Gelinlik Modelleri

Gelinlik Modelleri Sık Sorulan Sorular

Gelinlik ne zaman alınmalı?

Gelinlik seçimi aceleye getirilmemesi gereken, bir düğünün en heyecanlı hazırlık dönemidir. Düğüne 6 ay kala ilk olarak araştırmalara başlanmalıdır. Vücut tipinizi tanımalı, size uygun modeller hakkında bilgi edinmeli ve düğün konseptine göre uzun kol, kısa kol , etek seçimini kararlaştırmalısınız. Eğer hazır gelinlik almayı düşünüyorsanız 6 aylık süreyi bir tık daha kısaltabilirsiniz ancak özel dikim olacaksa mutlaka en az 6 ay öncesinden başlamalısınız.

Gelinlik araştırmalarınız bittikten ve nasıl bir model istediğinizi kafanızda tasarladıktan sonra mağazaları gezerek gelinlik denemelerine başlamalısınız. Deneme sırasında size eşlik edecek 2 arkadaşınız fikir verme noktasında sizlere yardımcı olacaktır. Hazır mı yoksa özel dikim mi sorusunun cevabına göre düğünden en az 1 ay önce gelinliğiniz bitmiş ve hazır bulunmalıdır. Eğer özel dikim yaptıracaksanız mutlaka provalara eksiksiz gitmeli ve süreci iyi takip etmelisiniz. Son olarak gelinliğinizin son şeklini aldıktan sonra hangi kilodaysanız o kilonuzu sabitlemeyi öneriyoruz.

Gelinlik seçimi yapılırken belirlenen kriterler nelerdir?

Gelinlik seçiminde size referans olacak 3 etken sıralamak sizlere yardımcı olacaktır. Önemli olan ilk etken vücut tipinizdir. Basenleri geniş armut vücut tipine sahipseniz A kesim eteklere sahip gelinlikleri, helen veya kabarık etekli gelinlik modellerini tercih etmelisiniz.

Kollarınızın daha zayıf görünmesi için sarkaç detaylarla, kelebek kol veya uzun kollarla süslenmiş gelinlik modelleri armut vücut tipleri için idealdir. Bununla birlikte kum saat olarak bilinen bir vücut tipiniz varsa balık modeller tercih edilebileceği gibi A kesim, helen modeller de tercih edilebilir.

Önemli olan bir diğer etken düğün organizasyonunuzun mekanı ve konseptidir. Lüks bir otel, bir yalı, deniz kenarı veya gün batımında kır bahçesinde olacak her düğün konsepti için farklı modeller tasarlanır. Örneğin; gösterişli, lüks bir mekanda dünya evine girecekseniz kabarık etekler, A kesim etekler ve uzun duvakla düğün gününüze hazır olabilirsiniz. Aynı şekilde açık hava düğünlerinde tercihiniz çiçekler, uçuşan etekler A kesim veya helen olmalıdır. Son olarak belirleme kriteri olarak hangi mevsim gelinisiniz sorusunun cevabıdır. Kış mevsiminde spagetti askılar veya ince detaylar yerine uzun tüllerden oluşan gelinlik modellerini tercih etmek yerinde olacaktır. Aynı şekilde yaz ve bahar gelinlerimiz de çiçekli, romantik detaylarla süslenen gelinlikleri tercih etmelidir.

Son olarak hislerinize güvenin. Çünkü içerisinde mutlu olduğunuz o gelinlik, sizin gelinliğinizdir.

Gelinlik kumaşı nasıl olmalı?

Büyük bir titizlikle tasarlanan gelinliğin kaliteli duruşunu kazanmasındaki en etkin faktör kumaş tercihidir. Genellikle süslemelerde kullanılan Fransız danteli hemen hemen her gelinliklerde kullanılmaktadır. Ancak son dönemlerde minimalizmin etkisiyle danteller daha az kullanılır hale geldi. Gelinliğinizin kumaşını seçerken düğün mekanınızı göz önünde bulundurmanızda fayda var. Örneğin; dantel ağırlıklı bir gelinliğiniz varsa tarihi düğün mekanları, lüks balo salonları ideal tercihtir. Tıpkı dantel gibi sıklıkla tercih edilen tül ve şifon kumaşlar gelinliğe hacim kazandıran kumaşlardır. Bahar ve yaz gelinlerimiz için uygun olan bu kumaşlar, uçuş uçuş bir görünüm kazandırır. Asilliğin vücut bulmuş şekli olan saf ipek ve satan minimal, yalın ve modernliği simgeler. Şık bir düğün konseptinde, zarif sakin davetlere yakışacak bir kumaş türüdür. Daha çok maskülen tarzı benimseyen gelinlerimiz tarafından tercih edilmektedir. Ziberlin olarak geçen kumaş türü ise mat sateni andıran bir görünüme sahiptir. Kalın yapısı gereği sonbahar ve kış düğünlerinde lüks balo davetlerinde tercih edilir.

