Gelinlik Modelleri

Gelinlik Modelleri Sık Sorulan Sorular

Gelinlik ne zaman alınmalı?

Gelinlik seçimi aceleye getirilmemesi gereken, bir düğünün en heyecanlı hazırlık dönemidir. Düğüne 6 ay kala ilk olarak araştırmalara başlanmalıdır. Vücut tipinizi tanımalı, size uygun modeller hakkında bilgi edinmeli ve düğün konseptine göre uzun kol, kısa kol , etek seçimini kararlaştırmalısınız. Eğer hazır gelinlik almayı düşünüyorsanız 6 aylık süreyi bir tık daha kısaltabilirsiniz ancak özel dikim olacaksa mutlaka en az 6 ay öncesinden başlamalısınız.

Gelinlik araştırmalarınız bittikten ve nasıl bir model istediğinizi kafanızda tasarladıktan sonra mağazaları gezerek gelinlik denemelerine başlamalısınız. Deneme sırasında size eşlik edecek 2 arkadaşınız fikir verme noktasında sizlere yardımcı olacaktır. Hazır mı yoksa özel dikim mi sorusunun cevabına göre düğünden en az 1 ay önce gelinliğiniz bitmiş ve hazır bulunmalıdır. Eğer özel dikim yaptıracaksanız mutlaka provalara eksiksiz gitmeli ve süreci iyi takip etmelisiniz. Son olarak gelinliğinizin son şeklini aldıktan sonra hangi kilodaysanız o kilonuzu sabitlemeyi öneriyoruz.

Gelinlik seçimi yapılırken belirlenen kriterler nelerdir?

Gelinlik seçiminde size referans olacak 3 etken sıralamak sizlere yardımcı olacaktır. Önemli olan ilk etken vücut tipinizdir. Basenleri geniş armut vücut tipine sahipseniz A kesim eteklere sahip gelinlikleri, helen veya kabarık etekli gelinlik modellerini tercih etmelisiniz.

Kollarınızın daha zayıf görünmesi için sarkaç detaylarla, kelebek kol veya uzun kollarla süslenmiş gelinlik modelleri armut vücut tipleri için idealdir. Bununla birlikte kum saat olarak bilinen bir vücut tipiniz varsa balık modeller tercih edilebileceği gibi A kesim, helen modeller de tercih edilebilir.

Önemli olan bir diğer etken düğün organizasyonunuzun mekanı ve konseptidir. Lüks bir otel, bir yalı, deniz kenarı veya gün batımında kır bahçesinde olacak her düğün konsepti için farklı modeller tasarlanır. Örneğin; gösterişli, lüks bir mekanda dünya evine girecekseniz kabarık etekler, A kesim etekler ve uzun duvakla düğün gününüze hazır olabilirsiniz. Aynı şekilde açık hava düğünlerinde tercihiniz çiçekler, uçuşan etekler A kesim veya helen olmalıdır. Son olarak belirleme kriteri olarak hangi mevsim gelinisiniz sorusunun cevabıdır. Kış mevsiminde spagetti askılar veya ince detaylar yerine uzun tüllerden oluşan gelinlik modellerini tercih etmek yerinde olacaktır. Aynı şekilde yaz ve bahar gelinlerimiz de çiçekli, romantik detaylarla süslenen gelinlikleri tercih etmelidir.

Son olarak hislerinize güvenin. Çünkü içerisinde mutlu olduğunuz o gelinlik, sizin gelinliğinizdir.

Gelinlik kumaşı nasıl olmalı?

