Abiye Sık Sorulan Sorular

Vücut tipime ve ölçüme uygun Abiye nasıl seçebilirim?

Abiyelerdeki çeşitlilik ve sınırsız tasarımlar mükemmel olanı seçmenizde kafa karıştırıcı olabiliyor. Doğru elbiseyi bulduğunuzda ise içinde bir diva gibi hissedeceksiniz. Sadece rahat değil aynı zamanda vücudunuzun güzel detaylarını ortaya çıkaracak ve sizi gece boyunca kendinden emin hissettirecektir. İşte size doğru abiyeyi bulmak için birkaç ipucu :
Öncelikle vücut şeklinizi değerlendirin! elma , kum saati, dikdörtgen, minyon, armut.. Hangi kategoriye girdiğinize bağlı olarak,abiye seçimlerinize karar verebilirsiniz. Hangi vücut tipine uygun olduğunuz konusunda kararsızsanız A-kesim etek ve v yakalı abiyeler gibi bazı stiller evrensel olarak çekicidir ve çoğu vücut tipi için uygundur.
Bir bütçeniz olsun ve bütçeye sadık kalın! Fiyat etiketi önemli ise, indirim ve satış bölümlerinden birini seçebilirsiniz.
Online alışverişlerdense mağazada deneyerek karar vermek en iyi sonucu almanızı sağlar.
Rekleri akıllıca seçin! Solgun veya hasta görünmenizi sağlayan renklerden uzak durun. Sizi tamamlayacak ve kendinizi iyi hissettirecek bir renkte bir elbise seçmeyi unutmayın. Sarışınlar kırmızı, mavi, pastel ve cesur renklerde harika görünürken,kızıl saçlı kadınlar yeşil, mavi ve mor tonlarında bir abiye seçebilir. Koyu saçlar ise genellikle her renk ile mükemmel uyumu yakalayabilir

Abiye seçimi yapılırken önemli ölçütler nelerdir?

Tarzınıza ve zevkinize uyan abiyeyi seçmek zorlayıcı bir süreç olabilir. Doğru abiyeyi seçmenin kriterlerinden ilki Sadelik! Abiyelerin en iyi avantajı, ne olursa olsun, her etkinlik için sade ama çekici olabilmeleridir. En iyi özelliklerinize ve size en iyi görünen bir renge odaklanan bir abiye seçin. Sade siyah bir abiye ile çarpıcı görünebilirsiniz. Bir abiye seçerken göz önünde bulundurulması gereken ana faktörlerden biri nerede giyeceğinizdir. Bir etkinlik, iş yeri etkinlikleri ya da arkadaşlarınızla bir doğum günü kutlaması. Bu nedenle, bir abiyeye karar vermeden önce kutlamanın türünü ve yerini göz önünde bulundurun.
Renk seçimi! Cilt tonunuzu en iyi şekilde tamamlayan bir abiye seçmek çok önemlidir. Cilt tonunuza uygun renk ile etkileyici görünüme kavuşabilirsiniz. İşte abiye seçiminde başparmak kuralı, en iyi özelliklerinizi yansıtan bir abiye seçmeniz gerektiğidir. Abiye elbiseler göz alıcı aksesuarlarınızı sergilemek için mükemmeldir. Gösterişli veya ayrıntılı bir abiye, bir çift sade küpe veya bilezik gibi basit aksesuarlarla uyum sağlar. Oysa, basit bir gece elbisesi, bir çift sallanan kristal küpe veya katmanlı bir kolye ile mükemmel eşleşerek stilinizi tamamlar.

Kilolu kadınlar için abiye seçimi nasıl olmalı?

Vücut hatlarınız ne olursa olsun doğru abiyeyi seçmek için öncelikle vücut tipinizi bilmeniz gerekir. Doğru kesimi seçmenin neden bu kadar önemli olduğunu merak ediyor musunuz? Bunun en önemli nedeni elbisenizin fazlalıklarınızı en iyi şekilde saklayıp size ışıldamak için fırsat vermesidir.
Abiye almak için mağazaya uğradığınızda 3 kesim arasında tercih yapmalısınız. Düz kesim, A-kesim ve prenses.
Düz kesim abiyeler omuzlardan etek çizgisine doğru akar. Geniş bir üst bedene sahip kadınlar için harika bir seçim olacaktır. Kıvrımlarınızı gizlemek istemiyorsanız bu modelden uzak durmalısınız.
Prenses kesim ise vücudun üst kısmına odaklanarak insanların dikkatini yüzünüze getirmenin harika bir yoludur. Büyük bir büstünüz varsa bir prenses bel elbise sizin için doğru bir seçim olacaktır.
Sizi daha ince gösterecek bir diğer detay ise seçeceğiniz renkler olacaktır.
Siyah ve Lacivert gibi daha koyu tonlar her açıdan zayıf bir illüzyon yaratan tonlardır. Koyu tonlardan hoşlanmıyorsanız düz renkli bir abiyeyi zarif aksesuarlarla süsleyerek her zaman bir derece daha ince bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca koyu renkli bir elbise giydiğinizde mücevher ve takılarınız çok daha iyi görünecektir.
İçinde sizi iyi hissettiren abiyeyi giymeniz en doğru seçim, ancak burada belirttiğimiz ipuçlarını takip ederseniz tüm görkeminizi konuklara daha iyi yansıtabilirsiniz.

