Gelinlik İle Damatlık Uyumu

Düğün hazırlıkları sırasında öncelik her zaman gelinlik seçimidir. Her gelin adayının aklında olan ve hayallerini süsleyen gelinlik modeli vardır. Bu yüzden damat adaylarının yapması gereken tek şey gelinliğe uyumlu bir damat takımı seçmeleridir.

Gelinlik seçimini yaparken sevdiğinize gelinlik türü ve modeli hakkında bilgi vermeniz gerekir. Seçiminizi son zamanlar moda olan kraliyet tipli bir gelinlikten yana yapacaksanız bu model gelinlikler genelde sade ve beyaz tonlarında olur. Kraliyet tipi gelinlik modelleri yüksek belli ve vücudun orta kısmını saran tiptedir. Bu model gelinlik ile damatlık uyumu çizgili bir ceket ile kemik tonlarında gömlektir. Hatta krem rengi kravat ile mükemmel uyum sağlayacaktır.

Prenses Model Gelinlik İle Damatlık Kombini

Prenses model gelinlik çoğunlukla her gelinin hayallerinde yer alan gelinlik modeli olmuştur. Kabarık prenses gelinlik modeli kullanarak gelinlik ile damatlık uyumu yapılacaksa ilk seçim şüphesiz beyaz renkli damatlıklar olacaktır. Tabi beyaz renkten kastımız dümdüz bir beyaz değildir. Kemik ve krem rengi tonlarında birbirinden güzel tonlarda damatlıklar arasından mutlaka beğendiğiniz olacaktır. Sade ve beyaz tonlarında damatlık modelini biraz daha şık gösterişli hale getirmek için gelin çiçeğiyle uyumlu yaka çiçeği takabilirsiniz. Gelinlik ile damatlığın birbiriyle uyumlu olması hem gelin adayının hem de düğüne katılacak misafirlerinizin hoşuna gidecektir.

Gelinlik ve Damatlık Kombini

Düğün denildiğinde akla ilk gelen gelin olur. Çünkü gelin adayları çok küçük yaştan itibaren gelinlik hayalleri kurarlar. Damatlık için kurulan bir hayal yoktur. Düğünden çok kısa süre öncesinden bazen ilk girdikleri mağazadan bile takımlarını alabilirler. Fakat son dönemlerdeki düğünlere bakıldığında gelinlik ile damatlık uyumu ön plana çıkacak seçimler yapıldığı göze çarpar. Çiftler en mutlu günlerinde şık ve uyumlu bir görünüm yakalamak için birlikte uyumlu kombinler yaparlar. Seçimler yapılmadan önce düğün konsepti ve düğün yapılacak mevsim ön planda tutulmalıdır. Resmi bir düğün yapılacaksa vücudu saran, hafif kabarık model ile uyumlu olacak kuşaklı yelekli damatlık seçimi yapılmalıdır. Siyah ve beyaz uyumu her zaman asil olur. Bu yüzden zıt renkler seçilecekse siyah beyaz uyumuna özen gösterilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?