Saten Gelinlik Modelleri

Saten kumaş parlak ve pürüzsüz dokusu tok ve ağır duruşu ile gelinlik modellerine en çok yakışan kumaşların başında gelir. İncelik ve gösterişi muazzam bir denge ile birleştiren kumaşı birçok kraliyet ailesi mensubu gelin düğününde kullanmıştır. Bu yüzden sadelik ve zarafetten yana olan gelinler düğünlerinde saten gelinlik tercih edebilirler.

En Güzel Saten Gelinlik Modelleri

Saten kumaş nesillerden beri gelinlik yapımında en çok öne çıkan kumaşlardan biridir. Farklı türleri olan satenin çeşitleri dokuma tekniğine göre adlandırılır. Bu zarif kumaşın en sık kullanılan iki türü ipek ve pamuk saten kumaştır. Abiye ve gelinliklerde ise ipek saten, Amerikan saten ve düşes saten kullanılır. Amerikan ve düşes saten türleri diğerlerine göre daha parlak ve canlıdır. Bundan dolayı gelinliklerin daha güzel görünmesini sağlar.

Saten gelinlik modelleri kumaşın gelinlik üzerindeki kullanım şekline ve kesimine göre değişiklik gösterir. Her dönem popüler bir kumaş olmasından dolayı günümüzde ve yıllar sonra bile şık bir gelin olarak kalmanızı sağlar. Saten gelinlik modelleri arasında en yaygın olanı gelinliğin tamamının saten kumaştan yapıldığı modellerdir. Bu modeller A kesim ya da balo model olarak karşınıza çıkabilir. Bu noktada vücut proporsiyonuna uygun olan gelinliği seçmelisiniz. Sade saten gelinlik modelleri tepeden tırnağa gelinliğin her yerinde detaysız bir şekilde saten kumaş kullanılması ile tasarlanır. Bu tasarımlara hareket katmak için drapelerden yararlanılır. Drape sevmeyen gelinler daha sakin görünen düz saten gelinlik tercih edebilir.

Tercihinizi gösterişli bir gelinlikten yana kullanmak istiyorsanız saten pileli gelinlik seçebilirsiniz. Bu model kabarık ve pileli etekleri uzun kuyruğu ile göz dolduran ihtişamlı bir modeldir. Saten kumaş, gelinliğin tamanında kullanıldığı gibi sadece bir kısmında da kullanılabilir. Örneğin saten şifon karışımı gelinlikler hem hareket katmak hem de gelinliğin etek ve üst kısmını ayırmak için kullanılabilir. Bu modellerde gelinliğin üst kısmı saten iken alt kısımlara doğru dantel işlemeler ya da kristal boncuklar eklenebilir. Bunun tam tersi olarak saten etekli gelinlik modelleri de vardır. Üst kısmı dantel ve güpür olan gelinliklerin alt kısımları saten etekten oluşur. Ayrıca saten tül gelinlik modelleri de bu modellere örnek oluşturur. Saten kumaşı bilindiği üzere parlak ve ipeksi bir kumaştır. Fakat bazı türleri daha mat olarak karşınıza çıkar. Parlaklık yerine daha opak olan kumaşlar seven gelinler mat saten gelinlik modelleri arasından tercih yapabilirler.

Saten Gelinlik Nasıl Bir Tarza Hitap Eder

Saten gelinlik denilince akla sadelik ve yalınlık gelir. Bundan dolayı saten düz gelinlik modellerini daha çok sakin detaylar seven gelinlerin tercih etmesi beklenir. Fakat saten öyle bir kumaş ki dikim tarzı ve dantel kombinasyonu ile son derece ihtişamlı gelinlikler ortaya koyabilir. Bundan dolayı saten gelinlik istiyorsanız kumaşın türünden çok gelinliğin model ve kesimine bakarak tercih yapmanız daha doğru olacaktır. Çünkü saten gelinliklerin çok sade ve şık olan modellerinin yanı sıra işlemeli ve gösterişli olan modelleri de vardır.

Tamamen kendi tarzınıza yönelik seçim yaparak birbirinden güzel saten gelinlik modellerini düğünde kullanabilirsiniz. Zarif bir balık kesim saten gelinlik tercih ederek aksesuarlarla hareket katabilirsiniz. Kabarık eteklerden hoşlanıyorsanız balo tipi gelinlik tercih edebilirsiniz. Saten kumaşa en uygun aksesuar ise gelin tacıdır. Gelin tacı ile saten kumaş zarafetini birleştirip gerçek prensesler kadar dikkat çekici bir gelin olabilirsiniz.

Saten Gelinliğin Uygun Olduğu Düğün Mekanları

Gelinlik seçimi her ne kadar kendi beğeniniz doğrultusunda olasa da düğün yapılacak mekanında göz önünde bulundurulması gerekir. Gelinliğin kendini gösterebilmesi ve gelin olarak sizin sürekli ön planda olabilmeniz açısından bu seçime dikkat etmelisiniz. Saten gelinlik modelleri hiç şüphesiz ki kapalı mekan düğünlerine daha çok uyum sağlar. Özellikle otel düğünleri, salon düğünleri gibi ağır mekanların gelinliği diyebiliriz. Görkemli bir düğün organizasyonunda size en çok uyacak olan model işlemeli ve saten etekli gelinlik olabilir. Bu gelinliği geniş prenses kesim olarak tercih edebilirsiniz. Böylece mekanın büyüsüne gelinliğiniz de dahil olmuş olur.

Saten gelinlik sadece otel düğünlerinde değil, sade nikah törenlerinde de tercih edilebilir. Nikah töreni ya da açık hava düğününde saten gelinlik giymek istiyorsanız daha zarif ve narin çizgileri olan bir model tercih etmelisiniz. Örneğin balık kesim saten gelinlik ya da A kesim M yaka bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Böylece sade düğün töreni zarif ve şık gelinliğiniz ile tamamlanmış olur. Saten kumaşın türleri farklı olduğu için kaliteleri de farklılık gösterebilir. Bundan dolayı saten gelinlik fiyatları arasında da bir fark görebilirsiniz. Gelinlik portföyünün geniş bir model yelpazesine sahip olmasından dolayı bütçenize en uygun saten gelinliği rahatlıkla bulabilirsiniz. Saten gelinlik farklı tasarımları sayesinde her mekanda kullanılabilen bir gelinlik türüdür. Bundan dolayı siz de saten kumaşın büyüsüne inanıyorsanız düğününüzde en güzel saten gelinlik modellerinden birini tercih edebilirsiniz.
 

 

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1635009684,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/ozel-koleksiyonlar/saten-gelinlik-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"3.229.142.91","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST79575"}