Büyük bir titizlikle tasarlanan gelinliğin kaliteli duruşunu kazanmasındaki en etkin faktör kumaş tercihidir. Genellikle süslemelerde kullanılan Fransız danteli hemen hemen her gelinliklerde kullanılmaktadır. Ancak son dönemlerde minimalizmin etkisiyle danteller daha az kullanılır hale geldi. Gelinliğinizin kumaşını seçerken düğün mekanınızı göz önünde bulundurmanızda fayda var. Örneğin; dantel ağırlıklı bir gelinliğiniz varsa tarihi düğün mekanları, lüks balo salonları ideal tercihtir. Tıpkı dantel gibi sıklıkla tercih edilen tül ve şifon kumaşlar gelinliğe hacim kazandıran kumaşlardır. Bahar ve yaz gelinlerimiz için uygun olan bu kumaşlar, uçuş uçuş bir görünüm kazandırır. Asilliğin vücut bulmuş şekli olan saf ipek ve satan minimal, yalın ve modernliği simgeler. Şık bir düğün konseptinde, zarif sakin davetlere yakışacak bir kumaş türüdür. Daha çok maskülen tarzı benimseyen gelinlerimiz tarafından tercih edilmektedir. Ziberlin olarak geçen kumaş türü ise mat sateni andıran bir görünüme sahiptir. Kalın yapısı gereği sonbahar ve kış düğünlerinde lüks balo davetlerinde tercih edilir.

Kısa boylular için gelinlik modelleri nasıl olmalı?

Minyon görünümde olan zarif gelin adaylarımızın gelinlik seçimi daha sade ve sakin A kesim etekler, helen tarzı modeller olmalıdır. Abartılı ve kabarık gelinlikler minyon tipli gelinlerimizin önüne geçebilir. Bu nedenle gelinlik tercihleriniz aşırıya kaçmayan sadelikte ve minimallikte olmalıdır. Bacak boyunuzu kesmemesi için seçeceğiniz gelinliğin etek uçlarında kenarsuyu dantel olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer hayalinizdeki model dantelli veya işlemeliyse seçeceğiniz gelinliğin süslemeleri gövde bölümünde olmalıdır. Böylece vücudunuz orantılı görünecektir. Vücut tipiniz kum saati olarak tabir edilen orantıdaysa balık model gelinlikler tercih edebilirsiniz. Boyunuzu tam kesmemesi bakımından yarım balık modelleri sizler için yerinde bir tercih olacaktır. Yüksek belli, ince askılı tam bel bölümünde biten A kesim eteğe sahip gelinlikler, bel ve bazen bölgenizi dengeleyeceği için doğru bir tercih olacaktır.

Kilolu gelinler için gelinlik modelleri nasıl olmalı?

Her kadın fazla kilolarından şikayetçidir. Ama bu hayalinizdeki gelinliği bulmanıza engel değil. Vücudunuza uygun doğru seçimi yaptığınız sürece fazla kilolarınız dert değil. İlk olarak kol seçiminden başlayalım. Fazlalıkları gizlemek için balık etli gelinlerimiz için önerimiz yarım kol, kelebek kol veya uzun kol tercih etmeleridir. Sıfır veya spagetti askı sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Bu nedenle fazlalıklar ne kadar gizlenirse sizin için o kadar iyi. Bel bölgesindeki fazlalıkları bir tık gizlemek için kemer işlevi gören kurdele veya taşlı aksesuarlar tercih edilebilir. Böylece hem bel bölgeniz incelecek hem de şık bir görünüm oluşturacak. Gövde bölümü korseli olan gelinlik modelleri de yine balık etli gelin adayları tarafından tercih edilebilir. Tüm vücudu düz olan dikdörtgen biçimindeki gelinlerimizin vücuduna kıvrım kazandırmak için korseli gelinlikler kurtarıcı parçalardır. Üst bedeni seçtikten sonra sıra etek seçiminde. Balık etli gelinlerimiz A kesim, sade, şifon veya helen tarzı etekleri tercih etmelidir. Bu etek modelleri fazlalıkları kamufle eder ve kusursuz bir görünüm sunar. Tercih edilmemesi gereken ise balık ve prensestir. Balık etek vücudu sardığı için tüm kusurları meydana çıkarır. Aynı şekilde prenses etek hacimli yapısı gereği sizi olduğunuzdan daha da kilolu gösterebilir.

Vücut tipime ve ölçüme uygun gelinliği nasıl seçebilirim?