 

Mekâna göre Abiye seçimi nasıl olmalı?

Abiye seçimi kutlanacak mekan ve konsept ne olursa olsun titizlik ve özen gerektirir. Mekan söz konusu olduğunda karar vermek daha kolaylaşırken mütevazı bir görünüm ile gösteriş arasındaki uyumu bir arada yakalayabilirsiniz.
Parlak renkler sayesinde yaz Düğünlerinde daha enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz. Aksesuarlar elbisenin rengine ve modeline göre seçebilir. Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi olan kır ve açık hava düğünlerinde pastel renklerde uzun elbiseler tercih edilebilirsiniz.
Düğün sonrası after partiler günümüzde oteller tarafından organize ediliyor. Yakın arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle bir arada olduğunuz bu gecede dans ederken ve bir şeyler atıştırırken rahat hissedeceğiniz elbiseler seçmenizi tavsiye ederiz. Üzerinde küçük taşlar ve payetler bulunan kısa elbiseler ile hem şık hem rahat olabilirsiniz.

2021 Abiye Trendleri nelerdir?

Abiyelerde en son trendler söz konusu olduğunda, 2021 sezonunda sabırsızlıkla bekleyecek çok şey var. 2021, abiye stillerinde beklediğinizden çok daha fazlasını getirdi. Bu yıl, gece elbisesi tasarımları, stilleri, renk kombinasyonları, süslemeler ve trendler her zamankinden daha göz kamaştırıcı!
Fit ve çekici! A-kesim etek bir abiye, 2021 sezonu için bir kez daha popüler bir seçim olacak. Hafifçe hareketlendirilmiş bir etek ve belin hemen altına bol miktarda süslemeli korse detayı. Açık sırt ve sevimli boyun çizgisiyle çekici bir duruş yakalayabilir ve klas bir hava elde edebilirsin. Kırmızı bir A-line abiye cesaretinin ve çekiciliğinin sembolü olacak. Her sezon gördüğü yoğun talebi 2021 de de koruyan deniz kızı abiyeler feminen ve dişiliğin adeta sembolü şeklinde. İki parçalı abiyeler ise 2021'de çok ses getiriyor! Fakat tercihin bu yöndeyse dikkat etmen gereken alt ve üst parçanın uyumlu olması.
Payetler … Payetler... 2021 yılı bu ışık saçan favoriyi yepyeni zirvelere taşıyacaktır. Dans pistinde yukarıdan aşağıya payetli elbiseler ile çok fazla ışıltı göreceğiz bu yıl.
Peki ya renk? Pantone yılın rengi olarak açıklanan yaşayan mercan rengi elbiseleri, balo 2021 için ana renk olacak. Denizden ilham alan mavi tonu içinse çevre aktivisti olsun ya da olmasın herkese büyük bir ilham verecek.2021 parlamak için bohem stil severlerin de yılı olacak. Fırfırlı bağcıklar ve Çiçek baskıları ile dantel astarı buluşturan bohem abiyeler düğünler ve balolar gibi diğer resmi etkinlikler için çift görev yapabilir. 2021 küçük detaylar üzerinde duruluyor. Desenli boncuk işlemeler ve karmaşık dantel kaplamaları gibi detaylar trendleri devralacak. Tasarımcılar, ilginç ve tamamen ayrıntılı elbiseler üretmek için fazla mesai yapacaklar. 2021'de, sosyal medya nesli için çok fazla detay dahi asla yeterli değil
Her trend 2021 abiye tasarımlarında dikkati hak ediyor. Bu trenler arasından seçeceğin doğru bir abiye ile birkaç saat boyunca akşamın Kraliçesi olabilirsin.

 