Kısa boylular için gelinlik modelleri nasıl olmalı?

Minyon görünümde olan zarif gelin adaylarımızın gelinlik seçimi daha sade ve sakin A kesim etekler, helen tarzı modeller olmalıdır. Abartılı ve kabarık gelinlikler minyon tipli gelinlerimizin önüne geçebilir. Bu nedenle gelinlik tercihleriniz aşırıya kaçmayan sadelikte ve minimallikte olmalıdır. Bacak boyunuzu kesmemesi için seçeceğiniz gelinliğin etek uçlarında kenarsuyu dantel olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer hayalinizdeki model dantelli veya işlemeliyse seçeceğiniz gelinliğin süslemeleri gövde bölümünde olmalıdır. Böylece vücudunuz orantılı görünecektir. Vücut tipiniz kum saati olarak tabir edilen orantıdaysa balık model gelinlikler tercih edebilirsiniz. Boyunuzu tam kesmemesi bakımından yarım balık modelleri sizler için yerinde bir tercih olacaktır. Yüksek belli, ince askılı tam bel bölümünde biten A kesim eteğe sahip gelinlikler, bel ve bazen bölgenizi dengeleyeceği için doğru bir tercih olacaktır.

Kilolu gelinler için gelinlik modelleri nasıl olmalı?

Her kadın fazla kilolarından şikayetçidir. Ama bu hayalinizdeki gelinliği bulmanıza engel değil. Vücudunuza uygun doğru seçimi yaptığınız sürece fazla kilolarınız dert değil. İlk olarak kol seçiminden başlayalım. Fazlalıkları gizlemek için balık etli gelinlerimiz için önerimiz yarım kol, kelebek kol veya uzun kol tercih etmeleridir. Sıfır veya spagetti askı sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Bu nedenle fazlalıklar ne kadar gizlenirse sizin için o kadar iyi. Bel bölgesindeki fazlalıkları bir tık gizlemek için kemer işlevi gören kurdele veya taşlı aksesuarlar tercih edilebilir. Böylece hem bel bölgeniz incelecek hem de şık bir görünüm oluşturacak. Gövde bölümü korseli olan gelinlik modelleri de yine balık etli gelin adayları tarafından tercih edilebilir. Tüm vücudu düz olan dikdörtgen biçimindeki gelinlerimizin vücuduna kıvrım kazandırmak için korseli gelinlikler kurtarıcı parçalardır. Üst bedeni seçtikten sonra sıra etek seçiminde. Balık etli gelinlerimiz A kesim, sade, şifon veya helen tarzı etekleri tercih etmelidir. Bu etek modelleri fazlalıkları kamufle eder ve kusursuz bir görünüm sunar. Tercih edilmemesi gereken ise balık ve prensestir. Balık etek vücudu sardığı için tüm kusurları meydana çıkarır. Aynı şekilde prenses etek hacimli yapısı gereği sizi olduğunuzdan daha da kilolu gösterebilir.

Vücut tipime ve ölçüme uygun gelinliği nasıl seçebilirim?

Gelinlik seçiminden önce yapmanız gereken ilk iş kendi vücut tipinizi tanımanız. Bunun içinde vücut tiplerini bilmeniz gerekir. Armut, elma, kum saati ve dikdörtgen..  Normal üst bedeni olan ve basenleri geniş olan gelinlerimiz armut vücut tipine sahiptir. Basenler geniş olduğu için A kesim, Helen veya Prenses model gelinlikler tercih edebilir. Ancak eteğin hacmi arttıkça kilolu görünme oranı da o ölçüde artar. Bu nedenle bedeninizde ince olan yerleri ortaya çıkarmalısınız. Bu nedenle balık modeline uzak A kesime yakın olmalısınız. Kum saati vücut tipiniz varsa vücudunuz kusursuz oranda demektir. Size yakışmayacak gelinlik yok. Bu nedenle her gelinlik modelini tercih edebilirsiniz.

