Tesettür Bindallı

Tesettür Bindallı Sık Sorulan Sorular

1-) Tesettür Bindallı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tesettür bindallı modelleri içerisinde kaftan ve bindallı olmak üzere iki farklı model bulunur. Bindallı satenden, kaftan ise daha tok kumaşalar örneğin; kadife kumaştan oluşur. Kaftan elbise üzerine giyilirken bindallı içi ve dışı aynı olan takımdır. Burada önemli olan sizin vücut tipiniz ve kına gecenizin hangi mevsimde olduğuyla ilgilidir. Kına geceniz kış mevsimindeyse kaftan, yaz mevsimindeyse bindallı tercih edilmelidir.
Kabarık etekli tesettür bindallı giymek her gelin adayının hayalidir. Ancak boyunuz kısa ise tarlatansız tesettür bindallı tercih edilmelidir. Boy bakımından ideal bir ölçüdeyseniz rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tesettür bindallı seçerken tarlatanın tülden oluşmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tarlatan ne kadar genişse izler belli olacağı için çirkin görünecektir. Bu nedenle en ideal genişlikteki tarlatanlı tesettür bindallısı seçilmelidir.

2-) Tesettür Bindallı aksesuarları nelerdir?

Günümüzde kına geceleri modern ve geleneksel olarak ikiye ayrılıyor. Tercihiniz geleneksel kına gecesiyse taç, bindallı, kaftan ve Osmanlı kültürünü yansıtan geleneksel aksesuarlar tercih etmelisiniz. Bindallı ile birlikte olan taçlar, Başörtünüzle uyum içerisinde olan taşlı taç modelleri ve siz dans ettikçe dansınıza eşlik edecek hareketli kemerler tesettürlü bindallı aksesuarlarını oluşturur.
Geleneksel yerine modern eğlence düzenleyecekseniz tüllü ve pullu fesler, dans ederken kullanacağınız tefler, konuşma balonları ve kına el mumları tesettür bindallı aksesuarlarını oluşturur. Bununla birlikte aksesuar görünümü verecek hint kınası veya dövmelerde aksesuarlar içerisinde yer almaktadır.

3-) Tesettür Bindallı 2021 Trend Modelleri nelerdir?

2021 bindallı trendleri her sene olduğu gibi tüm ihtişamıyla gelin adaylarını kucaklıyor. Özellikle Dantel, renkli bindallılar, üç etek tesettür bindallıları 2021 de sıkça göreceğiz. Dantel 2021’in her sene olduğu gibi en çok tercih edilen kumaşıdır Tesettür bindallıları üzerinde sıkça göreceğimiz dantel, kıyafetlere hareket katmakla birlikte fazlasıyla şık ve zarif bir görünüm vadediyor. Bununla birlikte 2021’de bordo, kırmızı ve yeşil tonların dışına çıkılarak renkli bindallı modellerini sıklıkla göreceğiz. Lila, turkuaz, mor, pembe renklerinin hakim olacağı 2021 ‘de kına geceleri oldukça renkli görünecek.
Öte yandan standart klasik kesim etek seçenekleri algısı yıkılarak tesettür bindallı modelleri içerisinde arnavut şalvarı ve üç katlı etekleri göreceğiz. Klasik kaftan eteğinin üç ayrı bölüme ayrılmış hali olarak bizleri karşılayan bindallı modelleri gelin adaylarının gözdesi olacak.
2021 tesettür bindallı trendlerine ek olarak aksesuarlarda bir o kadar renkli ve hareketli olacak. İnci ve boncuktan yapılan taçlar, her sene güzelliğini koruyan Osmanlı motifli taçlar, Kabarık Çiçekli taçlar ve modern görünümlü taçlar her gelin adayının gönlünü fethedecek.

4-) Tesettür Bindallı Başı nasıl olmalı?

Tesettür bindallı başı modelleri son yıllarda modern ve minimal bir hale büründü. Bindallı modeline uygun tülle birlikte tasarlanan bindallı başı, gelin adayının yük şekline, makyaj tercihine, tercih ettiği eşarbın kumaşına göre çeşitlilik gösterir. Kuaförler tıpkı saç gibi bu kez de türbana şekil verir. Tesettür bindallı modelleri duvak ve eşarp şeklinde tasarlandığı gibi sadece eşarp olarak da tasarlanmaktadır. Sade kruvaze türban üzerine alına dökülen taşlı taçlar, çiçekli veya boncuklu taçlar gelin adaylarının kusursuz görünmesine olanak sağlıyor. Özellikle incili taçlar ve ışıltılı taşları sıkça tercih eden gelin adayları bindallısıyla birlikte kusursuz bir görüntüye bürünüyor.

