Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür Gelinlik Modelleri Sık Sorulan Sorular

Tesettür gelinlik modellerinde gelin başı nasıl olmalı?

Tesettür gelin başı modelleri son yıllarda modern ve minimal çizgide tasarlanıyor. Tesettür gelin başı belirlenirken tıpkı saç yapımı gibi gelin adaylarının yüz şekline, makyajına ve gelinlik modeline göre şekilleniyor. Tesettür türban tasarımı genel olarak abartıdan uzak, sade kruvaze olacak şekilde gelin adaylarının beğenisini kazanıyor. Sade yapılan türban üzerine inci süslemeler, gelinliğe uygun aplike danteller aksesuar olarak kullanılıyor. Türban tasarımlarında 2021 yılıyla birlikte şapka aksesuarlar dikkat çekiyor. Duvak üzerine yerleştirilen gelinlikle uyum içerisinde tasarlanan fötr şapka gelinliğin havasını değiştirip modern bir görünüm sunuyor. Gelinliğiniz abartıdan uzak sade bir modelse türban tasarımınızı hareketli tercih edebilir, inci ve minik çiçekli taçla hareketlendirebilirsiniz. Gelinliğiz hareketli ve kabarık etekliyse tüm gözlerin sizde olması için türban seçiminiz sade olmalıdır. Maskülen detayları olan saten bir gelinlik tercihinizse veya hakim yaka tesettür gelinlik tercih etmişseniz şapka türban modelleri tercih edebilirsiniz.

Duvak seçimi nasıl yapılmalı?

Duvak seçimi yapmak demek gelinliğin seçilmiş geriye aksesuarlar kalmış demektir. Burada önemli olan gelinliğin modelidir. Retro severler için şık bir nikah esnasında kafes duvak olarak geçen en kısa duvak modelini tercih edebilirsiniz. Genellikle tül ya da fileden tasarlanır ve sadece yüz çevresini kapatır. Eğer gelinliğiniz kabarıksa dirsek hizasında duvak modeli seçilmelidir. Duvağın bittiği yerde kabarık eteğin başlıyor olması gelinliğinizi tamamlayacaktır.  Sade ve helen tarzı gelinlik tercih etmişseniz o zaman diz hizasında duvak modeli tercih edebilirsiniz. Ne kısa ne uzun bir görüntü sunan bu duvak modeli etkileyici bir görüntüye sahiptir. Havuz başı ve balo salonu düğünlerinde uzun bir giriş yapacaksanız şapel duvak en doğru tercihtir. En uzun duvak modellerinden biri olmakla birlikte balık modellerle harika bir görünüm sunar. En az üç metre duvak isteyenler için katedral duvak modelini tercih edebilirsiniz.  Prenseslik hissi veren en uzun duvak modeli gösterişli düğün konseptleri için idealdir.

Tesettür gelinlik modellerinde aksesuar olarak neler kullanılabilir?

Tesettürlü gelin adaylarımız için birçok aksesuar bulunmaktadır. İncili, boncuklu, çiçek desenli taçlar, gelinliğin kumaşından özel tasarlanan aplike detaylar, parlak taşlardan oluşan taçlar ve daha pek çok aksesuar. Son zamanların trendlerini takip etmek isteyen gelin adaylarımız için retro dantel eldivenler şık bir tercih olacaktır. Özellikle nikah merasimlerinde kullanılan eldivenler gelinliğe şık bir hava katacaktır. Bununla birlikte duvak üzerinde kullanılan şapka detaylar ise marjinal bir görünüm isteyen gelin adayları için ideal bir aksesuar seçimidir.

Tesettür gelin makyajı nasıl olmalı nelere dikkat edilmeli?

Tıpkı gelinlik provası gibi gelin makyajınızın da provasını yaptırmalısınız. Profesyonel makyaj uzmanında yönlendirmesiyle cilt tipinize göre kullanabileceğiniz ürünleri incelemeli ve denemeler yapmalısınız. Gelin makyajınızda yüzünüzün hatlarını ortaya çıkaracak tonlamaları ve uygun ürünleri seçmelisiniz. Mevsime ve gelinliğinizin modeline göre şeftali tonlar, soft renkleri deneyerek size en uygun olan tonları bulabilirsiniz. Canlı bir cilt elde etmeli ve ultra HD ürünleri tercih etmek hem cildiniz için hem de makyajın uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır. Gelin makyajınız günlük makyajdan daha profesyonel olmalıdır. Makyaj sonrası küçük rötuşlar yapmak için yanınıza pudra ve rujunuzu almayı unutmayın.

