Gelinlik Modelleri

Her kadının küçüklükten itibaren hayalini kurduğu bir gelinlik modeli vardır. Sade, kabarık, gösterişli, dantelli ya da çiçek işlemeli hemen hemen her ayrıntısına kadar hayal edilir. Zamanı geldiğinde ise hayali kurulan o gelinlik modeli aranır. Geçmişte, günümüzde ve gelecekte gelinlik modelleri, bu hayalleri gerçekleştirmek için usta tasarımcılar tarafından aşkla tasarlanır. Rüya gibi bir düğünle dünya evine girecek gelin adayları için gelinlik modelleri sayısız seçenek sunmaktadır. Her zevke uygun milyonlarca modelin arasında seçim yapmakta zorlanılsa da bu süreç yüzlerde oluşan gülümsemeyle sonlanır.

Gelinlik modelleri sade, gösterişli, zarif, kabarık, işlemeli, dantelli, taşlı, uzun kollu ve daha birçok alternatifler sunar. Hangi modeli seçeceğine karar veremeyenler için ise belirleyici ilk unsur düğün organizasyonunun gerçekleşeceği mekandır. Balo salonları mı, tarihi mekanlar mı, kır bahçesi mi deniz kenarı ya da havuz başı mı? Örneğin; uçuşan etekli helen model bir gelinlik tercih edilmişse rahat formundan dolayı kır düğününe uygun olacaktır. Tarihi bir mekanda gerçekleşecekse kabarık etekli gelinlik modelleri uygun olacaktır. Bu nedenle düğün mekanları göz önünde bulundurulabilir. Gelinlik modelleri içerisinde en uygun modeli seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer etken vücut tipidir. Basenleri geniş gelin adayları fazlalıkları gizleyeceği için kabarık etekli modelleri tercih edebilir. Kusursuz vücut orantısına sahip kum saati tipindeki adaylar ise balık formundaki gelinlik modelleri içerisinde kusursuz görünecektir. A kesim etek formuyla tasarlanan gelinlik modelleri ise her türlü vücut tipine uygundur. Gelinliğin üst kısmını sararak belden itibaren açılması tüm kusurları gizler. Gecenin keyfini çıkarmak isteyen adaylar için bu model idealdir.

Gelinlik modelleri etek kesimine göre çeşitlenir ve ismini alır. Etek bölümü belden itibaren kabaran gelinlikler masalsı bir düğünün prensesi olmak isteyen gelin adayları ideal tercihtir. Tarihi bir mekan ya da otelde yapılacak düğün organizasyonunda şıklığı davetlileri büyüleyecektir. Kabarık eteklerin aksine daha sakin görünüm isteyen gelin adayları için ise A kesim etekli modeller önerilmektedir. Her düğün mekanına uyum sağlar ve gelin adayları tarafından çok sevilir. Hem iddialı hem de tablo misali kusursuz görünüm isteyenler için ise balık etekli gelinlikler önerilir. Vücudun tamamını sardığı ve vücut hatlarını ortaya çıkardığı için gelinlik modelleri içerisinde en iddialı olanıdır. Zayıf ve kum saati tipine sahip adaylar için idealdir. Minimal ve sade bir model arayan gelin adaylarını mutlu edecek gelinlik ise Helen tarzı modellerdir. Gelinlik modelleri içerisinde özgür bir ruhu vardır. Salaş duruş, özensiz gibi görünen saç topuzu, kır çiçekleri ve gün batımında kır bahçesine uygundur. Gelinlik modelleri içerisinde gösteriş ve ihtişamın sınırlarını zorlayan kaburga gelinlikler ışıltısıyla göz kamaştırıcı olabiliyor. Tarlatanın verdiği hacim ve üzerindeki taşlı işlemeler gelin adaylarının adeta büyülemektedir. Saray ya da tarihi mekanlar için oldukça iddialı bir seçim olabilir.
Gelinlik modelleri, yetenekli tasarımcıların dokunuşuyla her zevke ve isteğe uygun binlerce alternatif sunar.

2021 Gelinlik Modelleri

Sadeliğin hakim olduğu minimal detaylar, tül ve Fransız danteliyle tasarlanan göz alıcı modeller, renkli kumaşlar ve işlemeler, 2021 gelinlik trendlerine yön vermektedir. 2021 gelinlik modelleri çağın modern çizgileriyle tasarlanıyor ve dünyadaki gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. Trendler incelendiğinde olabildiğince sade tasarımlar dikkat çekmektedir. Kabarık etek formları yerini sakin tül eteklere bırakıyor. Sakinliğin hakim olduğu etekler dantellerle harmanlanarak çekici karaktere bürünüyor. 2021 gelinlik modelleri hem şık hem de hareket özgürlüğü sağlayarak gelin adaylarının mutluluğuna eşlik ediyor. 2021 gelinlik modelleri gelin adaylarına ince bir bel vadediyor. Transparan tül ve dantelin birleşimiyle tasarlanan korse üstü gelinlikler cesur ruhu yansıtıyor. Korse bel bölgesini sıkıca kavrıyor ve beli incecik gösteriyor. 2021’ye damgasını vuracak bir diğer trend ise Retro gelinlikler. Eski dönemlerin ihtişamlı görünümlerini günümüze taşıyarak her biri adeta zaman yolculuğuna çıkarıyor. 2021 gelinlik modellerinin sadeleşme etkisinin yoğun olarak hissedileceği minimal modern gelinlikler, sanatsal bir tablo gibi kendisine hayran bırakıyor. Sade kumaşlar ve abartıdan uzak minik detaylar gelinliği hareketlendiriyor. 2021 gelinlik modellerinde ayrıca kol detaylarının da ön planda olduğu söylenebilir. Romantik olduğu kadar dikkat çekici kabarık kollar, sade gelinliklerde kullanıldığında hareketlilik katıyor. Kolu sımsıkı sarışı dantel işlemelerini ön plana çıkararak gelinliğe şık bir yorum katıyor.