Gelinlik seçiminden önce yapmanız gereken ilk iş kendi vücut tipinizi tanımanız. Bunun içinde vücut tiplerini bilmeniz gerekir. Armut, elma, kum saati ve dikdörtgen..  Normal üst bedeni olan ve basenleri geniş olan gelinlerimiz armut vücut tipine sahiptir. Basenler geniş olduğu için A kesim, Helen veya Prenses model gelinlikler tercih edebilir. Ancak eteğin hacmi arttıkça kilolu görünme oranı da o ölçüde artar. Bu nedenle bedeninizde ince olan yerleri ortaya çıkarmalısınız. Bu nedenle balık modeline uzak A kesime yakın olmalısınız. Kum saati vücut tipiniz varsa vücudunuz kusursuz oranda demektir. Size yakışmayacak gelinlik yok. Bu nedenle her gelinlik modelini tercih edebilirsiniz.

Biraz kalın bir bel ve aynı oranda basenlere sahipseniz vücut tipiniz elmadır. Gelinliğinizi seçerken göğüs bölgenize ve bacak boyunuza dikkat etmelisiniz. Beliniz kalın olduğu için ince gösterecek modeller tercih etmelisiniz. Yırtmaçlı modeller A kesim etekler size uygun seçeneklerdir. Son olarak dikdörtgen vücut tipine sahipseniz. Tüm vücudunuz aynı oranda demektir. Küçük göğüsler, geniş omuzlar, oyuntusuz bel. Omuz genişliğinizi göstermek için straplez modellere yönelmeniz sizin için harika bir tercih olacak. Kusursuz bacak boyunuzu sergilemek için ise yırtmaçlı gelinlik modellerine yönelebilirsiniz. Derin sırt dekolteleri ise tam size göre.

Gelinlik ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

O gün sizin en mutlu gününüz. Doyasıya tadını çıkaracağınız, eğleneceğiniz, sizin gününüz. Bu nedenle gününüzü acıyla bitiren rahatsız ayakkabılardan uzak duruyoruz. Öncelikle ayakkabının rahat olması ve düğünün nerede olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Kumsal düğünü için topuklu değil sandalet tarzı model, kapalı balo salonunda olacak ise 8cm. topuklu ayakkabı, kır düğünleri için ise dolgu topuk ayakkabı tercih etmek hem sağlığınız hem de uyum açısından iyi bir tercih olacaktır. Son olarak size önerimiz rahat edebildiğin yedek ayakkabıyı yanına alman. Gece ilerledikçe yorulacağınız için rahat bir ayakkabıyı yanınızda bulundurmak size iyi gelecektir.

Her gelin, düğün gününde gelinliği içinde kendini rahat, huzurlu ve mutlu hissetmek ister. Neredeyse tüm gün ve gece boyunca üzerinizde kalacak olan gelinliğin vücut şeklinize ve mevsime uygun olması gerekir. Bunun yanı sıra dönemin trend gelinlik modelleri ile paralel olması da bir o kadar önemlidir. Bu nedenle gelinlik seçerken özellikle bu noktalara dikkat ederek alışveriş yapmalısınız.

Kadınlar için en özel gün olan düğünleri için gelinlik seçimi, aceleye getirilmemesi gereken bir konudur. Öncelikle, gelinliğinizi kiralamayı mı yoksa satın almayı mı düşünüyorsunuz, ona karar vermelisiniz. Eğer kiralama yapacaksanız düğünden en az 1 ay öncesinden, satın alacaksanız 3-4 ay öncesinden hazırlıklara başlamanız önerilir. Dikim ve provaları göze alarak önceden gerekli hazırlıkların yapılması önemlidir. Tıpkı satın alma işleminde olduğu gibi gelinlik kiralanırken de gelinliği bedeninize uygun hale getirmek için bazı tadilatların yapılması gerekebilir. Aksiliklerin yaşanmaması için ön hazırlık her zaman önemlidir.

Şık Gelinlik Modelleri ile En Güzel Gelin Siz Olun

Gelinlikler kesimlerine, kullanılan kumaşa, üzerindeki aksesuar detaylarına kadar birçok farklı stilde tasarlanır. Seçiminizde önemli olan vücut yapınıza en uygun modeli bulmak olmalıdır. Birbirinden şık yeni model gelinlikler arasında son dönemlerde revaçta olanlar; üst bölgesinde zengin dantel detayları olanlardır. Prenses gelinlik modelleri ve A kesim gelinlik modelleri şık tasarımları, kabarık duruşları ve taşıdığı detaylar ile oldukça ihtişamlı göründüğünden, tarihi mekanlarda ve otel salonlarında yapılan düğünlerde tercih edilir.

