Düğün Konseptine Uygun Davetiye Seçimi

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte düzenlenen düğün organizasyonları da temalı ve ailelerin istediği şekilde düzenlenmeye başlandı.

Evlenecekler, düğün için planlar yapanlar öncelikle düğün konseptini belirlemeli daha sonra ise değerli davetlileri için düğün konseptine uygun davetiye seçimi konusuna özen göstermelidirler. Düğün konsepti ile uyumlu düğün davetiye seçiminde her ayrıntı göz önünde bulundurulmalıdır. Davetiye seçimi küçük bir ayrıntı gibi gözükse de aslında hem çiftler için hem de davetliler için büyük önem taşır. Davetiye siparişi düğünden en az 2 ay öncesinden verilmelidir. Çünkü olası aksaklıklara ve basım hazırlıklarının süreci istenildiği gibi gitmeyebilir. Davetiye basım işlemlerinin hemen ardından davetlilerin isimleri zarfların üzerine özenle yazılarak dağıtılır. Bazı çiftler sade davetiye seçimi yerine daha gösterişli ve şık davetiye seçimi yaparlar. Her şeyden önce seçilen davetiye mutluluğun bir simgesi olduğu unutulmamalı ve seçimlerde oldukça hassas olunmalıdır.

Davetiyeye Uygun Düğün Konsepti

Düğün davetiye seçenekleri arasında kararsız kaldıysanız hemen düğün konseptinizi düşünün! Düğün konseptiniz yok ise düğünün yapılacağı mevsim koşulları, davetlilerin sayısı gibi durumlara uygun bir konsept hazırlanmalıdır. Eğer yaz düğünü olacak ve açık hava düğün mekanı belirlendiyse, kağıt ve zarfların rengi yaza uygun o yıla damga vuran renkler olmalıdır. Düğün konseptine uygun davetiye seçimi için kış düğünü yapılacaksa beyaz tonlara bakılmalı. Sonbahar düğünü ise turuncu, kızıl tonlar harika duracaktır. İlkbahar düğününde ise favori renk pembedir. Zarf ve davetiye rengi birbiriyle zıt olmalıdır. Bu zıtlık daha dikkat çekici bir davetiye özellikte olmasını sağlar. Tüm bu hususlara dikkat edildiğinde çiftlerin hayallerine, düğün konseptine uygun bir davetiye seçmesi mümkün olur.

Düğün Davetiyesi Hakkında

Düğün konseptine uygun davetiye seçimi başarıyla tamamlandıktan sonra sıra ne zaman dağıtılacağına gelir. Düğün davetiyesi kararına 2 ay öncesinde verilmesi gerekildiğini söylemiştik. Baskı işlemleri genellikle 1 hafta 10 gün içerisinde tamamlanır. Davetlilere davetiyeler 1 ay öncesinde dağıtılmalıdır. Davetliler böylelikle işlerini düğün tarihine göre ayarlayarak katılım sağlamak için hazır olacaklardır. Bir diğer ayrıntı ise katılacak davetli sayısının aşağı yukarı netleşmesi için davetiyeye “lütfen cevap veriniz” şeklinde yazı eklemek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?