5-) Tesettür Kaftan 2021 Trend modelleri nelerdir?

Tesettür kaftan bindallı modelleri 2021 yılında tüm renkleriyle gelin adaylarıyla buluşuyor. Ayak ucuna kadar uzanan astarsız olarak dikilen 2021’in son trendleri içerisinde yerini alan kaftan kadifemsi dokusuyla gönülleri fethediyor. 2021 tesettür kaftan trendleri özellikle renk zenginliğiyle dikkatleri seçiyor. Kırmızı bordo ve yeşil dışında mavi , turkuaz, pembe, turuncu , mor ve daha pek çok seçeneğiyle gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. Kaftan kumaşı olarak kadife ve saten olmak üzere iki kumaş türü 2021 yılında da popüler. Kış aylarının vazgeçilmezi kadife yaz aylarının vazgeçilmesi ise saten olan tesettür kaftanlar göz kamaştırıcı etkiye sahip.
2021 yılında omuzlarda pelerinler, kollarda sarkaçlar, derin işlemeler ve arnavut şalvarını görmek kaçınılmaz olacak. Gösterişli bir mekanda tercih edileceği gibi sade minimal davetlerde de sıkça şarşımıza çıkacak.

6-) Vücut tipime uygun Tesettür Bindallı Modelini nasıl seçebilirim?

Bir kına elbisesinin üzerinizde nasıl görüneceğini belirleyen unsurlar arasında modelin kumaş seçimi, kalitesi işçiliği gibi vücut tipide önemlidir. Burada önemli olan vücut tipini tanımaktır. Basenleriniz geniş beliniz inceyse armut, basen bel ve göğüs çevreniz orantılıysa kum saati, üst bedeniniz ve göbeğiniz kalın bacaklarınız inceyse elma, vücudunuzda kıvrım yoksa dikdörtgen vücuda sahipsiniz demektir.
Armut vücut tipine sahip gelin adayları tesettür bindallı seçerken tarlatan kullanımına dikkat etmelidir. Böylece ince bel ortaya çıkacak ve geniş basen gizlenecektir. Kum saati vücut tipine sahip gelin adayı ise istediği her modeli tercih etme lüksüne sahiptir. Vücudunun mükemmel orantısı her giydiği kıyafeti yakıştıracak cinstendir. Elma vücut tipine sahip gelin adayları tarlatansız kaftan modelleri tercih etmelidir. Etek bölümünde yoğun tül olması bel oyuntusuna vurgu yaparak algıyı oraya çekecektir. Öte yandan dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarında önemli ölçüt bel çevresidir. Bel oyuntusunu ortaya çıkarmak için mutlaka kemer kullanmalıdır.

