Helen Gelinlik Modelleri

Helen gelinlik, Antik Yunan Çağı dönemindeki tanrıçaların tarzlarından esinlenilerek tasarlanan gelinlik modelidir. Kabarık ve gösterişten uzak ancak sade, zarif ve kendi tarzını yansıtmak isteyen gelin adayları için adeta biçilmiş bir kaftandır. Helen gelinlikte genellikle dökümlü şifon kumaşlar ve asimetrik drapeler kullanılır. Beli ince göstermek için kemer detayı kullanılır. Gelinliğin üst bölümünde kullanılan danteller illüzyon tül, boncuk işlemeler, sade işlemeler romantik hava katar. Zarif görüntüsü kadar, rahatlığından ödün vermeyen bir yapısı vardır. Uçuş uçuş eteğe sahip helen gelinlik ile doyasıya dans edebilir. Özellikle dekolte seven gelin adayları için birçok seçenek sunar. Sırtta, bacakta, kolda ve belde istenilen her yere dekolte eklenebilir. Helen gelinlik, düşük omuzlu, yarasa kollu, askılı, straplez ya da tek omuzlu olarak yaz, kış her düğüne uygundur.


Helen gelinlik, daha çok elma ve dikdörtgen şeklindeki vücut tipine sahip kadınla için uygundur. Çünkü elma vücut tipine sahip kadınlar kalın üst vücuda, dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar ise kıvrımsız bir vücuda sahiptir. Helen gelinlik tüm kusurları örter ve vücudun dezavantajlı bölümlerini orantılar. Elma vücut tipine sahip kadınlar, ince bacaklara sahip olduğu için helen gelinlikte bacak dekoltesi kullanabilir. Böylece vücudun üst bölgesiyle alt bölgesi dengelenir ve yırtmaçla desteklenir. Bel bölgesi az kıvrımlı ya da düz olan dikdörtgen vücut tipli gelin adayları için en uygun gelinlik modeli helen gelinliktir. Bel bölgesini daha ince ve kıvrımlı göstermek için kemer kullanılmasına olanak sağlar. Bir diğer alternatif olarak iki parçadan oluşan düz kesim helen gelinlikte tercih edilebilir.
Helen gelinlik alışılmış gelinlik kalıplarını yıktığı için diğer vücut tiplerine sahip her gelin adayı için de seçenekler arasındadır. Aynı zamanda mini ve midi olarak istenilen her boyda tasarlanır.
Helen gelinlik, salaş saç topuzu, hafif dalgalı doğal saç modellerine uygundur. Pastel tonlardan oluşan gelin çiçekleri ve isteğe bağlı olarak çiçek buketinin altında uçuşan uzun kurdelelerle kombinlenirse kusursuzlaşır.
Helen gelinlik, özellikle konseptli düğünlerde ve açık hava düğünlerinde tercih edilmelidir. Bir yaz akşamında kır düğününde, göl kenarında, sahilde ya da kumsalda özgür ruhunu yansıtmak isteyen her kadın için tasarlanmıştır.

HELEN GELİNLİK MODELLERİ

Helen gelinlik modelleri, tüm dünyada gelinlik modasını etkisi altına alan sadeleşme akımının vücut bulmuş şeklidir. Sadelik, masumiyet, şıklık ve özgünlük bu modelde toplanmıştır. Vintage detaylara hakim düğün konseptlerinde göz kamaştırıcı etkisi vardır.
Helen gelinlik modellerinin en önemli özelliği salaş ve rahat olmasıdır. Bu nedenle her gelin adayı mutlaka bu modelden denemek ister. Helen gelinlik modelleri, etek kesimine, yaka detayına, kumaş tipine ve işlemelerine göre oldukça fazla seçenek sunar. Asimetrik etekli helen gelinlik modelleri, özellikle derin V yakası ve az kabarık eteğiyle kusursuz görünüm sağlar. Eteğindeki asimetrik kesim masal kitaplarındaki perileri andırır. Basen bölgesi geniş, armut tipli gelin adayları için uygundur. Tek omuzlu helen gelinlik modelleri, Antik Yunan döneminde sıkça kullanılan tek omuz detayı iham alınarak tasarlanır. Gelinliğe ‘helen’ modelini veren en belirgin detay tek omuzdur. Helen gelinlik modelleri içerisinde en çok tercih edilen model denilebilir. Salaş tasarımlı bu gelinlikler, şıklığı kadar rahatlığıyla da ön plandadır. Özellikle elma ve dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları için ideal bir kesimdir. Taşlı helen gelinlik modelleri, vintage detaylardan hoşlanan kişilerin seveceği modellerdir. Kullanılan taşlar, geçmişe yolculuğa çıkarır. İllüzyon yaka helen gelinlik modelleri, helen gelinliğe en çok yakışan yaka tiplerinden biridir. Hayal tül üzerine işlenen boncuk detaylar, üç boyutlu çiçekler yakayı kusursuzca kaplar. İşlemeli helen gelinlik modelleri, özellikle tasarımcıların özel koleksiyonlarında bulunur. Zarif işleme detaylarıyla bohem hava kazanan gelen gelinlikler, kır düğünleri için uygundur. Omuz detaylı helen gelinlik modelleri, romantik bir düğünün kusursuz parçası olmaya adaydır. Kollardan aşağı dökülen fiyonklar, derin yırtmaçlı kollar, püsküller V yaka ile bütünleşince nostaljik hava verir. Straplez helen gelinlik modelleri, kalp yaka olarak tasarlanır ve omuzların çekiciliğini ortaya çıkarır. Yakanın alt kısmından geçen drapeler ve kemer beli ince gösterir. Gold Detaylı helen gelinlik modelleri, Antik Yunan ezgilerinden yola çıkarak gerek işlemelerde gerek etek ucunda gerek de bel bölgesinde gold işlemelere rastlanır. Kır düğünleri için idealdir. Askılı helen gelinlik modelleri, helen tarzını en iyi yansıtan modellerden birisidir. İnce askının üzerindeki düğüm detayları, kullanılan materyaller gelinliği bütünleştirir. Askılı helen gelinlik modelinin hareketli yapısı, aksesuar kullanımını gerektirmez. Yırtmaçlı Helen gelinlik modelleri, sade ve rahat tasarımıyla dikkat çeker. Her vücut tipine uygun olmakla birlikte özellikle elma vücut tipli kadınlar üzerinde kusursuz görünür. V yaka helen gelinlik modelleri, boyun bölümünü ön plana çıkararak büyüleyici görünüm sağlar. Sade ama iddialı bir gelinlik hayali kuran gelin adayları için oldukça etkileyici alternatiftir. Midi boy helen gelinlik modelleri, kumsalda küçük bir organizasyonla evlenecek gelin adayları için sıra dışı bir seçenek olabilir. Gün batımında, uçuş uçuş saçlar ve sandaletle kolayla kombinlenebilecek rahat bir modeldir.