Biraz kalın bir bel ve aynı oranda basenlere sahipseniz vücut tipiniz elmadır. Gelinliğinizi seçerken göğüs bölgenize ve bacak boyunuza dikkat etmelisiniz. Beliniz kalın olduğu için ince gösterecek modeller tercih etmelisiniz. Yırtmaçlı modeller A kesim etekler size uygun seçeneklerdir. Son olarak dikdörtgen vücut tipine sahipseniz. Tüm vücudunuz aynı oranda demektir. Küçük göğüsler, geniş omuzlar, oyuntusuz bel. Omuz genişliğinizi göstermek için straplez modellere yönelmeniz sizin için harika bir tercih olacak. Kusursuz bacak boyunuzu sergilemek için ise yırtmaçlı gelinlik modellerine yönelebilirsiniz. Derin sırt dekolteleri ise tam size göre.

Gelinlik ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

O gün sizin en mutlu gününüz. Doyasıya tadını çıkaracağınız, eğleneceğiniz, sizin gününüz. Bu nedenle gününüzü acıyla bitiren rahatsız ayakkabılardan uzak duruyoruz. Öncelikle ayakkabının rahat olması ve düğünün nerede olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Kumsal düğünü için topuklu değil sandalet tarzı model, kapalı balo salonunda olacak ise 8cm. topuklu ayakkabı, kır düğünleri için ise dolgu topuk ayakkabı tercih etmek hem sağlığınız hem de uyum açısından iyi bir tercih olacaktır. Son olarak size önerimiz rahat edebildiğin yedek ayakkabıyı yanına alman. Gece ilerledikçe yorulacağınız için rahat bir ayakkabıyı yanınızda bulundurmak size iyi gelecektir.

Düğün zamanı yaklaştıkça tatlı bir heyecan ve telaş başlar. Alışveriş, gelinlik, çiçek, mekân, saç ve makyaj düşünüldüğünde hem heyecan verici hem de biraz zahmetli görünebilir. Bu özel günü kusursuz ve mutlu bir şekilde geçirmeniz en doğal hakkınızdır. Bunun için en önemli olan sizi iyi hissettirecek ve mükemmel görünmenize yardımcı olabilecek bir gelinliktir. Çünkü bu elbiseler, sadece bu büyük günde giydiğiniz bir elbise değil, aynı zamanda tüm düğün fotoğraflarında yer alacak bir elbisedir. Tüm vücut tipleri için özenle tasarlanmış modern ve vintage gelinlikleri Yeşim gelinlik koleksiyonlarında rahatça bulabilir ve düğün boyunca tüm gözleri üzerinize çevirebilirsiniz.

2022 Yeni Sezon En Güzel Gelinilk Modelleri

Gelinlik modelleri yıllar içinde birçok evrim geçirmiş ve uzun, kısa, beyaz, kırık beyaz ve krem, tül, dantel, saten gibi farklı özelliklerde tasarlanmıştır. Zaman zaman tekrar moda olan ve modası asla geçmeyen modeller de tercihleriniz arasında yer alabilir. Örneğin, dantel gelinlikler kumaş olarak zamansız modeller arasında yer alır, ancak trend kesimlerde bir dantel gelinlik tamamen modern bir tasarımdır. Dantel gibi gelinliklerde vazgeçilemeyen bir diğer kumaş ise satendir. Saten gelinlikler de retro bir hava taşırken son derece modern görünümde olabilir. Arkadan yırtmaçlı saten ya da ip askılı dantel gelinlik, son derece modern bir görünüme sahiptir.

Kuyruklu balık gelinlikler son yıllara damgasını vuran ve uzun yıllar tercih edilebilecek en zarif modellerden biridir. Kum saati vücut tipine sahip kadınlar için mükemmeldir ve istenen görünümü elde etmenize yardımcı olur: İnce bel kısmını vurgulayan bu model kalçada dar ve eteğe doğru oldukça hacimli bir kesime sahiptir. Üst kısımda ise tarzınıza ve kişisel tercihlerinize göre seçebileceğiniz, askı, straplez, uzun kol, kayık yaka ve sırtı açık modeller yer alır. A kesim gelinlikler ise her dönemin favorileri arasında yer alır ve her zaman modern bir görünüm sağlar. Ayrıca A kesim gelinliklerin göze çarpan özelliği ve tercih edilme sebebi her vücut tipinde muhteşem görünmesidir. A kesim elbiseler bel kısmında dar bir yapıya ve gittikçe genişleyen bir eteğe sahip olduğu için doğal bir kum saati görünümü yaratır.