Bindallı, kültürümüzün günümüze yorumlanmış şekliyle kına gecelerinde yerini alan, gelin adaylarının kalbini çalan elbisedir. Genellikle çiçek, yaprak ve dal motifleri ile süslenen bindallı için kadife, ipek veya atlas kumaş tercih edilir. Yıllar geçse de hala kına gecelerinin modası, tesettür bindallının büyüsü geçmez. Birbirinden eşsiz bindallı modelleri içerisinde gelin adayları için her biri bambaşkadır. Kına gecesinde zarif bir görünüm elde etmek isteyen gelin adayları için kaftan bindallı ideal bir tercihtir. Bindallının aksine daha tok kumaşla tasarlanan tesettür kaftan bindallı, son dönemlerin en popüler bindallı modellerinden. Ayak ucuna kadar uzanan astarsız olarak dikilen kaftan bindallı içerisine elbise giyilir. İlerleyen saatlerde kaftan çıkarılır ve iç elbisesiyle gece sonlandırılır. Osmanlı döneminden günümüze modernize edilerek yorumlanması, kalın kumaşı, altın rengindeki işlemeleri ve motifleriyle her gelin adayının gönlünü fetheder. Kaftan bindallı kadife ve saten olmak üzere iki kumaş türünden tasarlanır. Kış ayları için kadife, yaz ayları için saten tercih edilir. Kumaşa uygun başörtü seçildiğinde ortaya harikulade bir görünüm çıkar. Günümüze modern olarak yorumlanarak gelen bir diğer model ise tesettür şalvarlı bindallıdır. Arnavut şalvarı olarak da geçen bu model, Arnavut kültürünün bir simgesidir. Kaftanın haricinde farklı bir görünüm isteyen gelin adaylarının tercihi olan şalvarlı bindallı, görenleri kendine hayran bırakıyor. Klasik bindallı olarak her zaman popülerliğini koruyan bir diğer model tesettür kabarık bindallı modelidir. Kendini sultan gibi hissetmek isteyen gelin adayları için ideal bir tercihtir. Kısa veya uzun kollu olarak farklı bir dokunuşla kısa kollu olabilen bu model klasikliğini her zaman koruyacak bir modeldir. Günümüzün modern kına gecelerine yeni bir yorum ise tesettür pelerinli bindallı modelleridir. Omuzlardan dökülen pelerin etek ucuna kadar uzar ve kına girişinde kusursuz bir görünüm sunar. Kına gecesinin tadın çıkarmak isteyen gelin adayları pelerinli bindallı ile harika görünür.
Bindallılar genellikle kırmızı ve yeşil olarak üretilir. Ancak son zamanlarda bu algı yerini mor, lila, turkuaz, lacivert, turuncu, bordo gibi renklere bırakır. Bu renklere en güzel örnek hint bindallıdır. Tesettür Hint bindallı, son dönemlerde gelin adayları için birbirinden farklı kına konseptleri hazırlamalarını sağlıyor. Özellikle çingene kültürüne de vurgu yapan bu model, rengarenk görüntüsüyle adeta şölen yaşatıyor. Genellikle 3 parçadan oluşan bu model bel dekoltesine sahiptir. Çan şeklinde inen eteği ve rengarenk işlemeli motifleriyle hint bindallı kına gecelerinin en renkli görüntüsünü oluşturuyor. Ancak tesettürlü gelin adayları için bel dekoltesi kapatılabilmektedir.
Kına gecesi için en ideal kaftanı seçmek çok önemlidir. Uzun boylu ve kilo sorunu olmayan gelin adayları kaftan bindallı modellerini tercih etmelidir. Kaftan Bindallı ağır bir kumaş olduğu için kısa boylu gelin adayları için uygun değildir. Ancak saten kaftan bindallı tercih edebilirler. Kaftan bindallı seçiminde elbisenin rengine göre seçim yapılması elzemdir. Birbiri ile uyum içerisinde olmalı, böylece kusursuz bir görünüm sunacaktır. Kına konseptine uygun bindallı tercih etmek kullanılacak renklerin de kaftan seçiminde önemli bir yeri vardır. Kaftana uygun elbise ve türban seçimi çok önemlidir. Bir diğer önemli konu ise mekandır. Örneğin; konseptli bir kına gecesi organizasyonu varsa hint bindallı, şalvar bindallı ideal bir tercihtir. Geniş ve gösterişli mekanda kına gecesi gerçekleşecekse kaftan bindallı veya kabarık bindallı tercih edilebilir.
Bindallı modelleri herkese hitap ettiği gibi bütçe bakımından da oldukça uygundur. Tesettür Bindallı fiyatları, modeline göre, sezonuna göre değişiklik gösterir. Klasik bindallılar fiyat bakımından uygun olmakla birlikte konseptli olan bindallılar örneğin; hint bindallı, şalvarlı bindallı, pelerinli bindallı gibi fiyat bakımından daha yüksektir. Bütçe bakımından sıkıntı yaşanmaması için kiralama seçeneği denenebilir. Klasikliğin dışına çıkıp kişiye özel bindallı tercih eden gelin adayları için fiyat oldukça yüksek olacaktır. Özel dikim bindallıların el işçiliği, kumaşı ve motifleri göz önünde bulundurulduğunda, kişinin bedenine uygun tasarlandığı göz önünde bulundurulduğunda fiyat artacaktır.

 

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
Cumhuriyet, Durmaz İş Merkezi, Kızılay Cd. 11/G, 38040 Melikgazi/Kayseri
info@yesimgelinlik.com.tr (0352) 220 00 47
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1620394311,"action_source":"website","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/tesettur-bindalli","user_data":{"client_ip_address":"3.236.214.19","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST79575"}