Bindallı

Bindallı Sık Sorulan Sorular

Bindallı seçimi yapılırken önemli ölçütler nelerdir?

Bindallı seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok ölçüt vardır. Gelin adaylarının kilosu, boyu, kına gecesi mekanı ve mevsimsel koşullar bu ölçütlerdir. Kilo ve boy bakımından ideal ölçülerdeyseniz kaftan, hafif balık etli ve kısa boyluysanız bindallı giymeniz sizi gecenin yıldızı yapacaktır. Aynı zamanda bindallı seçerken içine giyeceğin elbisenin renginin kaftanıyla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Buna ipucu olarak bindallı üzerindeki işlemelerle renk uyumunu yakalayabilirsiniz. Bir diğer ölçüt ise kına konseptidir. Kına konseptine hakim renklere göre bindallınızı seçmek unutulmaz bir kına gecesi organizasyonuna imza atmak demektir. Son olarak mevsimsel koşullara dikkat etmek geceyi rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Yaz mevsiminde kına gecesi düzenliyorsanız bindallınız saten olmalıdır. Böylece sıcak havaya aldırmadan gecenin keyfini çıkarabilir hem de yaz aylarının konseptini üzerinizde taşıyabilirsiniz. Mevsimlerden kış ise kadifenin sıcak dokusuna kendinizi bırakabilirsiniz.

Bindallı kumaşı nasıl olmalı?

Bindallı kadife ve saten olmak üzere iki farklı kumaş türünden tasarlanır. Kadife bindallı zengin ve şık bir görünüm vadeder. Saten bindallı ise minimal ve asildir. Hangi kumaşlı bindallı seçeceğinize karar veremiyorsanız bu noktada mevsimsel koşulları dikkate almalısınız. Eğer kış geliniyseniz kadife, yaz geliniyseniz kesinlikle saten tercih etmelisiniz.
Kadife kumaşlı bindallılar ağırlığı ve asaletiyle her zaman ön plandadır. Üzerindeki Osmanlı motifleri kadife kumaşının tokluğu sayesinde bir adım daha ön planda olmanızı vadeder. Bu nedenle ilk tercihiniz her zaman kadife olmalıdır. Ancak yaz aylarında kına gecesi organize edecekseniz kesinlikle saten bindallı tercih etmelisiniz. Saten bindallının teninize uyumunu hem çok sevecek hem de yazın bunaltıcı sıcaklarında kendinizi daha özgür hissedeceksiniz.

Vücut tipime ve ölçüme uygun bindallıyı nasıl seçebilirim?

Bir kına elbisesinin üzerinizde nasıl görüneceğini belirleyen unsurlar arasında modelin kumaş seçimi, kalitesi işçiliği gibi vücut tipide önemlidir. Eğer kum saati vücut tipine sahipseniz ve biraz fazlalıklarınız varsa basenlerinizi gizlemek için tarlatan kullanabilirsiniz. Böylece hem fazlalıklar gizlenecek hem de prensesler gibi hissedeceksiniz. Vücut tipiniz kum saatiyse ve boyunuz standartların üzerindeyse kesinlikle kaftan modeller tercih etmelisiniz. Kadife kumaşın ağırlığını vücudunuz kaldırmakla birlikte kusursuz bir görünüm vadedecektir. Eğer boyunuz kısa ve kare vücut tipine sahipseniz yani bel ve basen bölgeniz dümdüz ise o zaman kaftan yerine bindallı tercih etmelisiniz. Bindallının saten dokusu vücudunuzu daha uzun gösterecektir. Aynı zamanda üzerine kullanacağınız bir kemer ile bel oyuntunuzu ortaya çıkararak gecenin yıldızı olmanızı sağlayacaktır.

Bindallı modellerinde aksesuar olarak neler kullanabilirim?