Kır Düğünleri İçin Gelinlik Modelleri

Yaz ve bahar aylarının vazgeçilmez düğün konseptleri arasında yer alan kır düğünleri, doğayla iç içe olmayı sevenlere hitap eder. Bu düğünler bohem, sade ya da geleneksel gelinlikler için idealdir. Çünkü her ne kadar kır düğünü olsa da rustik ve gösterişli düğünler de olabilir. Bu yüzden hayalinizdeki düğünü gerçekleştirebilmeniz için düğünün tarzına ve gelinliğin modeline karar vermeniz gerekir. Kır düğünleri için ideal gelinlikler, dantel, straplez, düşük omuz, kalp yaka, vintage, askılı ve bohem modellerdir. Bu tasarımlar arasında bulunan incili helen gelinlikler, sade, şık ve retro havasıyla açık hava düğünleri için mükemmel bir tercih olabilir. Daha sade ve sahil düğünleri için ise demonte kol işlemeli helen gelinlikler soft bir hava yakalamanıza ve konseptle uyum sağlamanıza yardımcı olur.

Düğün gününüzde harika görünmemeniz için hiçbir neden yoktur. Gelinliğinizi ilk olarak konsepte uygun olarak seçmek isteyebilirsiniz, ancak sizi daha iyi gösteren ve içinde mutlu hissedeceğiniz gelinlik sizin için en doğru seçimdir. Bu yüzden sahil kenarı düğünlerinde özellikle vücudu saran zarif düşük omuzlu bir model ile deniz kızı gibi görünebilirsiniz. Bu hem konsepte uygun bir görünüm hem de size masal gibi fotoğraflar çekme imkânı tanır. Öte yandan çok yönlü olarak kullanılabilen kalp yaka ve korseli gelinlikler bu tarz düğünler ve modern konseptler için oldukça dikkat çekicidir. Kalp yaka gelinlikler, göğüs ve sırt dekolteli modelleriyle oldukça feminen bir görünüm sağlar. Kırda, sahilde ve açık hava düğünlerinde kuğu gibi süzülmenizi sağlayan kuyruklu modellerde de bulmanız mümkündür.

Kış Ayları için En güzel Gelinlikler

Açık hava düğünlerine ara verilen kış aylarında mükemmel mekanlarda unutulmaz düğünler düzenlenir. Tarihi mekanlar, oteller, düğün sarayları ve özel salonlar tüm yıl boyunca düğün yapmak için idealdir. Bu mekanlar için gelinlik söz konusu olduğunda ister gösterişli taşlı ister geleneksel bembeyaz saten isterseniz de sade ve minimal bir V yaka gelinlik tercih edebilirsiniz. Mükemmel kumaşlardan en zarif gelinlikleri tasarlayan Yeşim Gelinlik’te tarzınıza ve vücudunuza uyan tüm stillerde modeller mevcuttur. Kış aylarına uyum sağlayan uzun kollu gelinlikler, mekanlar sıcak olsa da kış havasını yaşayabilmek ve zarif bir görünüm sergilemek için harikadır. Tül ve dantelden yapılan kol detayı, transparan kol ya da pelerin şeklinde de olabilir. Gelinliğin tasarımında yer alan ya da istediğiniz zaman çıkarabileceğiniz bu kollar, dar, balon ve İspanyol modellerde üretilir.

Işıltılı gelinlikler ise düğün saraylarında yapılan klasik, göz alıcı ve son derece lüks düğünlerde tercih edilen modellerdendir. Boncuk işlemeli kuyruklu modellerden illüzyon kesimlere, sırt işlemeli modellerden payet işlemeli dekolteli gelinliklere kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan bu kategori içinde mutlaka size uygun bir model mevcuttur. Bu mükemmel gününüzde ışıltınızı tamamlayacak gelinlikler, A kesim, V yaka, korseli, nude ve tül etek seçenekleriyle hayalini kurduğunuz düğün için tasarlanırlar. Beyazın yanı sıra ekru, nude ve krem rengi gibi farklı tonlarda modern gelinlikler de tercih edebilirsiniz.