 

2020 HELEN GELİNLİK MODELLERİ

Uçuşan tül etekler, salaş düğün konseptleri, salaş saç modelleri yıllar ilerledikçe daha çok tercih edilmeye başladı. Sadelik ve minimalizmin son yıllarda oldukça popüler olması 2020 helen gelinlik modellerine de yansıyor. Kendi tarzını yansıtmak isteyen gelin adayları için sayısız alternatifleri bu modelde bulmak mümkün. 2020 helen gelinlik modellerine bakıldığında korse tipi korsajları görüyoruz. Vücudun üst kısmını hem incecik gösteriyor hem de transparan detaylarıyla cesur hava katıyor. 2020 helen gelinlik modellerinde yaygın olarak kayık yaka, derin V yaka ve sırt dekolteleri göze çarpıyor. Tül katmanlarından oluşan kayık yakalar samimi ve romantik hava verirken, derin V yaka modeller cesur ve seksi gösteriyor. 2020 helen gelinlik modellerinde cesur detaylar tercih ediliyor. Ön kısmı tamamen sade olarak akan ve arka bölümünde akım akım bel kısmına kadar inen sırt dekolteleri nefes kesiyor. Sırt dekoltesine eşlik edecek zarif bir kolye sırttan sallanarak dekolteyi tamamlıyor. 2020 helen gelinlik modelleri, boy seçenekleriyle de zengin alternatiflere sahip. Çılgın bir gelin adayı için mini ve renkli, minimal ruha sahip kadınlar için midi boyda birçok alternatif bulunabiliyor.
2020 helen gelinlik modelleri tamamen modern dünyayı yansıtan yüzlerce alternatif modelleriyle kır düğünleri, konsept düğünleri, sahil düğünleri ve kumsal düğünleri ve dış çekim için yıldız bir parçadır.


2020 HELEN GELİNLİK FİYATLARI

2020 helen gelinlik fiyatları sanılanın aksine uygun fiyata bulunabilecek bütçe aralığına sahiptir. Diğer gelinlik modellerine göre daha sakin yapıya sahip olması fazla işçilik gerektirmeyeceği için bu durum fiyatlara da yansıyor. Gelinlikte kullanılan astar kumaşı, taşlar, tül, üzerindeki işleme detayları, ünlü tasarımcıların koleksiyonunda yer alıyor olması gelinliğin fiyatını belirleyen unsurlardır. Yeni sezonlardan beğenilen bir gelinlik fiyat olarak bütçeyi aştığında kiralama imkanı varsa rahatlıkla sahip olunabilir. Kendisini tamamen özel hissetmek isteyen gelin adayları ise kişiye özel dikim tercih edebiliyor. Kişiye özel dikim, 2020 helen gelinlik fiyatları içerisinde yüksek bütçeli seçenekler arasında görülüyor.
Gelinlik alınırken, gelinlik için ayırılan bütçe aşılmayacak şekilde uygun fiyatlı modeller gözden geçirilmelidir. Böylelikle bütçe aşımı olmadan hayali kurulan gelinliğin sahibi olunabilir.

 

 

 

TR EN AR
×
Cumhuriyet, Durmaz İş Merkezi, Kızılay Cd. 11/G, 38040 Melikgazi/Kayseri
info@yesimgelinlik.com.tr (0352) 220 00 47