İlk Dans Müzikleri

Son güne bırakılmaması gerekenler arasında yer alan ve düğün boyunca misafirlerin dikkatini çekecek ilk dans müzikleri seçimleri için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Mutluluğunuzu taçlandıracak ilk dans müzikleri öncesinde yine düğün organizasyonu ya da düğün salon ekibi ile birlikte karar vereceğiniz giriş müziğiniz olmalıdır. Müzikle birlikte isterseniz giriş içinde birkaç figür sergileyebilirsiniz. İstisnasız her gelin ve damat harika bir düğün eşliğinde hayatlarının en önemli gününü sevdikleriyle paylaşmak ister. Gelin ve damat adayı günlerce uğraşarak hazırlıklarında oldukça titiz davranırlar. Tüm bu titizlik hayallerinde ki o harika düğünü gerçekleştirmek içindir. Düğün mekanından, süslemelerden, konseptten tutunda seçilen tüm müziklerde mutlaka müdahale etmek isterler. Bu yüzden önem taşıyan ilk dans müzikleri herkesi etkileyecek, ortamı güzelleştirecek, ambiyansı yakalayacak özelliklerde olmalıdır.

Türkçe İlk Dans Müzikleri

Gelin ve damat adayları yabancı ilk dans müzikleri seçimi yerine Türkçe dans müzik seçimlerinde ısrarcı olurlar. Türkçe dans müzikleri seçiminde ise ilk sırayı sanatçı olarak İrem Derici ya da Mustafa Ceceli alır. Hatta Tarkan son albümünde yer alan slow müzikler de ilk dans müzik seçimi için oldukça uyumlu olacaktır. Ben slowdan hoşlanmam diyorsanız sizler içinde harika seçenekler var! Örneğin Kenan Doğulu-Tencere Kapak şarkısını hemen dinlemenizi öneririm. Neşeli ve düğün için oldukça uygun olan bu şarkı ile misafirlerinize tempo tutturmayı başarabilirsiniz. Düğün konseptiniz daha çok vintage havasındaysa Nazende Sevgilim ilk dansta mükemmel olacaktır.

Yabancı İlk Dans Müzikleri

Düğününüzün her zaman yabancı romantik filmlerde yer alan düğün sahnelerinde ki gibi olmasını istiyorsanız, şarkı seçimlerinizde yabancı seçeneklere göz atmalısınız. Yabancı ilk dans müzikleri arasında dikkat çeken ve ilk seçenek Ed Sheeran – Thinking Out Loud şarkısıdır. Gerek sözleri gerekse müziğinde ki o tını ile anı taçlandırabilmeniz mümkün olur. Hayatınızın aşkıyla gerçekleştireceğiniz o ilk dansınızda size eşlik edecek en güzel yabancı hit şarkılar arasında Christina Perri – A Thousand Years yer alıyor.

Hangi ilk dans müziğini seçiyor olursanız olun, eşinizin gözlerinin içerisine bakarak kalbinizdeki o büyük mutluluğu yansıtmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?