Sırtı Açık Gelinlik Modelleri

Sırtı açık bir gelinlik, anahtar deliği, kısmi açıklık, tamamen açık ve düşük bir sırt gibi arkasında açıklık bulunan herhangi bir model olabilir. Gösterişli bir gelin için mükemmel stil, seksi, sırtı açık bir gelinliktir ve düğün gününüz için düşünmek isteyeceğiniz modeldir. Bu muhteşem görünüme sahip tasarımlarda her şey ayrıntılarla ilgilidir. Karmaşık detaylı dantel sırt, güzel el işlemesi boncuklar ve illüzyon sırt üzerindeki tatlı dantel detaylar, unutulmaz bir gelinliği oluşturan parçalardır. Bu yüzden sırtı açık gelinlikler hem çekici hem de romantik görünmek isteyen herkes için ideal bir seçim olabilir. Ayrıca kum saati ve armut tipi vücuda sahip kadınlar için sırtı açık gelinlikler ilk sıralarda yer alır ve kıvrımlı bir görünüm sağlar.

Sırtı açık bir gelinliğin güzelliği çok çeşitli konseptlerle uyumlu olmasıdır. Salon nikahları için minimalist uzun kollu bir mini ya da klasik bir otel düğünü için tam etekli bir organze kumaş olsun, açık bir sırta sahipse her düğüne kusursuz bir şekilde uyum sağlar. Bedene oturan bir korsesi ve rahat eteği bulunan sırtı açık kirli beyaz bir gelinlik tercih edebilir, ipeksi dokusuyla Hollywood yıldızları gibi görünebilirsiniz. İşlemeli ve sırtı açık gelinlikler ise tamamen zarafet saçan modellerdir. Özellikle kuyruklu ve sırtı açık tasarımlar, havuz başı düğünlerinde davetlilerin tüm dikkatini çekmek için mükemmel bir seçenektir. Uzun 3D işlemeli kuyruğa sahip bir gelinlik ile unutulmaz bir düğüne imza atabilir, adeta ünlü dergilerin çekimlerindeki gibi fotoğraflara sahip olabilirsiniz.

Gelenekselden Vazgeçemeyenler İçin Beyaz Gelinlikler

Gelinlik modası söz konusu olduğunda hiçbir zaman popülaritesini kaybetmeyen beyaz tasarımler hem geleneksel hem de modern tarzda modellerdir. Her modelde ve her konsepte uygun tasarlanan Yeşim Gelinlik’in beyaz gelinlikleri muhteşem görünmeniz için tüm detaylara sahiptir. Vintage, dantel, saten, mini, kabarık, dar ve balon kollu gibi beyaz gelinlikleri daha modern tarzlarda yorumlamak isterseniz aksesuarlardan da yardım alabilirsiniz. Bu sayede her bir gelinliği istediğiniz konsepte uyarlamanız da kolay olur. Aşırıya kaçmadan sade ve şık olmak istediğinizde bu beyaz gelinliklerin düz ve dar olanlarını tercih edebilir, saten kumaşlara yönelebilirsiniz. Tabii ki dantel ve incilerin sade şıklığını da unutmamanız gerekir.

Zarif gelinlikler söz konusu olduğunda her zaman dantel ve incili modeller ön plana çıkar. Bunun sebebi ise yüz yıllardır renkleri değişse de dantel kumaşların bu elbiselerde kullanılması ve kraliyet ailelerinin tercih etmesidir. Mini ve beyaz gelinlikler ise 1950’li yılların moda ikonları tarafından popüler hale getirilmiştir. Hala birçok gelin tarafından tercih edilen kısa beyaz modeller, uzun gövdeye sahip olan kadınların porsiyonlarını dengeli göstermek için idealdir. Dikkati gövdeden alıp bacaklara veren bu gelinlikler, yüksek topuklu düğün ayakkabılarıyla eşleştirildiğinde daha uzun bir bacak görünümüne sahip olabilirsiniz. Beyaz gelinliklerin en iyi yanı ise her düğün konseptine uygun olmasıdır. İster kır ister salon ister saray düğünü olsun beyaz bir gelinlikle her zaman zarif görünebilir ve harika bir düğün yapabilirsiniz.