Göz alıcı taşlar, kaliteli işlemeler ve kat kat kumaşlar ile hazırlanan bu gelinlik fiyatları daha az detaylı gelinliklere göre biraz daha yüksek aralıklarda olabilir. Ancak genç kadınlar için en özel günlerden biri olan düğün günlerinde eğer beğenileri bu yönde ise fazla düşünmemek gerekir. Önemli olan gelinin kendisini iyi ve mutlu hissetmesidir.

Sıklıkla tercih edilen ve en iyi gelinlik modelleri arasında yerini alan kaburga gelinlik modelleri adını özel tarlatanından alır. Çok özenli bir işçilik gerektiren bu modeller kalın ve tok kumaşlar ile üretilir. Arap modasının ışıltılarını görebileceğiniz bu gelinliklerin tarlatanları bombelidir ve gelinliğe hacim verir. Bu bombe gelinliğin etek kısmına bir nevi dalga görüntüsü oluşturur ve böylece gelinliğe ayrı bir hava katar.

Hem Sade Hem Güzel Bir Gelin Olabilirsiniz

Gösterişten ve ihtişamdan uzak olmak isteyen gelinler için hazırlanan sade gelinlikler, belden aşağı doğru kabarık olmayan modellerdir. Tamamen gelinin tercihi olan bu bohem gelinlikler genel olarak daha az kumaş ve aksesuar kullanılarak tasarlandığından fazla işçilik gerektirmez ve böylelikle sade olmak isteyenler için, gelinlik modelleri ve fiyatları açısından daha uygun bir tercih olabilir.

2021 gelinlik modelleri arasında en çok dikkat çeken ve gelin adaylarının ilgi odağı olan balık gelinlik modelleri fiyatları ile diğer modellerden biraz daha yüksek seviyelerde olduğu söylenebilir. Vücuda tam oturması ve hiçbir şekilde potluk yapmaması gereken bu modeller sık prova, özenli ve detaylı işçilik ile ipek ağırlıklı kumaşlarla hazırlanır. Fransız danteli gibi kaliteli işlemelerden oluşan gelinlik ağır ve farklı modeli ile ince yapılı gelinlerin tercihi olur.

Yeşim Gelinlik koleksiyonları arasında bulunan birbirinden şık ve kaliteli kısa gelinlik, açık gelinlik, elbise gelinlik ve tesettür giyim tercihi olan genç gelinler için gelinlik modellerinden birini siz de seçebilir ve son zamanların en güzel gelinleri sıralamasında yerinizi alabilirsiniz.

Yeni Gelinlik Modelleri ile Göz Kamaştırın

Birbirinden seçkin tasarımlarıyla Yeşim Gelinlik, sıra dışı bir deneyim yaşamak isteyen gelin adayları için alışılmışın dışında ilgi çekici gelinlik modelleri ile herkesi büyüler. İp askılı, hem göğüs hem sırt dekolteli helen gelinlik modelleri, transparan, dantel işlemeleri ile zarif bir görünüm sağlar ve gören herkesi hayran bırakır. Etek ucunun dantel süslemesi ile geline oldukça zarif bir görünüm kazandıran bu gelinlik dans esnasında hareket özgürlüğü de sağlar.  

Alternatif gelinlik seçimleri arasında yer alan kelebekli gelinlik modelleri, kabarık şekilde tasarlandığından zengin bir görünüm sağlarken, üst gövdesi daha sakin görünümlü klasik tül olarak hazırlanır. Etek kısmında kelebek figürlerinden adını alan bu model size benzersiz bir şıklık kazandırır. Yeni gelinlik modelleri arasında korseli gelinliklerde oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahiptir. Dış kısmı mücevher korse gibi görünen parçalı dizaynı ile çizgi ötesi bir tasarım olarak ön plana çıkan bu modeller, tüm gelin adaylarının ilgi odağı halindedir. Parlak dokuları ile dikkat çeken ürünler sizi daha fit ve dana ince gösterir.

