Balık Gelinlik Modelleri

Gelinlik kesimleri içerisinde en etkileyici ve nefes kesen hangisidir sorusunun cevabı şüphesi balık gelinliktir. Balık gelinliği çekici ve kusursuz kılan en önemli özelliği her vücut tipine uygun olmamasıdır. Bu gelinliği üzerinde taşıyacak aday, dünya evine gireceği yıl içerisinde belki de en iddialı gelin adayı olacaktır.

Kusursuzluğun temsili haline gelen balık gelinlik, ismini eteğin kesiminden alır. Bu tarz gelinlikler vücudu tamamen saran dar bir kesime sahiptir. Gelinliğin bel bölgesinden başlayan etek diz hizasına kadar daracık iner ve diz hizasından itibaren genişler. Efsane karakter deniz kızının eteğine benzediği için deniz kızı olarak da bilinir. Pek çok gelinlik kesimine göre sade ve zarif görünen balık gelinlik, tercih edilen dantel ve kumaş tercihleriyle şıklık yarışında ilk sırada yer alır. Balık gelinliğin en belirgin özelliği vücut hatlarını göz alıcı ve kusursuz bir şekilde ortaya çıkarmasıdır. Bu nedenle balık gelinlik tercih etmeden önce bilinmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle balık gelinlik tercihinde vücut tipi çok önemlidir. Vücut tipi ideal bir diğer ifadeyle kum saati tipinde olan gelin adayları tarafından tercih edilmelidir. Tüm vücudu sarıyor olması fazlalıkları olduğu gibi gösterecektir. Bu nedenle kalça ve omuz bölümleri birbiriyle orantılı gelin adayları tarafından taşındığında ortaya çıkacak görünüm kusursuz olacaktır. Kısacası önemli olan vücut orantısıdır. Orantı sağlandıktan sonra eteğin boyu, üst oranı ona göre ayarlanabilir. Balık gelinlik tercihinde göz önünde bulundurulması gereken bir diğer nokta ise hareket özgürlüğünü kısıtlamasıdır. Vücudu saran yapısı ve tüm yoğunluğun diz altında bütünleşmesi adım atmayı zorlaştıracaktır. Ayrıca bacak boyunu uzatmak için platform topuk ayakkabı tercih edildiğinde hem eteğin alt kısmı hem de topuklu ayakkabılar özgürce dans etmeyi zorlaştırabilir. Ancak tüm bunlara rağmen balık gelinlik büyüleyicidir. Tercihini balık gelinlikten yana kullanan gelin adayları düğün gecesi boyunca ince ve kusursuz görünecektir. Tüm misafirleri kendine hayran etmek isteyen gelin adayları için sıra dışı bir tercih olabilir.
Balık gelinlik, etek kesimine göre kendi içerisinde yarım balık ve tam balık olarak ikiye ayrılır. Tam balık gelinlikler, vücudu diz hizasına kadar sımsıkı sarar ve diz hizasından sonra genişler. Bu gelinliği taşıyan gelin adayları dışarıdan bakıldığında adete kum saati şeklini görebilir. Tüm vücudu sarıyor olması beraberinde iddia ve şıklığı da getirmektedir. Yarım balık gelinlik ise vücudu kalçanın bitiş hizasına kadar sımsıkı sarar. Balık gelinlik çeşitleri içerisinde en çok hareket özgürlüğünü bu kesim verir. Ayrıca basenleri kamufle eder. Bu nedenle basen bölgesi hafif geniş gelin adayları için ideal bir tercih olacaktır.
Balık gelinlik, görkemli ve kalabalık davetlilerin olduğu düğünlerde, yalılarda, lüks davet salonlarında göz kamaştırır.