Dünyanın En Güzel Gelinliği

Dünyanın en güzel gelinliği, sizi mutlu, özgüvenli ve iyi hissettiren bir gelinliktir. Üzerinize tam oturan ve güzelliğinizi vurgulayan bir model bulduğunuzda sizin ve eş adayınız için en güzel gelinlik olabilir. Örneğin, A kesim gelinlikler birçok kadın için dünyanın en güzel gelinliği olabilecek potansiyele sahiptir. Bu modeller, vücuda oturan ayarlı bir korse ve kademeli olarak genişleyen dökümlü, giymesi kolay bir etek içerir. Parmak ucu uzunluğunda bir duvak veya ışıltılı, mücevherli bir kemer ile tamamlanabilen modelleri tercih ederek stil yüklemesi yapabilirsiniz. Yüksek sandaletlerle eşleştirerek hayalinizdeki bohem gelinlik görünümünü elde edebilirsiniz. İster çatı konseptli sade bir düğün ya da arka bahçede büyük bir düğün düşünüyor olun, bu tarz sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

Dar ve genişleyen balık tipi gelinlikler armut ve kum saati yapılı gelinler tarafından seçilir, çünkü şekli sayesinde kıvrımlarınızı mükemmel bir şekilde vurgular. Ayrıca gövdenize bir parça uzunluk ekler ve bu da minyon gelinlerin daha uzun görünmesine yardımcı olabilir. Böylece minyon kadınlar için dünyanın en güzel gelinlikleri bu tasarımlar olabilir. Balo tarzı prenses gelinlikler ise en popüler modeller arasında yer alır ve özenli bir düğün günü görünümünün özü olan geleneksel ve klasik bir şekil sunar. Bu kabarık modeller bazen bir korse ile tamamlanan ve çarpıcı bir şekilde genişleyen tam, katmanlı bir eteğe sahiptir. Böylece beli en sofistike şekilde sarar ve zamansız bir görünüm arayan gelinler için mükemmeldir.

Gelinlik Seçiminde Püf Noktalar

Hayalinizdeki eşi bulduğunuzda sıra mükemmel gelinliği bulmaya gelir. İster beş yaşından beri düğününüzde giyeceğiniz gelinliğin hayalini kuruyor ve dantelinden işlemesine kadar tam olarak ne istediğinizi biliyor olun ya da hiç aklınızdan geçirmemiş olun kendiniz için en iyi gelinliğe karar vermek stresli olabilir. Bunun sebebi ise muhtemelen daha önce hiç denemediğiniz kadar zarif ve özel bir elbise olmasıdır. Ayrıca tül, A kesim, fit ve flare, organze, pelerin gibi bilmeniz gereken yepyeni bir dil varmış gibi gelebilir. Tüm bunların yanı sıra birçok gelin, düğün töreni ve parti için düğününde iki farklı model tercih eder. İster bir ister iki gelinlik arıyor olun seçiminizde yararlanabileceğiniz belirli püf noktalar vardır.

İlk olarak bir gelinlikte neler olması gerektiğini ve neler sevdiğinizi belirlemeniz gerekir. Bunun için ünlü düğün fotoğraflarına bakabilir ve beğendiklerinizin sırtı açık, straplez, dantel, korseli gibi ortak yönlerini bulabilirsiniz. Hangi özellik daha çok ise o tarz gelinliklerden hoşlanıyor ve giymek istiyor olabilirsiniz. Daha sonra ise beğendiğiniz modelin size yakışıp yakışmadığını öğrenmek için üzerinizde görmeniz gerekir. Çünkü vücut ölçülerinize ve tipine uygun olmayan bir gelinlik modeli sizi mutlu etmeyebilir. Son olarak bedeninize uygun alışveriş yapmanız gerekir. Büyük günden önce kilo vermeyi planlıyorsanız dahi küçük bir beden değil kendi bedeninizi almanız tavsiye edilir. Bunun sebebi ise çok dar bir gelinlik yerine içinde hareket edebileceğin bir gelinliğin daha akıllıca olması ve küçük tadilatlarla yine mükemmel görünebileceğidir.

