Kısa Abiye Modelleri

Kısa Abiye Modelleri Sık Sorulan Sorular

Abiye almadan önce elbisenin vücut tipine uygunluğu ve nerede giyileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Abiyenin hoş bir duruş taşıması için vücudun dışardan nasıl görüneceği hakkında ip ucu verebilir. Kısa abiyeler genellikle minyon tipli hanımlara önerilir. Ancak kum saati vücut tipine sahip gelin adayları içinde ideal bir abiye modelidir.
Boyunun kısalığından şikayet eden gelin adayları için en ideal tercih kısa abiye modelleridir. Süper mini olarak da adlandırılan bu model diz hizasında biten abiyeleri kapsar. Özellikle armut ve dikdörtgen formundaki vücut tipine sahip kadınlar oldukça rahat bir şekilde tercih edebilir. Evde yapılacak olan nişanlar için oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Çünkü bu nişanlık modeli ile küçük göğüslerini olduğundan büyük, diz üstü etek formuyla bacaklarını da uzun ve hoş görünecektir. 
Mini abiye modeli cesur kadınların bir numaralı tercihlerinden birisidir. Kadınların en özel anlarındaki şık görünümünü adeta bir mücevher ışıltısında yansıtması için gerekli olan tüm detaylar bu modelde oldukça mümkündür. Kullanım alanları oldukça fazla olan bu model kına geceleri, Düğünler, iş yemekleri ve mezuniyetler için seçeceğiniz en nefis tasarımlardan birisidir. Basen bölgenizde fazlalıklar olduğunu ve bacaklarınızın uzun olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle bu abiye modeli sizler için mükemmel bir seçim olacaktır.
Kısa abiye seçerken dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de desen seçimidir. Büyük iri desenlerden, birden fazla renklerin kullanıldığı kısa abiye modellerinden kaçınmak gerekir. Çünkü minyon tipli hanımları basık, uzun boylu hanımları geniş gösterecektir. Bu nedenle az desenli karışık olmayan modeller tercih edebilirsiniz. Kısa abiye giyiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer ölçüt ayakkabı seçimidir. Hem uzun görünmek için hem de şık bir görünüm için sivri burun ayakkabılar seçmekte fayda var. Stiletto hem günlük yaşamda hem de kısa abiye modelleri altında harika duracaktır.
Kısa abiye modelleriyle kombin yapmak çok keyiflidir. Üzerindeki işlemeler, kumaş türü, mini oluşu kombin yapmayı kolay kılar. Şık bir kolye, şık bir bileklik veya küpelerle harikulade bir görünüm yaratmak mümkündür. Kısa abiyeler volanlı, kalem etek, fırfırlı ve asimetrik olarak tasarlanır. Davetli olduğunuz organizasyona göre uygun hareketlilikle elbise seçimi hem geceye uyum sağlamayı hem de şık bir görünüm elde etmeyi sağlar.
Kısa abiye fiyatları da şıklığı kadar uygundur. Elbisenin kumaşı, işlemesi , sezonu, ünlü bir tasarımcının olup olmamasına göre değişiklik gösterir. Kısa abiye üzerindeki el işlemelerinin yoğunluğu arttıkça fiyatta artar. Aynı şekilde ünlü bir tasarımcının elinden çıkıp çıkmaması da önemli bir ölçüttür. Fiyat belirleme kriterlerinde bir diğer etken ise sezonudur. Yeni sezon kısa abiyeler revaçta olacağı için fiyat bakımından da yüksektir. Ancak kısa abiye modelleri diğer abiye modellerine göre az kumaş harcandığı ve işçilik bakımından daha az efor sarf edildiği için daha makul fiyatlardadır.

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
Cumhuriyet, Durmaz İş Merkezi, Kızılay Cd. 11/G, 38040 Melikgazi/Kayseri
info@yesimgelinlik.com.tr (0352) 220 00 47
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1624590008,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/abiye/kisa-abiye-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"35.173.234.169","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST79575"}