Düğün Öncesi Beslenme Önerileri

Düğün öncesi hazırlıkları her zaman stresli olmuştur. Yaşanacak evin seçimi, eşyalar, gelinlik, damatlık, düğün mekanları seçimleri bazı kişilerde kilo alımına sebep olabileceği gibi bazı kişilerde de zayıflamaya yol açar.

Kimi gelin ve damat adayları koşuşturmalı geçen bu süreçte evde yemek yemeye fırsat bulamadıkları için düzensiz ve dışarıda yemek yemek zorunda kalırlar. Ayaküstü atıştırmalar ise yine kilo düşmanıdır. Düğün öncesi beslenme önerileri ile hem gelin hem de damat adayları düğünlerinde kendilerini mutlu ve hafif hissedeceklerdir. Hayatınızın hiçbir döneminde yaşamadığınız o tatlı yoğunluğu içerisinde beslenmenize dikkat etmelisiniz.

Düğüne Hazırlık Sürecinde Nasıl Beslenilmeli?

Özellikle gelin adayları sonsuz mutluluğa evet diyecekleri düğünlerinde kusursuz gözükmek isterler. Baştan aşağı hayallerindeki gibi bir görünüme sahip olmak için çok çabalarlar. Fakat düğün stresi nedeniyle beslenmelerine dikkat etmediklerinde istedikleri gelinliği istedikleri gibi giyememe sorunuyla karşı karşıya kalabilirler. Gelinlik provası sonrasında alınan kilolar bir kabus gibi sizi korkutmaması için Düğün öncesi beslenme önerileri ile istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Düğün öncesi fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız su içip, gün içerisinde canınız tatlı istediğinizde kuruyemiş tercih edebilirsiniz. Hatta badem hem açlığınıza iyi gelecek hem de tatlı krizlerinde sizi durduracaktır. Yavaş yemek yemek, ekmek, pilav, makarna gibi kilo almanızı sağlayacak besinlerden kaçınmak yine zarif bir şekilde gözükmenizi sağlayacak önlemler arasındadır.

Düğün Öncesi Beslenme

Düğün öncesi beslenme önerileri yalnızca kilo vermek isteyen gelin adayları için değil ayrıca düğün gününde parlak cilt görünüm, parlak sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen gelin adayları için de önemlidir. Genellikle düğünden 1 ya da 2 gün önce gelin adayları strese girmekte ve iştahları kapanmamaktadır. Bu gibi durumlarda ise vücut direnci direk olarak düşebileceği gibi anı baş dönmeleri, bayılmalar yaşanması an meselesi olabilir. Bu yüzden iştahı kapanan gelin adayları yediklerine daha çok dikkat etmeli hatta yediklerinin listesini tutarak her vitaminden eşit şekilde almalıdırlar. Kuğu gibi zarif bir görünüme kavuşmak istiyorsanız her gün az yağlı süt, yoğurtla, sebze, meyve ve dengeli karbonhidrat tüketebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?