Bu sene fiyonk detayları her gelinlik modelinde görmek mümkün. Sade sırt dekoltesinin bitişinde ya da kemer tokasında masum bir detay olarak yer alıyor. Yaka tercihlerine bakıldığında derin V yakanın trend olduğu hissediliyor. V yakanın cesur duruşunu tamamlamak için geometrik desenler, metalik işlemeler ve büyük çiçekler gelinliği bütünleştiriyor. 2021 gelinlik modelleri içerisinde en özgür ruhlu model ise bohem gelinlikler. Kendinden emin duruşu olan bohem tarz gelinlikler 2021 sadeleşme akımının ilk sıralarında yerini alıyor. Tığ işi danteller, fırfırlı etekler ve püskülleriyle 2021’de salaş duruş sergiliyor.

Feminen tarzından ödün vermeyen gelin adayları için ise gelinlik modası sınırları zorlayarak takım elbise, smokin, pantolon gibi sıra dışı gelinlik modelleri sunuyor. Pantolon ve ceketten oluşan gelinlik modelleri 2021’de ses getiriyor. Feminen duruşun aksine olabildiğinde göz kamaştırıcı olmak isteyen gelin adayları için ise 2021’de bolca kristal işlemeli modeller dikkat çekiyor. Parlak işlemeli kumaş ve dantelle tasarlanan gelinlik modelleri yüksek doz ışıltısıyla tüm davetlileri büyüleyeceğe benziyor. Işıltıdan uzak spor kesim model arayan gelin adaylarının imdadına halter yaka gelinlik modelleri yetişiyor. 2021 gelinlik modellerinin en sportif ve rahat kesimine sahip bu tarz gelinlikler, omuzların güzelliğine dikkatleri çekiyor ve daha rahat hissedilmesini sağlıyor. Özellikle bu sene birçok gelin adayının tercihleri arasında yer alabilir.

2020 gelinlik modelleri sade, ışıltılı, spor, maskülen gibi sıra dışı tasarımlarıyla hayalleri büyüleyici bir gerçeğe dönüştürüyor.

Gelinlik Modelleri Fiyatları

2021 gelinlik modelleri fiyatları her bütçeye hitap edecek şekilde yüzlerce modelden oluşuyor. Gelinliğin işlemesi, kumaşı, özel dikim olması, hangi sezonun ürünü olduğu, markası gibi faktörler gelinlik fiyatını doğrudan etkiliyor. 2021 gelinlik modelleri fiyatları da bu faktörler göz önünde bulundurularak şekilleniyor. Fiyat olarak en yüksek bütçeye sahip gelinlikler özel dikim gelinliklerdir. Gelin adayının beden ölçüleri alınarak istediği modeli diktirmesi demek ekstra el işliği demektir. Tasarımda kullanılacak kumaş ve işlemeler arttıkça özel dikim fiyatı da yükseliyor. Yüksek fiyat kategorisine giren bir diğer seçenek ise ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan modellerdir. Tasarımcının kullanacağı her bir malzeme gelinliğin fiyatını etkileyecektir. 2021 gelinlik modelleri fiyatları, gelinliğin teslim şekline göre değişiklik gösteriyor. Markaların yeni sezonundan beğenilen bir gelinliğe satın alarak ya da kiralayarak sahip olunabiliyor. En güzel günden anı olarak saklamak isteyen gelin adayları satın almayı tercih ederken, gelinliği daha ekonomik biçimde almak isteyen gelin adayları kiralama seçeneğini kullanıyor.

2021 gelinlik modelleri fiyatlarının belirlenmesindeki bir diğer etken ise aksesuar seçimidir. Gelinliğin olmazsa olmazı duvak seçimi, taç ve çiçek buketi de gelinliğin fiyatını etkilemektedir.
Gelinlik alınırken, gelinlik için ayırılan bütçe aşılmayacak şekilde uygun fiyatlı modeller gözden geçirilmelidir. Böylelikle bütçe aşımı olmadan hayali kurulan gelinliğin sahibi olunabilir.

TR EN AR
×
Cumhuriyet, Durmaz İş Merkezi, Kızılay Cd. 11/G, 38040 Melikgazi/Kayseri
info@yesimgelinlik.com.tr (0352) 220 00 47