Bindallı seçiminden sonra onu tamamlayacak ve bir adım öne çıkaracak şey kesinlikle aksesuarlardır. Bindallınıza eşlik edecek aksesuarlar arasında taçlar, bindallı tacı, fes ve saç aksesuarları bulunur. Saç aksesuarı seçerken göz önünde bulundurulması gereken nokta saçınızı bozmayacak, kolay takıp çıkarabileceğiniz aksesuarlar tercih etmeniz. Kına fesi genellikle kadife kaftanlarla tercih edilen ve şık duran bir aksesuardır. Eğer bindallınız kadifeyse fes tercih edebilirsiniz. Eğer bindallınız satense o zaman kına tacı veya renkli taşlı taçlar tercih edebilirsiniz.
Kına gecesi için bindallının altında kalsa bile sizin gece boyu rahat etmenizi sağlayacak aksesuar ise ayakkabıdır. Bindallı ayakkabısını seçmeniz için rengini, topuk kalınlığını ve topuk uzunluğunu göz önünde bulundurmalısınız. Seçeceğiniz ayakkabının rengi gece boyunca giyeceğiniz elbiselerle uyumlu olmalıdır. Bu nedenle süet ya da kadife nude tonlarını veya kırmızıyı tercih edebilirsiniz. En önemli etken ise topuk uzunluğudur. Gece boyunca ayakta kalacağınız için uzun topuklar yerine 5-8 cm topuklu ayakkabıları giymelisiniz. Aynı şekilde hem zeminde rahat yürümek hem de acı hissetmemek için kalın topuklar tercih etmeniz geceyi keyifli geçirmenizi sağlayacaktır.

Yeni sezon 2021 Bindallı Trendleri nelerdir?

Yeni sezon bindallı trendleri ve modellerinin çeşitliliği gelin adaylarının kararsız kalmasını sağlamakla birlikte her biri birbirinden eşsiz şıklıkta bindallı seçeneği sunmaktadır. Yeni sezon trendlerinde öne çıkan trendlerin ilki kollardan ve omuzlardan aşağı doğru akan pelerinler. Pelerin detayı hem peri kızı gibi hissetmenizi hem de siz dans ettikçe ahenkle dansınıza eşlik edecek aksesuar bütünü oluşturmanızı sağlayacaktır. Yeni sezon trendleri arasında alışılmışın dışına çıkan bir diğer etken ise renktir. Kına gecelerinin kırmızı rengiyle anılması algısını yıkan renk seçenekleri unutulmaz anlara şahitlik ediyor. Mor, turuncu, yeşil, mavi, lacivert, ekru ve daha pek çok renk seçeneklerini yeni sezonda görmek mümkün. Adeta bir sultan edası veren yaka modelleri, Hint kültürünü günümüze yansıtan bel dekolteli bindallı modelleri ve Arnavut kültürünü yine günümüze taşıyan Arnavut şalvarlı bindallı seçenekleriyle yeni sezon trendleri kına gecelerinin renklenmesinde öncü oluyor.

Bindallı ve Kaftan arasındaki farklar nelerdir?

Bindallı ve kaftan aynı anlamda kullanıldığı düşünülse de bambaşka modellerdir. Bindallı geçmişten günümüze süregelen kına geceleri adetlerinin vazgeçilmeziyken kaftan son yıllarda popülerleşerek kına gecelerini taçlandıran bir kına gecesi elbisesidir.
1. Bindallı saten kumaştan tasarlanır. Kaftan ise kadife kumaştan tasarlanır.
2. Bindallıda daha canlı renkler kullanılırken kaftan genellikle koyu renklerden oluşur.
3. Bindallıda sade işlemeler hakimdir. Kaftan ise Osmanlı motifleriyle işlenen süslemelerden oluşur.
4. Bindallı yaz aylarında kaftan ise kış aylarında tercih edilir.
5. Bindallının kumaşı daha inceyken kaftan kalın ve tok kumaşlardan oluşur.
6. Bindallı kendine özgü iki veya üç parçadan oluşur. Kaftan ise tektir ve gece sonuna doğru kaftan çıkarılır altındaki elbiseyle gece tamamlanır.
7. Bindallı daha minimal sakin kına gecesi organizasyonlarında, kaftan ise daha çok gösterişli organizasyonlarda tercih edilmelidir.

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
Cumhuriyet, Durmaz İş Merkezi, Kızılay Cd. 11/G, 38040 Melikgazi/Kayseri
info@yesimgelinlik.com.tr (0352) 220 00 47