Kadınların düğün nişan kına vb. özel günlerde en çok tercih ettiği model olan abiye bütün şıklığı ve ihtişamıyla her zaman özel günlerin vazgeçilmesi olmuştur. Abiyelerin kullanım yeri, kullanılacak olan kişi markı ya da modelist gibi birçok faktöre göre şekillenir. Her yaşa uygun birbirinden çeşit abiye modeli bulunur. Ancak burada önemli olan doğru abiye seçimidir. Abiye seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Vücut tipine uygun abiye seçmek ilk adımdır. Herkesin vücut tipi ve yapısı farklıdır. Her abiye herkese olmaz. En mükemmeli bulmak için vücut tipinin tanınması ve ona göre seçim yapılması gerekir. Armut, elma, kum saati ve dikdörtgen vücut tipleri temel vücut tipleridir. Armut vücut tipi genel olarak kadınlar arasında yaygın bir tiptir. İnce bel ve geniş basenlere sahip bu tip basenleri gizleyecek abiye seçmelidir. Üst kısmı dar, etek kısmı çan şeklinde açılan ve basenleri gizleyen modeller en ideal tercihtir. Aynı şekilde kısa abiye modeli de tercih edilebilir. Özellikle kısa boylu hanımlar için kısa abiye ideal bir tercihtir. Dar omuzlu hanımlar için ise en ideal abiye modeli tek omuz askılı abiye veya kayık yaka abiye modelidir. Omuzlara vurgu yapmak basenlerden dikkatleri omuzlara çekecektir. Elma vücut tipine sahip gelin adayları için ise geniş omuzlar, dolgun göğüs ve kalın bir bel söz konusudur. Elma vücut tipine sahip kadınlar bel bölgesinden ziyade bacaklara ve göğüslere vurgu yapmasıdır. Örneğin; V yaka abiye modellerinden veya bacakları ön plana çıkaracak yırtmaçlı uzun abiye modelleri tercih edilebilir. En bilinen rakamlarıyla 90-60-90 vücut ölçülerine sahip çekici vücut tipi kum saatidir. En önemli özelliği tüm vücudun kusursuz orantısıdır. Bu nedenle ne giyilirse kusursuz duracaktır. Özellikle sırt dekolteli uzun abiye modelleri, V yaka ve balık model abiyeler en idealidir. Kıvrımsız ve düz inen bir vücut tipi olan dikdörtgen vücut tipinde ise önemli olan kıvrımlı hatlar yaratmak. Bir kemer yardımıyla bel kıvrımlarına vurgu yapılabilir. Aynı zamanda omzu açık uzun abiye modelleri veya kısa abiye modelleri tercih etmek dikkatleri farklı yöne çekecek bir illüzyondur. Balık etli hanımlar için ise en ideal tercih illüzyon etkisi yaratan ve vücudu ince gösteren abiye modellerini tercih etmektir. Büyük beden abiye sayesinde fazlalıklar gizlenir ve hayallerdeki gibi bir görüntü elde edilir. Büyük beden abiyeler, kilo olarak fazla olan hanımların fazlalıklarını büyük bir ustalıkla gizler.
Vücut tiplerinden sonra abiye seçerken bir diğer husus mevsimsel koşullardır. Abiyenizin sizinle olan bütünlüğü için mevsimsel şartları göz önünde bulundurmanız ve bu doğrultuda renk seçimi yapmanız sizi daha çabuk sonuca götürecektir. Mevsimlerden ilkbahar ve yazsa sarı, lila, turkuaz, krem veya nude tonlarda modeller tercih edilmelidir. Örneğin; şifon bir abiye sıcak bir yaz akşamına harika duracaktır. Kollar kısa veya askılı olmakla birlikte etek bölümünde fırfırları görmek mümkündür. Mevsimlerden sonbahar veya kışsa bu kez mor, lacivert, turuncu, kahverengi vb. koyu tonlar tercih edilmelidir. Uzun kollar, danteller, kadife kumaş veya tok kalın kumaşlar tercih edilmelidir. Abiye seçerken dikkat edilmesi gerekenlerde bir diğer husus abiyelerinizi tamamlayan aksesuar ve ayakkabı seçiminizdir. Bu bilgiler doğrultusunda sizi bu özel gününüzde rahat ve konforlu hissettirecek aksesuar ve ayakkabı modellerini seçmeniz gerekir. Özellikle kısa abiye giydiğinizde ayakkabınızın abiyenizle uyumu çok önemlidir. Çünkü ayaklar açıkta kalacağı için tüm gözler üzerinizde olacaktır. Büyük beden abiye tercih etmiş hanımlar için ise ince bir şal almak fazlalıkları kısmen kapatacağı için güzel bir görüntü sunacaktır.
Her ne boyutta olursa olsun önemli olan kişinin kendini mutlu hissedeceği bir elbiseyi almaktır. Tabi vücut tipine göre. Aksi taktirde fazlalıklar fazla göze battığı için çirkin görüntü oluşturabilir. Abiye modelleri birbirinden eşsiz seçenekleriyle eşsiz stil önerileri sunar. Uzun abiye modelleri, kısa abiye modelleri, mini abiye modelleri, ve büyük beden abiye modelleri hanımlar için şıklık yarışında bayrağı önde taşımanızı sağlar.
 Abiye elbise modelleri tercih etmiş olduğunuz modelin veya tercih etmiş olduğunuz elbisenin kumaşına göre değişmektedir. Son dönemde de çıkan kumaşlardan pahalı olanları da vardır uygun fiyatları olanları da vardır. Bunların yanı sıra abiye elbise modelleri çok eski zamanlardan beri kullanım da olan modeller arasındadır. Bu yüzden her bütçeye hitap edebilen abiyeler geçmişten günümüze uzanan harika bir elbise modelidir. Ve kadınlar abiye elbise modellerini özel günlerinde sıklıkla tercih edebilmektedir. Mezuniyette, düğünde nişanda, özel gecelerde ve buna benzer özel günlerde abiye elbise modelleri kadınlar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

 

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
Cumhuriyet, Durmaz İş Merkezi, Kızılay Cd. 11/G, 38040 Melikgazi/Kayseri
info@yesimgelinlik.com.tr (0352) 220 00 47
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1620396552,"action_source":"website","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/abiye","user_data":{"client_ip_address":"3.236.214.19","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}],"test_event_code":"TEST79575"}