Gelinlik Maskesi

COVID-19 salgını nedeniyle gelinlerin aksesuarlarına bir yenisi daha eklendi. Covid-19 korunma yöntemleri arasında önemi her geçen gün artan cerrahi maskeler, evlilik hazırlığında olan çiftlerin gelinlik ve damatlıklarının bir parçası oldu.

COVID-19 salgını nedeniyle gelinlerin aksesuarlarına bir yenisi daha eklendi. Covid-19 korunma yöntemleri arasında önemi her geçen gün artan cerrahi maskeler, evlilik hazırlığında olan çiftlerin gelinlik ve damatlıklarının bir parçası oldu.

Düğün günü kusursuz bir görünüme bürünmek isteyen gelin adayları gelinlik maskelerini görünümlerine dahil etmeye başladı. Klasik maske görünümünün dışına çıkan ve şıklığından ödün vermeyen gelin adayları gelinlik maske modelleri içerisinde kendisine en uygun olanı tercih ediyor. Gelinlik maskeleri, gelinliğin modeline göre sağlık standartlarından ödün vermeden üretilmekle birlikte dünya evine gireceklerin vazgeçilmesi oldu. Gelinlik maskeleri, gelinliğin kumaşına göre kişiye özel üretiliyor. Hem sevdiklerini hem de kişisel sağlığını korumak isteyen gelin adayları için üretilen gelinlik maskeleri gelinliğin detaylarına uygun olarak taşlı, dantelli, saten, üç boyutlu çiçek vb. materyaller kullanılarak en özel gün için özenle tasarlanıyor.
Klasik maskelerin üzerine işlenen inciler, maskenin tamamını kaplayan danteller veya maskenin en alt katmanının satenden oluşması gelinlik maskelerinin önemli özelliklerinden. Gelinliğin tasarımında kullanılan kumaşlardan oluşturulan süslemeli gelinlik maskeleri, isteğe bağlı olarak nakış işlemesi yapılıyor. Nakış işlemelerde gelinliğin üzerindeki desenlerden esinlenilerek ya da ‘gelin’ , ‘damat’ isimlerinin işlenmesiyle gelinlik maskesi tamamlanıyor. Damat adaylarının ise damatlığına uygun kumaşlarda üretim yapılmakla birlikte genellikle sade siyah maskeler tercih ediliyor.

Gelin adayları için düğünün bir parçası olan dış çekim için rahatsa hareket edebilmeleri ve çekimlerde uyum içerisinde görünmeleri için gelinlik maskeleri hayat kurtarıcı hale geliyor. Gelinlik maskeleri sağlık tedbirleri kapsamında üretildiği için kullanıldıktan sonra hatıra olarak saklamak isteyenler için yıkanabilir olma özelliği de sunuyor. Böylece düğün sonrası en özel günden hatıra olarak gelin maskesi kalıyor.

Gelinlik maskeleri, gelinliğin modeline uygun kumaş ve desenlerde sağlık tedbirlerine uygun olarak üretilen yeni nesil aksesuarlar arasında yerini aldı. Hem şıklığından hem de sağlığından ödün vermeyen gelin adayları en unutulmaz günlerini tedbirlere uygun olarak geçirmenin yolunu gelinlik maskelerinde buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?