Balık Gelinlik Modelleri

İddialı ve kusursuz vücut hatlarına sahip gelin adaylarının mutlaka denemesi gereken model şüphesi balık gelinlik modelleridir. Gelinlik tercihini bu modelden yana kullanan gelin adayları için birçok alternatifi mevcuttur. Özellikle omuz detayını seven gelin adayları için tavsiye edilen model tek omuz balık gelinlik modelleridir. Kum saatini andıran vücut tipinde taşındığında omuzlara hacim verecektir. Davet salonu, tarihi mekan ya da otel düğün organizasyonları için uygun bir seçenektir. Dar kesim eteğe sahip balık gelinlik modelleri içerisinde en çok tercih edilen bir diğer model dantelli balık gelinlik modelleridir. Adeta zamana meydan okuyan Fransız danteli hem modern hem de nostaljik görünüm sağlar. Gelinliğin sade yapısına romantik dokunuşlar ekleyerek kalça hizasına kadar dökülen danteller, hareket katar. Hem balık hem de kabarıklık isteyen gelin adaylarının mutlaka denemesi gereken seçenek kabarık balık gelinlik modelleridir. Diz hizasının hafif üzerinde genişleyen etek kesimine tül kumaşlarla hacim kazandırılır ve ortaya kusursuz bir tasarım çıkar.
Genellikle düşük yaka ya da straplez yakalarla tercih edilen balık model gelinlikte gelin adaylarının tercih edeceği bir başka model uzun kollu balık gelinlik modelleridir. Gelinliğin üst bölümünde kullanılan kumaş ve dantel kol formuna uygulanarak bu model tasarlanmıştır. Sonbahar ve kış gelini olacak adaylar için alternatifler arasında yerini almaktadır. Cesur ve vücut hatlarının güzelliğini ortaya çıkaracak bir diğer model ise transparan balık gelinlik modelleridir. Sırt bölümünde, göğüs altında ya da bel bölümünde tasarlanan transparan pencereler dekolte seven gelin adayları için uygun seçenektir. En çok tercih edilen bir diğer model ise straplez balık gelinlik modelleridir. Bu modelin klasik kesimi, özellikle omuz ve göğüs bölümü küçük gelin adaylarına yakışmaktadır. Otel, Balo ve denize sıfır düğün mekanları için ideal bir tercihtir.
Balık gelinlik modelleri, kuyruklu, askılı, drapeli, düşük omuzlu ve daha birçok seçenekleriyle her düğün mekanında kusursuz görünüm sağlayan sıra dışı bir modeldir.

2020 Balık Gelinlik Modelleri

Geçmişten günümüze hemen hemen her dönem sevilen balık model gelinlikler, 2020’nin en çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında yerini almış durumda. 2020 balık gelinlik modellerinde bu yıl ipek, tafta, saten ve organze gibi tok kumaşların kullanıldığı görülmektedir. Likralı kumaşlarla tasarlanan balık model gelinlikleri 2020’de kuyruklu etekler, V yaka tipi, kol detayları, transparan pencereler ve minimal dokunuşlar bekliyor. Gelinlikte dantelden vazgeçmeyen gelin adayları için ise kalça bölgesine kadar işlenen danteller dikkat çekmektedir. 2020 balık gelinlik modelleri içerisinde romantik dokunuşlar arayan gelin adayları için ise üç boyutlu çiçekler ve yeni nesil kabartmalı detaylar bekliyor. 2020’ye damga vuracak detaylardaki en belirgin özellik minimal dokunuşlardır. Özellikle etek bölümünde ve yaka tiplerinde kullanılan zarif detaylar, 2020’nin sadeleşme akımına öncülük etmektedir. 2020 balık gelinlik modellerinde sadeleşme akımı duvak seçenekleriyle devam ettiriliyor. Özellikle katedral duvak modeli 2020 trendleri arasında yerini alıyor.
2020 balık gelinlik modellerinin kusursuz görünümünü tamamlayacak yaka tipleri ise V yaka, kayık yaka ve straplez yakadır. Özellikle balık model gelinlikte dengeyi omuzlar sağlamaktadır. Bu nedenle omuzların güzelliğini ortaya çıkaracak bu yaka tipleri 2020’nin trendleri arasındadır.
Gelinlikte dekolte arayan gelin adayları için 2020 balık gelinlik modelleri birçok alternatif sunuyor. Derin göğüs dekoltesi ya da belin bitiş noktasında sonlanan sırt dekoltesi her yıl olduğu gibi 2020’de de nefes kesiyor.
2020 balık gelinlik modelleri şık düğün konseptlerine uygun trendleriyle göz kamaştıracak.


2020 Balık Gelinlik Fiyatları

2020 balık gelinlik fiyatları, sezon ve stok durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fiyatların değişiklik göstermesinde birden fazla etken vardır. Gelinlikte kullanılan kumaş, hangi sezona ait olduğu, özel dikim olması, ünlü tasarımcıya ait olması gibi birçok etken bulunmaktadır.

2020 balık gelinlik fiyatları içerisinde yüksek fiyata sahip olanlar özel dikim ve ünlü tasarımcıların imzasına sahip olanlardır. Kişiye özel beden ölçüleri alındıktan sonra özel olarak dikilen balık model gelinlikler, el emeği gerektireceği için fiyat olarak yüksektir. Belirlenen bütçeyi aşmamak için sezon sonu indirimleri, düğün paketleri vb. kampanyalar gelin adayları tarafından takip edilmektedir. Aynı zamanda 2020 balık gelinlik fiyatları içerisinde uygun fiyata gelinlik sahibi olmak için kiralama seçeneği bulunmaktadır. Dolapta yer kaplamasını istemeyen veya bütçesi kiralama seçeneğine uygun olan gelin adayları için uygun seçenektir.

TR EN AR
×
Cumhuriyet, Durmaz İş Merkezi, Kızılay Cd. 11/G, 38040 Melikgazi/Kayseri
info@yesimgelinlik.com.tr (0352) 220 00 47