Mükemmel Gelinlik İçin Öneriler

Birçoğunuz çok uzun zamandır kusursuz gelinliğinizin hayalini mutlaka kurmuşsunuzdur. Ancak düzinelerce gelinlik denedikten sonra karasız kalmış olabilirsiniz. Bu noktada hayallerinizdeki gelinliği gerçekten bulup bulmadığınızı anlamak için kendinize sormanız gereken birkaç soru vardır. Öncelikle aynada kendinize baktığınızda ilk defa kusurları düşünmek yerine mükemmel ve özgüvenli hissediyorsanız sizin için en iyisi olabilir. Çünkü gelinlik, kendinizi en iyi şekilde hissetmenizi sağlamalı ve sizi bu haksız güvensizliklerden uzaklaştırmalıdır. Heyecanlı hissettirmelidir. Evet, kesinlikle bir gelinlik sizde tatlı bir heyecan uyandırmalıdır. İçinizi aydınlatmalı ve gelecek düğün günü için sizi daha çok heyecanlandırmalıdır. Ayrıca mükemmel gelinliği bulduğunuzu anlamanın en iyi yolu başka modeller denemek isteyip istemediğinizi sorgulamaktır. Geride çok sayıda denemediğiniz model var, fakat siz başka bir tane daha denemek istemiyor ve “her ihtimale karşı şu gelinliği de deneyeyim” demiyorsanız muhtemelen üzerinizdeki gelinlik sizin için mükemmeldir.

Aklınızdan çıkmıyorsa ve bu “yanlış bir seçim mi yaptım” tarzında bir kafa karışıklığı değil, sürekli üzerinizdeki hali aklınızda canlanıyorsa gelinliğinizi buldunuz demektir. Başka kimsenin fikrini önemsemediğiniz o an da kendinizi iyi hissedeceğiniz gelinliği bulduğunuz anlamına gelebilir. Çünkü önemli olan başkalarının en düşündüğü değil, sizin nasıl hissettiğinizdir. Bir şeyi sevdiğinizden bu kadar emin olduğunuzda, kimsenin size aksini söylemesine ihtiyacınız yoktur. Gelinliği giydiğinizde yüzünüzde oluşan hafif tebessüm de o gelinliğin sizin için kusursuz olduğunun kanıtıdır.

Her Bütçeye Uygun Gelinlik Fiyatları

İster klasik, vintage ve rahat, ister romantik, göz alıcı ve güzel hissetmek isteyin, büyük günde nasıl görünmek istediğinize dair net bir vizyonla gelinlik alışverişine gittiğinizde hayal kırıklığına uğramazsınız. Tarzınızı tanımlamak için üç özel kelime seçmek, gelinlik seçimlerinizi daraltmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, ön plana çıkarmak ve vurgu yapmak istediğiniz güzel özelliklerinizi düşünebilirsiniz. Bu omuzlarınız, bacaklarınız veya sırtınız olabilir. Ayrıca bu üç kelime içerisinde bohem, minimal, gösterişli gibi gelinlik tarzları da olması seçimlerinizde yol gösterici olabilir.

Mükemmel gelinliğe karar verdiğinizde elinizi çabuk tutmanız ve alışverişi tamamlamanız gerekir. Bunun sebebi ise bir gelinliğin üretilmesinin oldukça uzun zaman alması ve değişiklik ya da aksesuarlar için daha fazla vakit ayırman gerektiğidir. Gelinliğin fiyatı da bu alışverişte büyük bir etmen ve karar verme aşamasında belirleyicidir. Yeşim Gelinlik’te her bütçeye uygun bir gelinlik bulunmasının yanı sıra yüzlerce model de mevcuttur. Gelinlik fiyatları, gelinliğin kumaş türüne, işçiliğine, aksesuarına ve modeline göre oldukça geniş aralıklara sahiptir. İnce el işçiliği gerektiren ve hazırlama süresi aylar süren bu elbiselerin, daha sade ve minimal gelinlik fiyatlarına göre farklılık göstermesi olağandır. Bu sebeple alışveriş zamanı için planladığınız bütçeyi biraz esnek tutmanız tavsiye edilir. Bunun başka bir sebebi ise terzilik, tesettürünüz, takılarınız ve ayakkabılarınız gibi aksesuarların da maliyetli olabileceğidir. Yeşim Gelinlik size bu mutlu gününüzde mükemmel gelinliği seçmenizde ve içinize sinen bir model bulmanıza yardımcı olur. Siz de yüzlerce gelinlik arasından kendi tarzınıza, vücut tipinize ve düğün konseptinize uygun olanı Yeşim Gelinlik’in modern ve zamansız tasarımları arasından seçebilirsiniz.

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1635014575,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/gelinlik-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"3.229.142.91","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST79575"}