulan gelinliğin sahibi olunabilir.

 

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
Cumhuriyet, Durmaz İş Merkezi, Kızılay Cd. 11/G, 38040 Melikgazi/Kayseri
info@yesimgelinlik.com.tr (0352) 220 00 47
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1620394001,"action_source":"website","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/tesettur-gelinlik-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"3.236.214.19","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST79575"}