En Şık Tesettür Gelinlik Modelleri 

Her genç kızın hayali olan gelinlik, evlilik hazırlığı yapanlar için içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Her kadının hayal ettiği bir model vardır. Kapalılar için gelinlik seçimi yaparken aradıklarını bulamadıklarında ya da bulduğunu giyip beğenmediklerinde seçim yapmak zorlaşabilir. Özel olarak tasarlanan uzun kollu ve örtülü türbanlı gelinlik modelleri işinizi çok kolaylaştırabilir. Gelinlik kapalı olan farklı modelleri ile sizin tarzınıza en yakın olanı bulma imkanı sunar. Gelinlikler, kesimi, uzunluğu, etek biçimi, kalıbı gibi kriterler açısından değişebilir. Başörtüsüyle tamamlandığında kusursuz bir gelinliğin sahibi olabilirsiniz. Farklı kumaşlardan farklı renk ve modellerde hazırlanan gelinlik modelleri kapalı çeşitlerini inceleyerek, dilediğinizi seçebilirsiniz. Dilerseniz sade tesettür gelinlik çeşitlerini de inceleyebilirsiniz. Vücuda oturan ya da bol kapalı gelinlik modelleri yaka ve etekleri isteğinize uygun olarak değiştirilebilir. Kesim olarak pek çok modeli bulunan gelinliklerden vücudunuz için en uygun olanı seçebilirsiniz. Çeşit çeşit kesim modelleri arasından vücut tipinize en uygun olana karar vererek, göz alıcı bir gelinliğe sahip olabilirsiniz. Gelinlik fiyatları tesettür olan modelleri arasından sizin için en cazip olana karar verebilirsiniz.

Kapalı Gelinlik Modelleri

Sadeliğin, ihtişamın ve modernliğin yılı olan 2021, kapalı gelin adayları için kapalı gelinlik modelleri tesettür  çeşitlerini özenle tasarlar. Modern tesettür gelinlik, abartısız, tarlatansız, sakin kumaşlarla dikilen gelinlikler çok tercih edilen modeller arasındadır. Tesettür gelinlik modelleri, tesettür gelinlik sade olanları da, ihtişamlı gelinlikler kadar geniş yelpazesi ile her tarza hitap eder. Çiçek işlemeli bohem kol, sırt dekolteli çiçek işlemeli, hakim yaka kristal taş işlemeli, kristal taş işlemeli kuyruklu, dantel işlemeli uzun kollu, hakim yaka kuyruklu, 3D işlemeli uzun kollu, 3D taş işlemeli göğüs dekolteli, sırt ve kol dekolteli bohem tarzı ve daha pek çok farklı modelleri ile 2021 yılının vazgeçilmez gelinlikleri arasında yerini alır.  Kır düğünlerinin vazgeçilmezi 3D detaylı gelinlikler dikkat çeker. Etek ve türban ucunda kullanılan çiçekler çok tercih edilir. Trendleri yakından takip eden balık tesettür gelinlik modelleri yeni nesil bir duruş sergiler. Dikim tarzlarındaki farklılıkların net bir şekilde görüldüğü tesettürlü gelinlik modelleri, gelin adayları tarafından daha fazla tercih edilir. 2021 tesettür gelinlik modelleri, tesettür gelinlik fiyatları arasından bütçenizi aşmadan bulabileceğiniz modellerini inceleyerek satın alabilirsiniz.

Tesettür Gelinlik Kesim Modelleri

Kesim çeşitleri ile tesettür gelinlik modelleri, vücudunuz için en uygun gelinliği almanızda fayda sağlar. Kesimleri arasında da farklı modelleri ile size birçok seçenek sunar.  

Prenses tesettür gelinlik modelleri, uçuş uçuş hareketli tül detayları ve çok kabarık etekleri ile genç kızlar tarafından en çok tercih edilenler arasında yerini alır. Belden itibaren hacim ve hareket kazanır. Diğer ismi de balo tipi gelinliktir. Kabarık eteğin altında kalan basenleri gizleyerek bel bölgesini zayıf gösterir. Bu model vücudun belden sonraki fazlalıklarını kamufle de eder. Bu sebeple kurtarıcı bir gelinliktir. Kuyruklu etek, daire şeklinde kesilen etek, U şeklinde arkaya uzanan etek olmak üzere 3 farklı etek tipi bulunur. Prenses model gelinlik armut tipine sahip kişiler için çok uygundur. Seçilecek gelin duvağı, taç ve türban modeli gibi doğru aksesuarlar ile kombinlendiğinde ihtişamlı ve kusursuz bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Duvak seçimi yaparken etek boyunu referans alabilirsiniz. Prenses model tesettür gelinlikler de kendi içlerinde, 3 boyut işlemeli, hâkim yaka taş, kristal taş işlemeli, dantel işlemeli, ışıltılı pul payet işlemeli, İspanyol kol file gibi pek çok modeli ile size en çok yakışanı bulma fırsatı sunar.

A kesim tesettür gelinlik, belden aşağı A harfi gibi inen ve vücudun üst bedenini saran gelinlik modelidir. Fazla abartılı bir model olmamasına rağmen göz alıcıdır. Her bedene uyum sağladığı için kapalı gelin adayları tarafından çok tercih edilen bir modeldir. Bacak boyunu uzun göstermesi ve vücutta bulunana tüm kusurları örtmesi de tercih edilme sebepleri arasında sayılabilir. A kesimde en çok kullanılan yaka hâkim yakadır. Boynu uzun gösterdiği için kapalı gelin adayları severek kullanır. Hâkim yakayla bütünleşen ve gelinliğin bütünlüğünü sağlayan türban ile kusursuz bir görünüm sağlar.