Tesettür giyim alanının en özel ürünleri arasında bulunan birbirinden kaliteli gelinlikler, gelinlerin isteği doğrultusunda Anadolu motifleriyle ya da modern bir görünüm sergilemek isteniyorsa klasik gelinlik şeklinde tasarlanabilir. Tesettür gelinlikler geleneksel süslemeler ile zenginleştirildiği için, folklorik bir görünüm sergiler.

Farklı Tasarımlara Sahip Gelinlik Elbise Modelleri

Tasarım olarak gelinliği andıran gelinlik elbise çeşitleri genellikle düğün olmadan sadece nikah tercih edenlerin seçimidir. Düz ve sade görünümlü bu modeller yüksek giyim konforu ve birbirinden çarpıcı tasarımları ile çok fazla beğenilir. Balık tarzı kesimli olan modeller, daha etkileyici bir görünüm isteyenler için tasarlanırken, kabarık etekli formları daha hareketli parçaları seven gelinlerin tercihidir.

Düğünün de ya da nikahında klasik gelinliklerden çok daha farklı bir görünüm yaratmak isteyen gelin adayları için beyaz rengin yanı sıra, gri, ekru, kırık beyaz ve krem renk seçenekleri de mevcuttur. Farklı yaka seçenekleri ile etkili olan bu gelinlikler mücevher ve diğer aksesuarların kullanıma uygun olurken, kısa kollu modeller ile bilezik ve bileklik gibi takılarınızı kusursuz bir şekilde sergilemenize yardımcı olur.

Kumaş katlarından oluşan drapeli elbise gelinlik modelleri ile gelinlere çarpıcı bir görünüm kazandırır ve benzersiz bir zarafet kazandırır. Sade bir görünüm sergileyen düz elbise çeşitleri, esneyen astarları ile düğün bitene kadar kendinizi konforlu hissetmenize yardımcı olur.  

Özel Tasarımlı Gelinlikler ile Kendi Tarzınızı Yaratın

Kendi tarzından ödün vermek istemeyen gelin adayları düğün gününde de özgün tarzını yansıtmak ister. Yeşim Gelinlik tarafından üretilen özel tasarımlı modeller, ağırlıklı olarak tül detayları zenginleştirilerek, son derece çarpıcı olabilir. Tercihinize göre etek boyu kısa ya da uzun olabilen gelinlikler hafif yapıları ile gelinleri rahat ettirerek düğünlerin keyfini çıkarmalarına yardımcı olur.

Tamamen sizin tercihlerinize göre tasarlanan gelinlikler kuyruklu model olabileceği gibi, parlak taşlarla da donatılabilir. Dileyen gelin adayları için değerli taşlarla hazırlanan gelinlikler bu sayede göz alıcı bir stil kazanır.

En önemli ve özel gecenizde kendinizi şık ve güzel hissetmek için sizin sadece gelinlikten beklentilerinizi anlatmanız yeterli olur. Yeşim Gelinlik modelistlerinin hazırladığı bu özel tasarım gelinlikler ile siz de hem kendi tarzınızı taşıyabilir hem de düğün gününüz için göz kamaştırıcı bir stil oluşturabilirsiniz.

Büyüleyici Gelinlik Modelleri ile Mutlu bir Gelin Olun

Kadınların küçük yaşlardan beri en büyük hayallerinden biri kendini gelinlik içinde görmektir. Yeşim Gelinlik firmasının tüm gelinlik ürünleri seçkin görünümleri ve etkileyici tasarımları ile hemen her zevke ve tarza hitap eder.

Firma tarafından büyük bir özenle tasarlanan gelinlikler, hayatınızın en özel gününde kendinizi prenses gibi zarif ve güzel hissetmenize olanak tanır. Bir ömür boyu hatıralarınızı size anımsatacak olan fotoğraflarınız da kusursuz ve özgüvenli bir duruş sergilemenize yardımcı olur.

Siz de düğün hazırlıklarına başladıysanız birbirinden seçkin ve şık gelinlik alternatifleri arasından tarzınıza en uygun modeli Yeşim Gelinlik ürünleri arasında bulabilir ve düğün gecenizi oldukça mutlu ve keyifli geçirebilirsiniz.
 

 

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1628027484,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/gelinlik-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"3.236.110.106","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST79575"}