Gelinlik İle El Buketi Uyumu

Gelinliğin ve gelinin en özel en önemli aksesuarları arasında ilk sırada yer akan gelin çiçeği gelinlik ile örtüşmelidir.

Gelinlik ile el buketi uyumu yalnızca gelin adayı ile değil hem düğün konseptine hem de damada uygun olmalıdır. Damadın kıyafetiyle tam bir uyum içerisinde olacak olan gelin çiçeği geçmişte olduğu gibi günümüzde de oldukça büyük önem taşır. Hayatınızı birleştirmeye karar verdiğiniz kişi ile birlikte mutluluğa adım atmak ve bu sırada da sevdiklerinizi, yakınlarınızı yanında görmek için düzenlenen düğün törenlerinde kusursuz görünmek isterseniz. Sevgi ve bağımlılığınız için bir nevi yemin ettiğiniz büyük günde kullanılan tüm gelin ve damat aksesuarlar geçmişte de kullanılan anlamlar içerir.

El Buketi Nasıl Seçilmelidir?

El buketi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kültürel ve tarihi geleneklere dayanır. Gelinlik ile el buketi uyumu konusunda ise her daim saflığı yansıtan seçimler yapılmalıdır. Gelinliğin zarifliği, saflığı ile uyumlu olması gereken el buketi düğün anına ve düğün fotoğraflarına renk katacaktır. Gelin çiçekleri yapay çiçeklerden de oluşabildiği gibi canlı çiçeklerle de yapılabiliyor. Tamamen gelin adayının zevkine, konsepte kalmış bu seçimde eğer uzun yıllar boyu saklayabileceğiniz gelin çiçeği istiyorsanız direk olarak yapay çiçeklere bakmalısınız. Son yıllarda hatta özellikle yaz düğünlerinde tercih edilen canlı çiçekli el buketleri yalnızca düğün sonuna kadar canlılığını koruyacaktır. Bu yüzden canlı çiçekten yapılmış el buketi kullanacaksınız birde yapay el buketi hazırlatarak o özel günden kalan özel anınızı uzun yıllar boyunca saklayabilirsiniz.

Gelin Çiçeği Modelleri

Gelinin ayakkabıyla, takılarıyla kısaca Gelinlik ile el buketi uyumu düğünlere yeni bir soluk getirecektir. Gelin çiçeği seçerken öncelikle gelinlik uyumu göz önünde bulundurulmalı, daha sonra düğün konsepti ile mevsime uyumlu olarak seçilmelidir. Eğer gelinliğiniz detaylı ve dikkat çekici ayrıntılar içeriyorsa gelin çiçeğiniz tek renk ya da nüde tonlarda sade olarak seçmelisiniz. Klasik görünümlerden sıkıldıysanız ve farkınızı ortaya koymak istiyorsanız beyaz, krem tonları haricinde renkli el buketi ile renkli ayakkabı kombini yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?