Balık tesettür gelinlik, vücudu saran ve diz hizasından genişleyerek aşağı inen bir modeldir. Bu genişleme deniz kızı kuyruğunu andırır. Vücudu saran yapısı ile doğru bir vücut taşıdığında şık bir görünüme sahip olabilir. Kalıbının dar olması sebebi ile her vücut tipi için uygun bir model değildir. tam ve yarım balık gelinlik olmak üzere ikiye ayrılır. Yarım balık model de kalçadan itibaren genişler ve aşağı doğru iner. Kalçaya kadar vücudu sımsıkı sarar. Orantısız bir çıkıntı oluşturmayacağı için en çok kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına yakışır. Son dönemlerde tesettür gelinlik modelleri arasında sık karşılaşılan balık, iddiayı sevenler için kusursuz bir görünüm sağlar.

Helen tesettür gelinlik, Antik Yunan’dan ilham alarak günümüze geçmişin modasını taşır. O dönemde tanrıçaların tarzlarından etkilenerek tasarlanır. İhtişamdan uzak, kabarık olmayan, duru ve sade bir modeldir. Su misali akarak aşağı doğru indiği etek kısmı ve tam oturan üst kısmı ile zarif bir gelinlik modelidir. Vintage ve bohem tarzı gelinlik modellerinin birleşimi olarak da söylenebilir. Genel olarak şifon kumaş kullanılarak dökümlü tarzda tasarlanır. İşlemeli, drapeli ve dantelli olarak çeşitlerine ayrılır. Uçuşan kol modellerinde tül detayları, kat pileli etekler, üç boyutlu çiçekler ve değişik renkli işlemeler bu tarz gelinliklerde sıkça kullanılır.

Kaburga tesettür gelinlik, kaburga ismini gelinliğin tarlatanından alır. Belin üst kısmını iyice sararak, hacim veren tarlatan ile bombeli olarak şekillenir. Kaburga tarlatan üzerindeki etek kusursuz bir görünüm sağlar. Vücudunuzdaki tüm kusurları gizler. Hacimli yapısı sebebi ile oldukça ağır bir gelinlik modelidir. Etek kesimleri, kuyruklu, U şekli ve uzun olarak değişiklik gösterir. Düğünün yapılacağı yere uygun kesim tercih edilebilir.

Avantajlı Tesettür Gelinlik Fiyatları

Farklı kesimleri ve farklı modelleri bulunan tesettür gelinlik modelleri arasından en beğendiğinizi seçerek, kusursuz bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. En çok tercih edilen beyaz ya da beyaza yakın kırık beyaz ya da krem gibi renklerin yanında siyah, pembe, mavi gibi daha pek çok renk seçenekler arasında yerini alır. Üzerindeki işlemeleri, balık, A, helen tarzı gibi kesimleri, etek şekilleri, duvak işlemeleri, kullanılan kumaş ve dantel, türban, taç gibi pek çok kriter fiyatın belirlenmesinde rol oynar. Fiyat belirlenirken dikim şekli, tasarım, işlem türü gibi kriterler de göz önünde bulundurulur. Tesettür gelinlik modelleri arasında yer alan gelinliği satın alabileceğiniz gibi kiralamayı da tercih edebilirsiniz. Hazır dikim seçeneklerini incelediğinizde içinize sinmezse özel dikim seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Hazır dikimler özel dikim gelinlere göre daha cazip fiyatlara sahiptir. Özel dikimde her şey sıfırdan gelin adayının vücuduna göre dikileceği için fiyatı belirlenirken fark olabilir. Eğer beğendiğiniz gelinlik modeli ünlü bir tasarımcı imzası taşıyorsa hazır dikim modellere fiyat farklılıkları gösterebilir. Kullanılan işleme ve kumaşın kalitesi arttıkça gelinliğin de fiyatı aynı oranda artar. Örneğin; Fransız danteli kullanılarak dikilen bir gelinlik, diğer dantellerle kıyaslandığında daha yüksek fiyata sahiptir. Tesettür gelinlik fiyatları aksesuar seçimlerine göre de farklılık gösterir. Şapka türban, duvak uzunluğu, pelerin detayları gibi kriterler fiyata etki eder. Kısıtlı bir bütçeye sahipseniz; bu etkenleri göz önünde bulundurarak bütçenize en uygun tesettür gelinlik modelleri arasından kolay bir şekilde karar verebilirsiniz. Kesim tarzları, en trend modelleri ile hayalinizdeki gelinliği bulma imkanı sunan Yeşim Gelinlik, ister özel dikim isterseniz de hazır giyim olarak size bir peri masalında hissedeceğiniz gelinliğe sahip olmanızı sağlar.

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1635011700,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/tesettur-gelinlik-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"3.229.142.91","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST79575"}